Ciblas novads
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

„EversS” – Eversmuižas sieviešu latvisko deju kopa

27 aprīlis 2018

Jau piecus gadu Ciblas Tautas namā vismaz reizi nedēļā uz mēģinājumiem sanāk cienījamas kundzes un jaunas meitenes, kuras vieno vēlēšanās dejot.

Viss sākās Ģertrūdes dienā 2013. gadā. Vairākām ciblānietēm apnika vakaros nīkt mājās. Tobrīd Felicianovas sporta hallē bija organizēta vingrošana, bet viņām nederēja nodarbību laiks un attālums arī… Nolemts, ka jāsāk pašām un kaut kas lustīgs! Tā 5 gadus senus notikumus atceras Anda Sprūža, deju kopas „EversS” vadītāja.

Lasit talak

Kristiānas Manukinas „Atmoda” – Ciblas Tautas namā

19 aprīlis 2018

Ciblas Tautas namā ir skatāma Kristiānas Manukinas grafikas darbu izstāde „Atmoda”. Tās atklāšana notika 15. aprīlī.

Kristiānas saknes ir Ciblā. Te viņa gājusi skolā, te itin bieži atbrauc uz mātes mājām, uz mēģinājumiem deju kopā „EversS” un citiem pasākumiem.

Māksla Kristiānas dzīvē ienāca skolas gados, kad zīmēšanas skolotājs Jānis Beitāns mudināja meiteni stāties Jura Soikāna Ludzas Mākslas skolā. Paskatījusies, kā šajā skolā veicas vecākajai māsai Anda, arī Kristiāna sāka apgūt dažādas zināšanas Floristikas nodaļā, pedagoģes Ausmas Probukas klasē.

Lasit talak

Ciblas novadā Lielā Talka notiks 17 vietās

24 aprīlis 2018

Latvijā šo sestdien, 28. aprīlī, notiks Lielā Talka 2018. Tās norisi Ciblas novadā pārrauga Lielās Talkas koordinators Aldis Tihovskis.

Viņš informē, ka līdz 24. aprīlim reģistrētas 17 talkošanas vietas.

Blontu pagastā 3 vietas: Blontu c. (atbild. – Ināra Sprudzāne), Blonti (atbild. – Jānis Repšs), Skradeļu kapi (atbild. – Inta Vonoga);

Ciblas pagastā – 4 vietas: Eversmuižas dabas taka (atbild. – Miervaldis Trukšāns) un Ciblas PII teritorija (atbild. – Elza Abramāne), Ozupines ciems (atbild. – Zinaīda Bule), Felicianovas daudzdzīvokļu mājas „Atspulgas” teritorija (atbild. – Andra Rakste);

Līdumnieku pag. – 1 vieta: Seimaņu dižakmens (atbild. – Ēriks Pavlovs);

Pušmucovas pag. – 2 vietas: Pušmucovas ciema teritorija (atbild. – Inese Ludborža), Mežernīku kapi (atbild. – Ilga Grade);

Zvirgzdenes pagastā – 7 vietas: Lucmuižas ciemata teritorija (atbildīgā – Aija Zlidne), Franapoles kapi, Zvirgzdenes kapi, Vierņu k., Lītaunieku k., Vasarānu k., Bleivu k. (atbild. – Valentīna Ruciņa).

Lasit talak

„Ilža” – apbalvojuma „Laiks Ziedonim” nominants

19 aprīlis 2018

3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, kad Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” piektā cildināšanas ceremonija, novadpētniecības nominācijā „Kedas” tiks cildināts kāds no sešiem nominantiem radošajās profesijās: biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko”, Ciblas folkloras kopa „Ilža”, nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds", māksliniece Zanda Puče, biedrība "Skaņumāja" un arhitekte Jana Jākobsone.

Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" mērķis ir ik gadu apbalvot tās personības, kas ar savu izcilību, degsmi, sūtību, veiksmi, stāju un savpatību iedvesmojušas labāku Latviju. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds "Viegli".

Lasit talak

Mūsu skolu folkloras kopas piedalīsies sarīkojumā “Aiz upeitis as izaugu”

19 aprīlis 2018

26. aprīlī Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā norisināsies Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums – skate “Aiz upeitis as izaugu”, kurā piedalīsies vairāk nekā 350 dalībnieku no dažādiem Latgales novadiem, pilsētām, pagastiem un skolām.

Savu novadu pārstāvēs arī Ciblas “Ilžeņa” un Pušmucovas “Olūteņi”.

Attachments:
Download this file (Aiz upeites.pdf)Aiz upeites.pdf

Lasit talak

Ja kavēts NĪN maksājums, tiek rēķināta kavējuma nauda

12 aprīlis 2018

Ciblas novada pašvaldības budžetā samērā labi ienāk Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi. Kopš februāra, kad tika izsūtīti pirmie paziņojumi par aprēķināto NĪN, iemaksāti gandrīz 90 tūkstoši eiro.

NĪN termiņi šogad ir 3. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris.

Līdz 3. aprīlim bija iespējams iemaksāt visu NĪN summu, kas aprēķināta 2018. gadam vai ¼ jeb 1.ceturkšņa summu.

Nereti nodokļa maksātājs, kas norēķinās par NĪN pēc termiņa beigām, ir pārsteigts par to, ka radusies kavējuma nauda un parāds. Skaidrojums ir vienkāršs: NĪN administrēšanas programma automātiski rēķina kavējuma naudu par maksājumu, kas ienācis vēlāk kā 5 dienas pēc termiņa.

Lasit talak

Ciblas vidusskolas stadiona pārbūvei tiks izmantoti ES fondu līdzekļi

13 aprīlis 2018

Lauku atbalsta dienests ir izvērtējis un apstiprinājis Ciblas novada pašvaldības projektu Nr. 17-01-AL34-A019.2201-000001 „Ciblas vidusskolas stadiona pārbūve”. Projekts tika iesniegts ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gada apakšpasākumam „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 50 000 eiro, un projekta īstenošanas gadījumā būs iespēja saņemt publisko finansējumu no LEADER 45 000 eiro apmērā.

Stadiona pārbūvei būs nepieciešams lielāks finansējums, kas tiks piešķirts no Ciblas novada pašvaldības budžeta (deputāti par to lēma 28.07.2017. sēdē). Domes sēdē 2018. gada 27. martā tika nolemts lūgt aizņēmu Valsts kasē, lai varētu nodrošināt visu stadiona pārbūvei nepieciešamo finansējumu.

Lasit talak

Noslēdzies lekciju kurss pusaudžiem

17 aprīlis 2018

Ciblas novada pašvaldība veica tirgus izpēti un noslēdza līgumu ar biedrību „Strauts”, kas organizēja lekciju ciklu pusaudžiem par dažādām tēmām projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros.

Ciblas novada skolēniem no 10.-12.klasei bija iespēja noklausīties 4 lekcijas: veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atkarības, to mazināšana un seksuālā veselība.

Lasit talak

Aizvadīts pasākums “Satiec savu Meistaru!” Ciblā

12 aprīlis 2018

Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums “Satiec savu Meistaru! 2018” aizvadītās nedēļas nogalē notika 152 vietās visā Latvijā.

Ciblas Tautas namā “Satiec savu meistaru!” notika pirmo reizi. 7. aprīlī Ciblas vidusskolas folkloras kopa „Ilžeņa” un vadītāja Dzintra Toporkova mācīja rotaļdejas un dančus. Pasākums pulcēja gan mazus, gan lielus apmeklētājus, gan vietējos, gan arī kaimiņu pagastu un novadu. Īpašs prieks bija par “Ilžeņas” draugu – Nirzas folkloras kopas “Spryguļs” (vad. Anita Klovāne) un Pušmucovas folkloras kopas “Olūteņi”(vad. Ināra Dovgiallo) piedalīšanos. Paldies visiem!

Lasit talak

Afiša

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo