1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Tikšanās ar novadnieku – pulkvedi Jāni Kononovu

18 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 01 jūnijs 2015 12:23

8. maijā Ciblas vidusskolas vecākajām klasēm mācību stundu vadīja šīs skolas absolvents pulkvedis Jānis Kononovs, kurš nupat ir iecelts par Viestura ordeņa komandieri.
Jānis Kononovs kā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes valsts robežas pilnvarotais tika apbalvots par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu valsts robežas stiprināšanā un ieguldījumu pozitīva Latvijas Republikas un Valsts robežsardzes tēla veidošanā sabiedrībā un starptautiskā līmenī.
Tiekoties ar vidusskolniekiem, Jānis Kononovs stāstīja par savu dzīves pieredzi un mudināja jauniešus mācīties un attīstīt savas spējas, apzinoties – kāpēc tiek veikta viena vai otra izvēle, kāpēc un kā labāk veikt savu darbu un pienākumus.
J. Kononovs aicināja jauniešus uz sarunu, ievadot to ar jautājumiem un tādējādi rosinot ieklausīties un domāt līdzi.

Lasit talak

Mātes un Ģimenes svētki Ciblā

12 maijs 2015

Kad daba saplaukusi zāles zaļumā, ievziedu baltumā un pieneņu dzeltenumā, mēs svinam svētkus vismīļākajiem, vissirsnīgākajiem, visjaukākajiem cilvēkiem – mūsu māmiņām. Nedaudz vēlāk seko Ģimenes diena.
Par godu šiem abiem svētkiem 10. maijā Ciblas Tautas namā notika koncerts, kurā dziedāja, dejoja un spēlēja bērnu folkloras kopa "Ilžeņa" un tautas instrumentu ansamblis (vad. Dz. Toporkova), dzeju runāja Dairis Smirnovs (sk. I. Kuzņecova) un notika īslugas "Dzīve nes pārsteigumus..." pirmizrāde amatierteātra kopas "Z.E.M.I.S." (rež. M. Manukina) izpildījumā.
Pasākuma laikā bija skatāma arī biedrības "Ciblas Dzirkstelīte" radošo prasmju pulciņa (vad. I. Evertovska) rokdarbu izstāde.

Galda spēlēm novadā – 3 gadi

12 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 maijs 2015 12:24

1. maijā Felicianovas sporta kompleksā notika trīs pasākumu turnīri: dambretē, novusā, galda tenisā.
Vislielākais dalībnieku skaits bija galda tenisā – 7, tajā skaitā 3 dāmas: Laura Šendo, Marina Brencēna un Natālija Polovinska. Sacensības notika pēc apļa sistēmas. Uzvarētāji tika noskaidroti pēdējā kārtā. Godalgoto vietu ieguvēji piedzīvoja pa 1 zaudējumam, bet savstarpējās spēlēs labāko setu starpību panāca Natālija Polovinska, viņai – 1. vieta. Endijs Romanovs izcīnīja 2. vietu, Kaspars Urtāns – 3. vietu.

Lasit talak

Meklējam Ciblas novada jaunos talantus!

12 maijs 2015

30. maijā Zvirgzdenes estrādē notiks pašvaldības rīkoti Ciblas novada bērnu un jauniešu talantu svētki.

Aicinām pieteiktiem dalībniekus vecumā no 7 līdz 25 gadiem. Dziesmu, deju, muzicēšanas, žonglēšanas un citu talantu izpausmes priekšnesumā (vēlamais ilgums – 5 minūtes) dalībnieks var izmantot instrumentus, palīgus un nepieciešamo inventāru. Lai pieteiktos, līdz 23. maijam jāaizpilda un sava pagasta Tautas nama vadītājai jāiesniedz pieteikuma anketa, to var nosūtīt arī elektroniski uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu /. Anketu var saņemt pagastu pārvaldēs un TN, tā publicēta internetā www.ciblasnovads.lv/. Tālruņi papildus informācijai – 28660279 (V. Ruciņa) vai 29285284 (S. Beļavska).

Tiekamies 30. maijā plkst. 15.00 Zvirgzdenē!

Gatavojam apsveikumus māmiņām

11 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 15 maijs 2015 22:03

alt8. maijā Blontos, biedrības "MADARA" telpās, notika jauniešu radošā darbnīca, kur tika gatavotas apsveikuma kartiņas un dāvanas mūsu pašu māmiņām. Paldies Rasmai Sprudzānei par pasākuma vadīšanu!
Fotografēja Aldis Tihovskis, Ciblas novada jaunatnes lietu speciālists. FOTO

Brīnums pēc brīnuma

08 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 maijs 2015 07:43

Ir pienācis ziedošais pavasaris. Neviens pavasara atnākšanu tā neraksturo kā Jānis Jaunsudrabiņš: “Pavasaris pielīdzināms agram rītam dienas griežos, kad zeme rasota un gaisi skan. Pielikts cilvēka mūžam, tas atbilst bērnībai un jauneklības posmam. Sirdī prieks, līksme un ticība raženam mūžam. Augšā saule, apkārt vējš, ziedi, smaržas, sasiluša gaisa viļņošana, zem kājām zaļa zeme”.
Un šajā skaistajā laikā mēs svinējām Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25. gadadienu. Par godu tai Ciblas novada ļaudis tika aicināti piedalīties pasākumā “Iepazīsim Ciblas novada dabu un vēsturi nūjojot”, jo lielās dzimtenes iepazīšana taču sākas ar savas dzimtas vietas iepazīšanu.

Lasit talak

Atradām bedrīšakmeni un slēpņošanas kapsulas

08 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 08 maijs 2015 12:58

5. maijā Līdumnieku novadpētnieku grupa devās uz Ustinovu meklēt bedrīšakmeni, par kuru tika rakstīts “Ciblas Novada Ziņas” Nr. 6. Tas nebija tik vienkārši, jo apkārtne ir samērā aizaugusi. Atrast akmeni mums izdevās (skat. attēlā).
Mājupbraucot meklējām un atradām arī kapsulas, kuras izvietotas pa visu Latvijas pierobežu ar nolūku iepazīt Latviju, sagaidot tās jubileju.Līdumnieku pagastā kapsulas izvietotas Ustinovā, Vindrižos, Krupišos, Kozusolā un Klešnikos.

Lasit talak

Ciblā Neatkarības atjaunošanas svētki pulcē tautu

05 maijs 2015

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 05 maijs 2015 09:47

   Pagājuši 25 gadi kopš 1990. gada 4. maija, kad tautas vēlēti LPSR Augstākās padomes deputāti pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarību. Par godu šiem svētkiem Ciblas novadā tika sarīkots svētku koncerts. Tas notika Ciblas Tautas namā. Par sarīkojumu stāsta Ciblas TN direktore Sandra Beļavska.
   Koncertu iesākumā visi noskatījāmies dokumentālus kadrus, kas uzņemti 1990. gada 4. maijā – brīdi, kad AP deputāti pēc balsojuma iznāca pie tautas. Sekoja Ciblas novada pašvaldības priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzruna un himna.
   Novada amatierkolektīvi aicināja ieskatīties un ieklausīties priekšnesumos, atskatoties uz tautas pagātni un iedvesmojoties nākotnei. Uzstājās pašdarbnieki no visiem Ciblas novada pagastiem. FOTOGALERIJA

Lasit talak

Tiks dotēts skolēnu darbs vasarā

26 aprīlis 2015

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 27 aprīlis 2015 09:06

Ciblas novada pašvaldība šogad ir iesaistījusies skolēnu nodarbinātībā vasaras brīvlaikā – tā organizēs un finansēs nodarbinātības pasākumu skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuru deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Ciblas novadā.
Domes sēdē 23. aprīlī ir pieņemti Noteikumi nodarbības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums tiks organizēts divās kārtās, tās notiks paralēli visas vasaras laikā. I kārtu finansēs pašvaldība un uzņēmēji, II – pašvaldība sadarbībā ar NVA.
Abām kārtām ir vairāki vienādi nosacījumi, bet ir arī atšķirīgi.
Vienotie ir šādi:
* 1 darba stundas izmaksa – ne mazāk kā 2,477 eiro pirms nodokļu nomaksas (ja nav sasniegti 18 gadi) un 2,166 eiro pilngadību sasniegušajiem.
* Darba devējs nedrīkst nodarbināt pirmās pakāpes radiniekus: bērnus, brāļus/māsas

Lasit talak

Afiša

30.10.2018 14.00 Marija Zvaigznīte (Ciblas bibliotēkā)

16.11.2018 19.00 Latvijai atmirdzēt zeltsaules staros! (Pušmucovas TN)

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo