1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Ciblas novadā viesojas VARAM ministrs

13 augusts 2014

Ciblas novadā viesojas VARAM ministrs

IMG 8405Piektdien, 8.augustā Ciblas novada pašvaldībā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilona Raugze.

Viesi tika iepazīstināti ar pašvaldību, tās sasniegumiem projektu jomā; ar pašvaldības vadītajiem pārrunāja 2014.-2020.gada plānošanas perioda investīcijas un projektus, akcentējot Ciblas novada iespējas un vajadzības.

Ministram tika parādīti vairāki objekti Ciblas novadā – Blontu pirmsskolas izglītības iestāde, Pušmucovas kultūras nams, saimniecība „Baložu sēta”, Līdumnieku muzejs, Krivandas robežkontroles punkts un atpūtas centrs „Līdumnieki”.

VARAM ministrs Romāns Naudiņš atzinīgi novērtēja uzņēmēju sadarbību ar novada pašvaldību un uzsvēra, ka šajā plānošanas periodā sadarbībai ir ļoti liela nozīme un lielākā daļa projektu tiks vērsta uz uzņēmējdarbības atbalstu, uzlabojot infrastruktūru.

Attīstības nodaļas vadītāja

Mārīte Romanovska

Lasit talak

Biedrība "Mezgls"

04 augusts 2014

Biedrība „Mezgls” darbojas Pušmucovas pagastā kopš 2007. gada.
Biedrības mērķi:
1. Veicināt lauku kultūrvides sakopšanu un attīstību;
2. Aktivizēt sabiedrību, pieaugušo un bērnu izglītošanu;
3. Organizēt brīvā laika un iedzīvotāju kultūras attīstību;
4. Sekmēt pieredzes apmaiņas un procesus dažādu vecumu interesēm;
5. Popularizēt tradicionālos amatus mūsdienu sabiedrībā;
6. Veikt tradīciju izpēti un publicēšanu.
Biedrības aktīvākie biedri ir Inta Domarka, Inta Piraga, Ilga Baziļeviča, Valentīna Trukšāne, Ināra Dovgiallo, Elvīra Rimicāne, Vija Rudziša, Veronika Misane, kā arī daudz aktīvu atbalstītāju. Biedrības „Mezgls” aktīvā sadarbībā ar Pušmucovas tautas namu, skolu un bibliotēku regulāri notiek daudzveidīgi kultūras pasākumi, lietderīga brīvā laika pavadīšana, atbilstoši savām interesēm un prasmēm, dažādās radošajās darbnīcās, rokdarbu un foto izstādes, deju un vingrošanas nodarbības. Biedrība „Mezgls” laipni aicina nākt visiem kopā realizēt jaukas idejas un paveikt daudz labu darbu!
***
Biedrība "Mezgls" informē, ka laikā no 20.12.2013. līdz 20.06.2014. tika ĪSTENOTS PROJEKTS Nr.13-01-LL33-L41320000011 “Aprīkojuma iegāde biedrības “Mezgls” organizētajām brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm”.

 

ESfinELFLAleader logo isoLAD

 

 Par projekta līdzekļiem iegādāts portatīvais dators, projektors un ekrāns ar statīvu , sintezators un telpisko mikrofonu komplekts.
Projekta aktivitāšu īstenošanai pieņemta darbā bērnu vokālā ansambļa vadītāja.
Projekta mērķis – radīt pamatu kvalitatīvai Pušmucovas pagasta iedzīvotājiem brīvā laika pavadīšanai, kas pilnveidos un dažādos kultūras pasākumus, veicinās saturīgu brīvā laika pavadīšanu, uzlabos darba vidi, kas, savukārt,
veicinās kultūrvides saglabāšanu un popularizēšanu.
 Projekta kopējais finansējums ir 4354,73 EUR (3060,52 Ls) – 3919,26 EUR (2754,47 Ls) publiskais finansējums un 435,47 EUR (306,05 Ls) - Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējums.
Attachments:
Download this file (LZ par Mezglu.doc)LZ par Mezglu.doc

Nākamgad lauksaimniekiem ieviesīs jaunu zaļināšanas maksājumu

25 jūlijs 2014

Nākamgad lauksaimniekiem ieviesīs jaunu zaļināšanas maksājumu

ZMZemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus pievērst uzmanību izmaiņām tiešo maksājumu saņemšanas nosacījumos, kas lauksaimniekiem obligāti būs jāņem vērā, jau šā gada vasaras otrajā pusē un rudenī plānojot nākamā gada sējumu struktūru un ziemāju sēju.

Saskaņā ar ES regulu, no 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums, kas būs cieši sasaistīts ar vienoto platības maksājumu (VPM). Saimniecībām obligāti būs jāizpilda zaļināšanas prakses, lai saņemtu VPM un zaļināšanas maksājumu. Ja tas netiks darīts, zaļināšanas maksājums tiks samazināts vai netiks izmaksāts.

Lasit talak

No sēņošanas, ogošanas vai savvaļas ārstniecības augu un ziedu vākšanas ienākumiem līdz 2845,74 euro nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis

23 jūlijs 2014

VID-logo1Ņemot vērā, ka šobrīd ir aktīva ogu un sēņu lasīšanas sezona, un daudzi iedzīvotāji papildina savu ģimenes budžetu ar ienākumiem no ogu un sēņu pārdošanas, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) atgādina, ka tie ogotāji, sēņotāji un savvaļas ārstniecības augu un ziedu vācēji, kuru ienākumi no sēņošanas, ogošanas vai savvaļas ārstniecības augu un ziedu vākšanas gada laikā nepārsniedz 2845,74 euro, var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji.

Lasit talak

Apsveikti konkursa „Ciblas novada Sakoptākā sēta 2014” dalībnieki

18 jūlijs 2014

DSC 8036Šogad pirmo reizi novadā tika organizēts konkurss „Ciblas novada Sakoptākā sēta”. Kopumā trīs nominācijās pieteicās 9 pretendenti (daļu no tiem pieteica pagastu pārvaldnieki).

Jūlija sākumā komisija apsekoja visus pretendentus. Komisijas sastāva ietilpa domes priekšsēdētājs – Juris Dombrovskis, LLKC konsultants Agris Trukšāns, Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska, deputāts Aldis Tihovskis un attiecīgā pagasta pārvaldnieks un Blontu pagastā - pašvaldības izpilddirektore Ināra Sprudzāne.

Fotoalbūmu var apskatīt šeit.

Lasit talak

Ceturtie Ciblas novada svētki izskanējuši!

16 jūlijs 2014

Ceturtie Ciblas novada svētki 2014

 

No 5.-12.jūlijam ar daudzveidīgu svētku programmu Ciblas
novads svinēja ceturtos novada svētkus. Tās bija septiņas skanīgas un krāsainas
dienas, kurās notika 14 dažādi pasākumi. Svētku noskaņu varēja baudīt ikviens novada iedzīvotājs, jo, tradicionāli, pasākumi
notika visos piecos pagastos.

Paldies visiem, kas piedalījās pasākumu plānošanā un organizēšanā, visiem, kas uzstājās, skatījās un klausījās, visiem, ar
ko kopā svinējām ceturtos Ciblas novada svētkus!

Novada svētkus fotogrāfijās iemūžināja Marina Barkāne, Maija Manukina, Aldis Tihovskis, Sandra Beļavska.
 

 

 

Lasit talak

UZMANĪBU! Mainīsies VID Informatīvā tālruņa 1898 numurs

09 jūnijs 2014

UZMANĪBU! Mainīsies VID Informatīvā tālruņa 1898 numurs

VID logoValsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka no 2014.gada 3.jūlija VID nodokļu un muitas informatīvā tālruņa numurs būs 67120000 līdzšinējā 1898 vietā. Turpmāk iedzīvotājiem būs pieejams VID informatīvais atbalsts vēl augstākā kvalitātē, profesionālākā līmenī un arī par draudzīgāku cenu, jo VID nodokļu un muitas informatīvais tālrunis 67120000 nebūs paaugstinātas maksas numurs un turpmāk zvanot uz to zvanītājam tiks piemērots standarta tarifs zvanam uz stacionāro tālruni.

Lasit talak

Ciblas novada pašvaldība izvērtē iesniegtos projektus konkursam „Jaunieši novadam”

19 maijs 2014

Ciblas novada pašvaldība izvērtē iesniegtos projektus konkursam „Jaunieši novadam”

jauniesiCeturtdien, 15.maijā projekta vērtēšanas komisija izvērtēja iesniegtos 8 projektus pašvaldību projektu konkursā „Jaunieši novadam”. Galvenais vērtēšanas kritērijs ir konkursa atbilstība izvirzītajiem nosacījumiem. Tātad projektam ir jārada publiski pieejami uzlabojumi Ciblas novada pašvaldības infrastruktūra un sociālajā jomā un tiek īstenoti pašu iedzīvotāju spēkiem.

Prieks par iesniegtajiem projektiem, visi ir sagatavoti atbilstošā līmenī un cilvēki, kas tos gatavojuši, ir ieguldījuši savu darbu.

Tika atbalstīti 5 projekti, divi iesniegtie projekti neatbilst nosacījumiem – nerada publiski pieejamus uzlabojumus, viens projekts tika noraidīts, jo tā mērķis bija radīt peldvietu, bet peldvietas ierīkošanai ir nepieciešamas atļaujas no Veselības aģentūras, jānodrošina glābēji un jāveic daudzi citi pasākumi.

Lasit talak

Afiša

2.-3.06.2018 Brīdabas izrāžu festivāls "VEZUMS" (Ludza)

10.06.2018 10.00 Pludmales volejbols "Zeltiņi 2018"

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo