1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Lielākā zivs – 136 gramus smaga raudiņa

23 februāris 2017

Šogad zemledus makšķernieku sacensības ''Bļitka - 2017'' notika 19. februārī. Kopumā zemledus sacensībās uz Kurjanovas ezera piedalījās 15 makšķernieki no Ludzas novada, Kārsavas novada Mērdzenes, kā arī Ciblas novada Lucmuižas, Pušmucovas un Ciblas.
Laika apstākļi nebija visai labi, bet īstiem makšķerniekiem sliktu laika apstākļu nav. Spēcīgā vēja dēļ makšķerēšana bija pat ekstremāla – pieceļoties no makšķernieku kastes, ilgi staigāt apkārt un bez uzraudzības kasti atstāt nevarēja, jo vējš to varēja aizpūst prom.
Pēc makšķerēšanas piecu stundu garumā bija jānoskaidro, kā kuram veicies. Ne visi lika uz svariem savu lomu, daži ar to negribēja lielīties. Kāpēc tā? Lūk – rezultāti! FOTO

Lasit talak

Pasargāts, jo vakcinēts!

23 februāris 2017

Lai aktualizētu situācijas nopietnību un aicinātu ikvienu uzdot sev jautājumu: vai esmu vakcinēts pret difteriju?, vai mani bērni un tuvinieki ir vakcinēti?, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs  uzsāk informatīvo kampaņu „Pasargāts, jo vakcinēts!”.
Šobrīd Latvijā saslimstība ar difteriju jau vairākus gadus ir pati augstākā Eiropas Savienībā, taču 2015. gada dati liecina, ka vakcinācijas aptvere pret difteriju un stingumkrampjiem pieaugušajiem (vecākiem par 25 gadiem) bijusi 65,3% (pēc ģimenes ārstu datiem), pusaudžiem 14 gadu vecumā - 91%, bērniem 7 gadu vecumā - 97,4%. Tas nozīmē, ka aptuveni trešā daļa pieaugušo nokavēja balstvakcināciju pret difteriju un katrs desmitais pusaudzis pabeidz skolu un uzsāk pieaugušo gaitas bez pietiekamas aizsardzības pret šo dzīvībai bīstamo infekcijas slimību. Tai pat laikā – vakcīna pret difteriju ir valsts apmaksāta un vakcinācija ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt no šīs slimības.
Attachments:
Download this file (Difterija.png)Difterija.png

Visi Ciblas novada folkloras kolektīvi piedalīsies „Balticā 2018”

22 februāris 2017

Ir zināmi Malnavā notikušās folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skates rezultāti. Skatē kolektīvus vērtēja Latvijas Nacionālais kultūras centra žūrija, tās rezultāti ir svarīgi, lai varētu piedalīties Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2018”.
Visi Ciblas novada kolektīvi guva augstu vērtējumu – I vai II kategoriju un līdz ar to arī iespēju piedalīties festivālā „Baltica” 2018. gada 16. – 21. jūnijā.Lūk, vērtējums:
Ciblas TN folkloras kopa „Ilža”, vadītāja Dace Tihovska – I kat. (izcili);
Pušmucovas TN etnogrāfiskais ansamblis „Olūti”, vadītāja Ināra Dovgiallo – I kat. (gandrīz izcili);
Blontu TN folkloras kopa „Madara”, vadītāja Ināra Sprudzāne – II kat. (labi);
Zvirgzdenes TN folkloras kopa „Saime”, vadītāja Valentīna Ruciņa – II kat. (labi).

Lasit talak

Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2017

21 februāris 2017

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs š.g. 21.februārī izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2017", kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā. Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas vienādās daļās (pa 8 tūkst. eiro) sadalīti trim atbalsta jomām:

Lasit talak

Izstrādāti trīs pašvaldības autoceļu būvprojekti

17 februāris 2017

Pēc Ciblas novada pašvaldības pasūtījuma, uzņēmums „Myzone” ir izstrādāji trīs pašvaldības autoceļu būvprojektus Ciblā, Pušmucovas un Zvirgzdenes pagastā.
Tuvākajā laikā būvdarbu iepirkumam tiks izsludināts atklāts konkurss, kura rezultātus izskatīs un apstiprinās Lauku atbalsta dienests, caur kuru tiek piešķirts finansējums no valsts un ES fondiem. Ja šis process noritēs bez aizķeršanās, reāla ceļu pārbūve varēs sākties jūlijā.
Par visu sīkāk informē Mārīte ROMANOVSKA, Ciblas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja.

Lasit talak

Cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma

21 februāris 2017

Šogad vairāk nekā 500 cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma "Spēka Avots", kuru īsteno Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Līdzekļi rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā - maratonā "Dod pieci", kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv.
Biedrība "Dzīvības koks" aicina cilvēkus, kuri zina, kā tas ir - izdzirdēt diagnozi "ļaundabīgs audzējs", kad vienā mirklī dzīve sagriežas bezcerības, baiļu un vēlmes dzīvot mutulī, pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmā "Spēka Avots".

Lasit talak

Zemes stunda – pasaules mēroga akcija

21 februāris 2017

25. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 visa pasaule atzīmēs lielāko klimatam veltīto akciju pasaulē - Zemes stunda.
Pasaules Dabas Fonds aicina piedalīties šajā akcijā un konkursā "Klimata vēstnieks". Tajā fonds meklē cilvēkus, kuriem rūpes par apkārtējo vidi ir dzīvesveids un kuri uz to rosina arī citus.Iespējams, šie cilvēki – Klimata vēstnieki – meklējami tieši Ciblas novadā!
Vairāk informācijas par konkursu „Klimanta vēstnieks” šeit. Pieteikšanās līdz 6. martam.
Kristīne Skrīvele,
Pasaules Dabas Fonda
Zemes stundas koordinatore Latvijā

Iedzīvotājiem pieejami jauni veselības nozares e-pakalpojumi

16 februāris 2017

No šā gada februāra papildus valsts E-veselības portālam www.eveseliba.gov.lv arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iedzīvotajiem ir pieejams daudzveidīgs veselības nozares e‑pakalpojumu klāsts, kas nodrošina iespēju ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju.
Iedzīvotājiem šobrīd ir pieejami trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi.

Lasit talak

Pušmucovā skaisti nosvinēti teātra svētki

14 februāris 2017

28. janvārī Pušmucovas Tautas namā norisinājās pasākums “Teātrim Pušmucovā 25”. Svētkus rīkoja Elvīra Rimicāne, Pušmucovas pamatskolas skolotāja, kura savulaik apguvusi aktiera profesiju un strādājusi Jaunatnes teātrī.
Laikam nevienu aktieri nevar saukt par „bijušo aktieri”. Elvīra, uzsākusi dzīves un darba gaitas Pušmucovā, veidoja savu teātri. Tas tapa kā dramatiskais pulciņš Ludzas Bērnu un jauniešu centra paspārnē, vēlāk Pušmucovas Tautas namā. Nemanot ceturtdaļgadsimts aizritējis, un Pušmucovas teātrim varēja svinēt 25 gadu jubileju! FOTO

Lasit talak

Afiša

6. maijā Kurjanovas ezerā - "OSOKA-2017"

osoka 2017 175

4. maijā Ciblā - Baltā galdauta svētki

afisa 4.maijs cibla 175

7. maijā Pušmucovas TN - "PYLNS DŽENTELMEŅA KOMPLEKTS"

afisha Pusmucova 175

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs