1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Gatavojam apsveikumus māmiņām

11 maijs 2015

alt8. maijā Blontos, biedrības "MADARA" telpās, notika jauniešu radošā darbnīca, kur tika gatavotas apsveikuma kartiņas un dāvanas mūsu pašu māmiņām. Paldies Rasmai Sprudzānei par pasākuma vadīšanu!
Fotografēja Aldis Tihovskis, Ciblas novada jaunatnes lietu speciālists. FOTO

Brīnums pēc brīnuma

08 maijs 2015

Ir pienācis ziedošais pavasaris. Neviens pavasara atnākšanu tā neraksturo kā Jānis Jaunsudrabiņš: “Pavasaris pielīdzināms agram rītam dienas griežos, kad zeme rasota un gaisi skan. Pielikts cilvēka mūžam, tas atbilst bērnībai un jauneklības posmam. Sirdī prieks, līksme un ticība raženam mūžam. Augšā saule, apkārt vējš, ziedi, smaržas, sasiluša gaisa viļņošana, zem kājām zaļa zeme”.
Un šajā skaistajā laikā mēs svinējām Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25. gadadienu. Par godu tai Ciblas novada ļaudis tika aicināti piedalīties pasākumā “Iepazīsim Ciblas novada dabu un vēsturi nūjojot”, jo lielās dzimtenes iepazīšana taču sākas ar savas dzimtas vietas iepazīšanu.

Lasit talak

Atradām bedrīšakmeni un slēpņošanas kapsulas

08 maijs 2015

5. maijā Līdumnieku novadpētnieku grupa devās uz Ustinovu meklēt bedrīšakmeni, par kuru tika rakstīts “Ciblas Novada Ziņas” Nr. 6. Tas nebija tik vienkārši, jo apkārtne ir samērā aizaugusi. Atrast akmeni mums izdevās (skat. attēlā).
Mājupbraucot meklējām un atradām arī kapsulas, kuras izvietotas pa visu Latvijas pierobežu ar nolūku iepazīt Latviju, sagaidot tās jubileju.Līdumnieku pagastā kapsulas izvietotas Ustinovā, Vindrižos, Krupišos, Kozusolā un Klešnikos.

Lasit talak

Ciblā Neatkarības atjaunošanas svētki pulcē tautu

05 maijs 2015

   Pagājuši 25 gadi kopš 1990. gada 4. maija, kad tautas vēlēti LPSR Augstākās padomes deputāti pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarību. Par godu šiem svētkiem Ciblas novadā tika sarīkots svētku koncerts. Tas notika Ciblas Tautas namā. Par sarīkojumu stāsta Ciblas TN direktore Sandra Beļavska.
   Koncertu iesākumā visi noskatījāmies dokumentālus kadrus, kas uzņemti 1990. gada 4. maijā – brīdi, kad AP deputāti pēc balsojuma iznāca pie tautas. Sekoja Ciblas novada pašvaldības priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzruna un himna.
   Novada amatierkolektīvi aicināja ieskatīties un ieklausīties priekšnesumos, atskatoties uz tautas pagātni un iedvesmojoties nākotnei. Uzstājās pašdarbnieki no visiem Ciblas novada pagastiem. FOTOGALERIJA

Lasit talak

Tiks dotēts skolēnu darbs vasarā

26 aprīlis 2015

Ciblas novada pašvaldība šogad ir iesaistījusies skolēnu nodarbinātībā vasaras brīvlaikā – tā organizēs un finansēs nodarbinātības pasākumu skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuru deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Ciblas novadā.
Domes sēdē 23. aprīlī ir pieņemti Noteikumi nodarbības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums tiks organizēts divās kārtās, tās notiks paralēli visas vasaras laikā. I kārtu finansēs pašvaldība un uzņēmēji, II – pašvaldība sadarbībā ar NVA.
Abām kārtām ir vairāki vienādi nosacījumi, bet ir arī atšķirīgi.
Vienotie ir šādi:
* 1 darba stundas izmaksa – ne mazāk kā 2,477 eiro pirms nodokļu nomaksas (ja nav sasniegti 18 gadi) un 2,166 eiro pilngadību sasniegušajiem.
* Darba devējs nedrīkst nodarbināt pirmās pakāpes radiniekus: bērnus, brāļus/māsas

Lasit talak

Lielajā talkā Ciblas novadā piedalījās 280 talcinieki

26 aprīlis 2015

Lielajā talkā, kas visā Latvijā notika aizvadītajā sestdienā, Ciblas novadā bija reģistrētas 15 talkas, kurās piedalījās ap 280 cilvēki. Tādus skaitļus sniedz Lielās Talkas koordinators mūsu pašvaldībā Aldis TIHOVSKIS.

Viņa rīcībā ir arī šādi skaitļi:

Ar dažādiem atkritumiem un drazām tika pielasīti 1000 zilie maisi un ap 140 sarkanie maisi, kas bija palikuši no 2014. gada Lielās Talkas. Maisus no talkas vietām vedīs prom (un jau arī aizveda) mūsu novada šoferītis Aivars Pirags, paldies viņam!!!

Jaunākie talcinieki bija divi puikas: mazais Saša (2 gadi) Felicianovas talkā un Dairis (2 gadi) Ciblas talkā, vecākie talcinieki bija Zenta (70 gadi) Ciblas talkā un Monika (75 gadi) Zvirgzdenes pag. Vasarānu kapsētā.
„Paldies visiem talku atbildīgajiem par labi novadītām talkām, paldies visiem talciniekiem, kuri piedalījās, un arī tiem, kuri gribēja, bet kam tomēr nesanāca piedalīties. Gatavosimies nu jau 2016. gada Lielajai talkai!” aicina A.Tihovskis. FOTO

Rikšošanas sporta entuziastu svētki

21 aprīlis 2015

Sestdien, 18. aprīlī, Ciblas Tautas namā uz jubilejas svētkiem pulcējās zirgu rikšošana sporta entuziasti no visas Latvijas: Rīgas, Jumpravas, Aizkraukles, Gulbenes, Krāslavas, Dagdas, Ludzas un Ciblas novada.

Lasit talak

Ciblānieši sakopj dabas parkus

21 aprīlis 2015

Ciblas jaunieši divas dienas strādājuši meža talkās – sakopuši divus dabas parkus, kas atrodas novada teritorijā, arī uzstādījuši jaunus putnu būrīšus.
Talkas notika, sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži” un Valsts meža dienestu. Fotogalerija

Lasit talak

Valsts dotēs skolēnu darbu vasarā

17 aprīlis 2015

Sākot ar šī gada 9. aprīli, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) pieņem darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, kas tiks īstenots no 1. jūnija līdz 31. augustam. Lai pieteiktos, darba devējam ir jāaizpilda NVA mājaslapā ievietotā pieteikuma veidlapa un tā jāiesniedz NVA filiālē, kuras darbības teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam.
Vasaras nodarbinātības pasākumā tiks iesaistīti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākuma mērķis – veicināt skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darbavietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un darba pieredzi.
Darba devējam NVA nodrošinās dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt otru pusi algas skolēnam maksās darba devējs pats. Protams, darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu. Darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks arī darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.

Lasit talak

Afiša

Svecīšu vakari (Ciblas un Līdumnieku pagasta kapsētās)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo