1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Baltu vienotības dienas centrā Ķīšukalna pilskalns

25 septembris 2015

Ciblas novada pašvaldība īsteno projektu „Seno latgaļu mantojums – Ķīšukalna pilskalns, Ludza pirms Ludzas”. Tā ietvaros tika izdota grāmata „Ķīšukalns. Ludza pirms Ludzas”.
Baltu vienības dienā 22. septembrī Ciblas vidusskolā notika svinīga grāmatas atklāšana, kurā piedalījās grāmatas autors Juris Tālivaldis Urtāns: arheologs, kultūrvēsturnieks, vēstures zinātņu doktors, habilitētais mākslas zinātņu doktors. Skolas zālē bija pulcējušies Ciblas un Pušmucovas skolu skolēni, kā arī grupa Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņu, pedagogi, bibliotekāri, novada pašvaldības darbinieki, iedzīvotāji un citi interesenti. Juris Urtāns pastāstīja par grāmatas tapšanu, uzsvēra, ka daudzi fakti liecina, ka Ķīšukalns ir daudz senāks par Ludzas pilskalnu. Tas vedina domāt, ka Ludzas pirmsākumi ir meklējami otrajā Lielā Ludzas ezera krastā. Ilgi vēl būs jāstrādā vēsturniekiem un arheologiem, lai to varētu apstiprināt. Tomēr Jura Urtāna jaunā grāmata būs labs materiāls Latgales un Ciblas novada vēstures pētniekiem. FOTO

Lasit talak

SVECĪŠU VAKARI CIBLAS NOVADA KAPSĒTĀS

25 septembris 2015

Blontu pagastā
Skradeļu k. – 24. oktobrī pl. 13.00.
Ciblas un Līdumnieku pagastā
24. oktobrī
Vabaļu k. — pl.12.00,
Kurjanovas — pl.13.00,
Verumu k. — pl.14.00,
Aizpūres k. — pl.15.00,
Ciblas k. — pl.16.00.
Pušmucovas pagastā
Mežernieku k. – 17. oktobrī pl. 15.00,
Pušmucovas k. – 25. oktobrī pl. 15.00.
Zvirgzdenes pagastā
17. oktobrī
Lītaunīku k. – pl.11.00,
Vasarānu k. – pl.12.00,
Lauču k. – pl.13.00,
Vierņu k. – pl.14.00,
Rudzeišu k. – pl.15.00,
Ražanovas k. – pl.16.00;
18. oktobrī
Meža k. – pl. 12.00,
Ūtičovas k. – pl. 13.00,
Seļakovas k. – plkst.14.00,
Franapoles k.– pl.15.00,
Zvirgzdenes k. – pl. 16.00.

Oktobrī SEB bankas filiāle Rēzeknē pārceļas uz jaunām telpām

30 septembris 2015

     Sākot ar 12. oktobri, SEB bankas Rāznas filiāle mainīs nosaukumu uz Rēzeknes filiāle un atradīsies jaunās telpās – ēkā, kur atrodas arī Rēzeknes Centrālā bibliotēka (Atbrīvošanas alejā 81).
Rāznas filiāle, kas šobrīd atrodas Atbrīvošanas alejā 98, līdzšinējā adresē klientus apkalpos līdz piektdienai, 9. oktobra darba dienas beigām – plkst. 17:00.

Lasit talak

Aicina apmeklēt probācijas dienestu

28 septembris 2015

Turpinot tradīciju, šogad 9. oktobrī Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālā struktūrvienība (VPD Ludzas TSV) piedalās Valsts kancelejas rīkotajā akcijā “Atvērto durvju diena”. Šajā dienā interesenti tiek aicināti iepazīties ar VPD Ludzas TSV ikdienas darbu un īstenotajām funkcijām, pārrunāt par VPD lomu sabiedrības drošības veicināšanā, uzzināt par notiesāto elektroniskās uzraudzības procesu, kā arī gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
            Interesentus aicinām pieteikties līdz šī gada 2. oktobrim, zvanot pa tālruni 65707343 vai 26655422 vai sūtot informāciju uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . VPD Ludzas TSV adrese: Raiņa iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701.
Sīkāka informācija par akciju www.atvertodurvjudiena.lv.

Ciblā pēc labiekārtošanas atklāj padomju karavīru kapus

23 septembris 2015

Līdzīgi kā daudzviet Latvijā, arī Ciblā, Otrais pasaules karš ir atstājis bojā gājušo padomju karavīru apbedījumu vietas.
     Pateicoties Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas starpvalstu līgumam, kas paredz, ka Latvijas pusei padomju karavīru atdusas vietas ir jāuztur par saviem līdzekļiem, savukārt kapsētu rekonstrukcijas izmaksas sedz Krievijas Federācija, daudzas karavīru atdusas vietas Latvijā ir atjaunotas, to vidū arī Ciblas novada Pušmucovā un Zvirgzdenē, kur kapus atjaunoja 2012. gadā.
     Šogad labiekārtošana un remontdarbi tika veikti arī padomju karavīru apbedījumu vietā Ciblā, kur darbus pasūtīja un apmaksāja KF vēstniecība, bet tos veica SIA „Lagron” no Daugavpils. FOTO

Lasit talak

Blontu dārziņā – Tēvu diena

22 septembris 2015

11. septembrī Blontu pirmsskolas izglītības iestādē atzīmēja Tēvu dienu. Jau otro gadu pēc kārtas bērnudārza audzēkņi aicināja savu tētus uz jautru laika pavadīšanu kopā. Atsaucība no tētu puses, neraugoties uz rudens darbiem, bija pārsteidzoši liela.
Skolotājas aicināja tētus kopā ar savām atvasītēm piedalīties gan sporta aktivitātēs, gan dažādās rotaļās. Pasākuma noslēgumā visi tika aicināti uz kopīgu fotografēšanos un pusdienām brīvā dabā. Ceptas desiņas un kartupeļi visiem garšoja lieliski.
Paldies pedagoģēm, īpaši mūzikas skolotājai Janai Barkānei un visam bērnudārza personālam par iesaistīšanos pasākuma oganizēšanā!
Paldies arī tētiem, kuri atrada laiku piedalīties šajā pasākumā, dāvājot prieku sev un saviem bērniem! FOTO
Gunta Stolere, Blontu PII vadītāja

Atklāts ielas apgaismojums Ciblas ciemata Skolas un Skolotāju ielās

22 septembris 2015

17. septembrī Ciblas ciematā svinīgi atklāja ielas apgaismojumu Skolas un Skolotāju ielās.
Pasākumu atklāja Ciblas pagasta pārvaldes vadītājs Miervaldis Trukšāns, tad visus uzrunāja Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis un abi pārgrieza atklāšanas lentu.
     Klātesošos ar dziesmām iepriecināja Ciblas vidusskolas folkloras kopa „Ilžeņa” un tās vadītāja Dzintra Toporkova.
     Pārvaldes vadītājs M. Trukšāns pateicās Ciblas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, kā arī visiem, kuri iesaistījās šī projekta īstenošanā. Arī novada domes priekšsēdētājs J. Dombrovskis pateicās par darbu ielu apgaismojuma ierīkošanā.
     Pie ielu apgaismojuma ierīkošanas strādāja pagasta komunālās saimniecības darbinieki – Jānis Karaševskis, Aldis Gucāns, Valērijs Romanovs, novada elektriķis Antons Turlajs, kā arī rakšanas darbus veica Jānis Bondars no Ludzas. Kopumā tika uzstādīti 19 apgaismes stabi ar lukturiem.
     Lai gaišas un drošas Skolas un Skolotāju ielas! FOTO
Ciblas TN direktoreSandra Beļavska

Tiek atklāti Jauniešu projekti

18 septembris 2015

 

Augustā un septembrī jaunieši steidza pabeigt iesāktos darbus un atklāt realizētos projektus.
Šogad Ciblas novada pašvaldība finansiāli atbalstīja piecus projektus, kas piedalījās projektu konkursā „Jaunieši novadam 2015”. No pašvaldības budžeta katram projektam tika piešķirta līdz 400 eiro liela naudas summas.
22.augustā Felicianovas ciemā notika projekta „Saules zaķis” atklāšana. Projekta ietvaros tika izveidots bērnu rotaļu laukums, izmantojot pamestas metāla konstrukcijas. No metāla konstrukcijām tika izveidotas divu veidu šūpoles, metāla stabiņi žoga izveidei. No koka USB plāksnēm tika izveidota mājiņa. Izveidots slidkalniņš, uzstādīts soliņš. Ap laukumu tika uzstādīts žogs.
Projekta atklāšana bija īsti svētki gan bērniem, gan pieaugušajiem. Atklāšanā piedalījās Saules Zaķis, kas priecēja bērnus, netrūka ne balonu, ne spēļu un bija arī torte. Projektu īstenoja Jolanta Rutkovska ar palīgiem. FOTO
3.septembrī tika atklāts projekts „Strītbola laukuma ierīkošana Ciblas ciemā”. Projekta ietvaros ir iegādāts un uzstādīts strītbola grozs un ir uzvilktas laukuma līnijas uz asfalts. Atklāšana notika, organizējot sacensības, kurās piedalījās 4 komandas no Ciblas vidusskolas klasēm. Visiem dalībniekiem tika pasniegts diploms un torte. Projekta autors ir Linda Sadovska, kas projektu īstenoja ar palīgiem. FOTO
Gan šie divi projekti, gan citi pašvaldības finansētie projekti ir publiski pieejami visiem novada iedzīvotajiem un novada ciemiņiem. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespējas, kas pieejamas novadā.
Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska

Lasit talak

Projekts „Āra trenažieri Ciblas vidusskolā” – UZVARĒJIS!

06 augusts 2015

     LabieDarbi.lv projektu konkursam iesniegtais projekts "Āra trenažieri Ciblas vidusskolā" ir UZVARĒJIS ar pārliecinošu balsu pārsvaru.

Paldies visiem novada iedzīotājiem, kas atbalsīja, palīdzēja un turēja īkšķus!
Paldies projekta komandai, kas šos divus mēnešus neatlaidīgi strādāja, lai sasniegtu rezultātu!
Kopā mēs varam vairāk!
Priecājamies kopā un jau pēc kāda laika varēsim baudīt darba augļus!

Mārīte ROMANOVSKA,
Ciblas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja
 

Afiša

23.06.2018 22.00 Līgošana Ciblas Kapukalna estrādē.

23.06.2018 22.00 Līgo Zvirgzdenē.

15.07.2018 15.00 Ciblas novada "Bērnības svētki". (Zvirgzdenē)

20.06.2018 20.00 Komēdija "Krustmāte Jūle no Tūles" (Pušmucovas TN)

22.06.2018 15.00 Līgo Blontos

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo