1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Pedagogi karjeras konsultanti uzsāk darbu

08 marts 2017

Š.g. 27. februārī tika parakstīts Ludzas un Ciblas novadu apvienības un Valsts izglītības attīstības aģentūras sadarbības līgums par Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, īstenošanu. Darbs pie projekta tika uzsākts jau pirms līguma parakstīšanas – no 2016. gada augusta. Lai varētu izpildīt projekta īstenošanas nosacījumus, tika izvirzītas projekta izmēģinājumskolas, sagatavoti pedagogi karjeras konsultanti un par projekta iecerēm informētas skolas.
Ar šī gada 1. martu Ludzas un Ciblas novadu skolās darbu jau ir uzsākušas trīs pedagoģes karjeras konsultantes (kopējā darba slodze - 2,01 likmes).

Lasit talak

Februāris Ciblas bibliotēkā aizritēja ar dažādiem pasākumiem

07 marts 2017

Februāra mēnesis Ciblas bibliotēkā bija ievērojams ar dažādām aktivitātēm. Par tām stāsta bibliotēkas vadītāja Rita TRUKŠĀNE.
28. februārī Ciblas bibliotēkā ar īpašu pasākumu noslēdzās “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2016” lasīšanas un vērtēšanas maratons. Ciblas bibliotēka jau 12 gadus iesaistās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Katram dalībniekam bija jāizlasa sešas savas grupas grāmatas un jāaizpilda elektroniskā vērtēšanas anketa.

Lasit talak

Ciblas novada pašvaldība iesaistījusies apjomīgā ERAF finansētā projektā

02 marts 2017

Š.g.17.februārī Ludzas novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par apjomīga ES fonda projekta “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados”* īstenošanu.
– Tas ir pirmais tik apjomīgais sadarbības projekts, ko Ludzas novada pašvaldība īstenos sadarbībā Kārsavas un Ciblas pašvaldību un SIA „Latgales dārzeņu loģistika”. Projekta kopējais finansējums pārsniedz 3,32 miljonus eiro, no tiem vairāk kā 2,6 miljonus ieguldīs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), ap 130 tūkstošus eiro ieguldīs valsts, – informē Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja Viola ANDRUŠČENKO.

Lasit talak

Desmito gadu meklēs „Gaismas nesējus“ Latvijas pagastos

24 janvāris 2017

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) aicina lasītājus pieteikt bibliotekārus balvai „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“. Līdz 10. martam Biedrība gaidīs vēstules un stāstus par pagastu bibliotekāriem, kas ir pašaizliedzīgi, radoši, aktīvi, entuziasma pilni savā darbā un neaizstājami savā pagastā.

Lasit talak

Ierobežota smagsvara satiksme uz pašvaldības ceļiem

28 februāris 2017

No šī gada 1. marta pakāpeniski tiks ieviesti smagsvara autotransporta satiksmes ierobežojumi, uzstādot ceļa zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums 5 t”, uz šādiem Ciblas novada pašvaldības autoceļiem:
Blontu pagastā: Vonogi – Čodorāni; Degļeva – Kreici; Dubrovka – Perevozki;
Ciblas pagastā: Zeltiņi – Kondrati; Bērzu iela Ciblas ciemā; Kondrati – Voloji – Ozupiene; Zeltiņi – Balalaiki;
Līdumnieku pagastā: Lineja – Klešniki – Vjarumi – Dubrovka; Kušneri – Krivanda; Lineja – Spirki;
Pušmucovas pagastā: Pušmucova – Zujeva; Pušmucova – Vornaiši – Šmati;
Zvirgzdenes pagastā: Lauči – Vasarāni – Lielie Lītaunieki; Zvirgzdene – Rudzīši – Baranovka; Franapole – Ražanova; Lauči – Biņeva; Dunakļi – Utičova; Kļovi – Zitišķi – Kitkova; Kušņerova – Mjakinki – Veserova.
Ceļu saraksts var tikt precizēts.

Lasit talak

Lielākā zivs – 136 gramus smaga raudiņa

23 februāris 2017

alt
Šogad zemledus makšķernieku sacensības ''Bļitka - 2017'' notika 19. februārī. Kopumā zemledus sacensībās uz Kurjanovas ezera piedalījās 15 makšķernieki no Ludzas novada, Kārsavas novada Mērdzenes, kā arī Ciblas novada Lucmuižas, Pušmucovas un Ciblas.
Laika apstākļi nebija visai labi, bet īstiem makšķerniekiem sliktu laika apstākļu nav. Spēcīgā vēja dēļ makšķerēšana bija pat ekstremāla – pieceļoties no makšķernieku kastes, ilgi staigāt apkārt un bez uzraudzības kasti atstāt nevarēja, jo vējš to varēja aizpūst prom.
Pēc makšķerēšanas piecu stundu garumā bija jānoskaidro, kā kuram veicies. Ne visi lika uz svariem savu lomu, daži ar to negribēja lielīties. Kāpēc tā? Lūk – rezultāti! FOTO

Lasit talak

Pasargāts, jo vakcinēts!

23 februāris 2017

Lai aktualizētu situācijas nopietnību un aicinātu ikvienu uzdot sev jautājumu: vai esmu vakcinēts pret difteriju?, vai mani bērni un tuvinieki ir vakcinēti?, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs  uzsāk informatīvo kampaņu „Pasargāts, jo vakcinēts!”.
Šobrīd Latvijā saslimstība ar difteriju jau vairākus gadus ir pati augstākā Eiropas Savienībā, taču 2015. gada dati liecina, ka vakcinācijas aptvere pret difteriju un stingumkrampjiem pieaugušajiem (vecākiem par 25 gadiem) bijusi 65,3% (pēc ģimenes ārstu datiem), pusaudžiem 14 gadu vecumā - 91%, bērniem 7 gadu vecumā - 97,4%. Tas nozīmē, ka aptuveni trešā daļa pieaugušo nokavēja balstvakcināciju pret difteriju un katrs desmitais pusaudzis pabeidz skolu un uzsāk pieaugušo gaitas bez pietiekamas aizsardzības pret šo dzīvībai bīstamo infekcijas slimību. Tai pat laikā – vakcīna pret difteriju ir valsts apmaksāta un vakcinācija ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt no šīs slimības.
Attachments:
Download this file (Difterija.png)Difterija.png

Visi Ciblas novada folkloras kolektīvi piedalīsies „Balticā 2018”

22 februāris 2017

Ir zināmi Malnavā notikušās folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skates rezultāti. Skatē kolektīvus vērtēja Latvijas Nacionālais kultūras centra žūrija, tās rezultāti ir svarīgi, lai varētu piedalīties Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2018”.
Visi Ciblas novada kolektīvi guva augstu vērtējumu – I vai II kategoriju un līdz ar to arī iespēju piedalīties festivālā „Baltica” 2018. gada 16. – 21. jūnijā.Lūk, vērtējums:
Ciblas TN folkloras kopa „Ilža”, vadītāja Dace Tihovska – I kat. (izcili);
Pušmucovas TN etnogrāfiskais ansamblis „Olūti”, vadītāja Ināra Dovgiallo – I kat. (gandrīz izcili);
Blontu TN folkloras kopa „Madara”, vadītāja Ināra Sprudzāne – II kat. (labi);
Zvirgzdenes TN folkloras kopa „Saime”, vadītāja Valentīna Ruciņa – II kat. (labi).

Lasit talak

Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2017

21 februāris 2017

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs š.g. 21.februārī izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2017", kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā. Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas vienādās daļās (pa 8 tūkst. eiro) sadalīti trim atbalsta jomām:

Lasit talak

Afiša

01.05. 13.00 "ROTĀJĀS SAULĪTE" (Felicianovas SK)

AFISA 05.01 175

Piedāvā apgūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju.

DBT Ludza 175Profesionālās izglītības kompetences centrs "Daugavpils Būvniecības tehnikums" piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas viena gada laikā, nebraucot prom no mājām! PIKC DBT izglītības programmu īstenošanas vieta "Ludza" ,kas atrodas 1. Maija ielā 16 (Ludzas novada vakarskolas ēkā) aicina iegūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju. Mācības var apvienot ar maiņu darbu!
Vairāk informācijas:
Daugavpils Būvniecības mājas lapā www.dbt.lv
Zvanot.: 28745033 vai 65722368
Rakstot: anastasija.bartulane@inbox.lv vai vakarskola@ludza.lv

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo