1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Ģimenes dzied un muzicē

29 oktobris 2015

 17. oktobrī uz Ciblas novada dziedošo un muzicējošo ģimeņu svētkiem Blontu Tautas namā pulcējās 9 ģimenes. Koncerts bija sirsnīgs un daudzveidīgs.
Paldies par muzicēšanu un dziedāšanu ģimenēm
no Blontiem – Sprudzānu ģim. un Petrovsku ģim.,
no Zvirgzdenes pagasta – Barkānu ģimenēm (Igors un Ludmila, un bērni; Jānis, Marina un Jana, kas dziedāja ar ludzānietēm Sandu un Ingrīdu Paškevičām),
no Līdumnieku pagasta – Lavrinoviču ģim. un Zabiļevsku ģim.,
no Ciblas – Maijai Manukinai ar meitām Andu un Kristiānu,
no Pušmucovas – Jonikānu ģimenei.
Paldies arī Iļjinu ģimenei no Kārsavas novada.
Diemžēl koncertā nevarēja piedalīties Natālijas Katrečko Stahovskas ģimene no Lucmuižas.  FOTO
Latgales reģionālā TV filmēja sižetu par šo koncertu. Tas skatāms Ciblas novada mājas lapā sadaļā "Video".

Uzsākta Vienotā platību maksājuma avansu izmaksa lauksaimniekiem

27 oktobris 2015

No šā gada 23.oktobra Lauku atbalsta dienests ir uzsācis Vienotā platību
maksājuma avansa izmaksu 70% apmērā. Šobrīd pakāpeniski VPM avansa maksājumus
saņems visi tie lauksaimnieki, kuru iesniegumos nav konstatētas problēmas.
Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka avansa maksājumus nevarēs piešķirt gadījumos, ja
nebūs saņemtas atbildes uz LAD vēstulēm un nebūs atrisinātas problēmas,
piemēram, kad vairāki lauksaimnieki atbalsta saņemšanai ir pieteikuši vienu
platību u.tml.
Par avansa aprēķinu un apmēriem informāciju var lasīt LAD
mājaslapā izvēlnē „Atbalsta likmes”.
Informē Agris TRUKŠĀNS, lauksaimniecības konsultants

Seniori aicināti piedalīties radošajās darbnīcās!

26 oktobris 2015

Ciblas Tautas nams un biedrība „Ciblas Dzirkstelīte” šajā sezonā organizē radošo darbnīcu ciklu senioriem un viņu draugiem. Piedaloties darbnīcās, varēs interesanti pavadīt brīvo laiku un iemācīties skaistas un praktiskas lietas.
Pirmā tikšanās reize notika 21.oktobrī, kurā Valentīna Rivča no kļavu lapām mācīja veidot rozītes. No lapu kaudzes, kas noklāja visu galdu, tapa gan pa vienai karaliskai kļavu lapu rozei, gan pušķi, gan krūmrozes zars.
Paldies visiem, kas atnāca, darbojās un veidoja skaistas kļavu lapu rozītes!
Nākošā radošā darbnīca notiks 4. novembrī plkst.13.00 Ciblas TN, kur visi kopā mācīsimies veidot konfekšu pušķus.
Ciblas TN direktore Sandra Beļavska

Ceļš uz Bad Bodenteihu aprāvās pie Varšavas

23 oktobris 2015

Ceturtdienas, 15. oktobra, vakarā četru vietējo pašvaldību (Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes) delegācija no privātfirmas īrētā autobusā izbrauca uz Vācijas pilsētu Bad Bodenteihu, kur bija paredzēts svinīgi parakstīt turpmākās sadarbība līgumu. Tas bija jāslēdz pēc Vācijā notikušās teritoriālās reformas.
Diemžēl tikšanās Vācijā ar 10 gadus ilgušas sadraudzības partneriem nenotika, jo agrā piektdienas rītā dažu desmitu kilometru attālumā no Varšavas pie apvedceļa Zagrze mēs iekļuvām ceļu satiksmes negadījumā.

Lasit talak

Īstenots Zivju fonda projekts, pavairojot zandartu krājumu Zvirgzdenes ezerā

21 oktobris 2015

LADzivju fonds logo 7
15. oktobrī Zvirgzdenes ezera ziemeļaustrumu daļā (no Zvirgzdenes ciemata puses) tika ielaisti 19 tūkstoši vienvasaras zandartu mazuļi.

Ciblas novada pašvaldība informē, ka ir īstenots Zivju fonda pasākuma „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā” ietvaros apstiprinātais projekts Nr.2.28 „Zvirgzdenes ezera zivju krājumu pavairošana”.

Ir ielaisti 19 000 vienvasaras zandartu mazuļi par kopējo summu 4598,00 EUR, no kuriem Zivju fonda finansējums ir 3146,00 EUR, pārējais – Ciblas novada pašvaldības finansējums (speciālais budžets).

Zandartu mazuļi tika ielaisti, klātesot zivju audzētavas pārstāvim, kā arī Valsts vides dienesta (VVD) Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes vecākā inspektoram un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļlatgales pārvaldes veterinārā inspektoram, kā arī pašvaldības pārstāvim.

Lasit talak

Sāks ES atbalsta maksājumu avansa izmaksu lauksaimniekiem

21 oktobris 2015

Lai mazinātu lauksaimnieku finansiālās grūtības un naudas plūsmas problēmas, ko rada nelabvēlīgā piena tirgus situācija, Zemkopības ministrija informē: novembrī Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniekiem veikts vienotā platības maksājuma avansa izmaksu 70% apmērā. Sākot ar 15. novembri, LAD sāks maksājuma par apgabaliem ar dabas vai citiem specifiskiem ierobežojumiem avansa izmaksu 85% apmērā par 2015. gada atbalsta iesniegumiem.
 Sākot ar šā gada 1. decembri, LAD sāks brīvprātīgā saistītā atbalsta par slaucamām govīm izmaksu pilnā apmērā lauksaimniekiem, kuri izpilda atbilstības nosacījumus. Pārējo tiešo maksājumu izmaksu plānots veikt 2016. gada pirmajā ceturksnī.
 Zemkopības ministrija atkārtoti informē, ka avansa maksājumus nevarēs piešķirt gadījumos, ja nebūs saņemtas atbildes uz LAD vēstulēm un nebūs atrisinātas strīdus situācijas saistībā ar platību pārdeklarēšanu un dubultas deklarēšanas gadījumiem.

Jaunsargi iepazīst un atklāj dzimto pusi

15 oktobris 2015

Mēs, Ludzas un Ciblas jaunsargi, jaunsargu apmācības programmas ietvaros, regulāri rudens sākumā organizējam pārgājienus – izlūkgājienus, kuru mērķis ne tikai praksē pielietot, pārbaudīt iegūtās zināšanas un prasmes topogrāfijā, tūrisma maršrutu plānošanā un tūrisma inventāra apgūšanā, biedriskuma un prasmju darboties komandā veicināšana, bet arī tuvāk izpētīt, iepazīt un atklāt dzimto pusi, pagastu, novadu.
Un kad es konsultējos par šīs sezonas maršrutiem ar Ciblas novada jauniešu lietu speciālistu Aldi Tihovski, viņš man uzdeva jautājumu: vai es esot bijis jaunajā, nesen atklātajā aktīvās atpūtas un sporta vietā Ludzas Lielā ezera austrumu krastā (apmēram 400 metrus uz dienvidiem no Lucmuižas)? Es atbildēju, ka par tādu vietu esmu tikai nedaudz dzirdējis... Un tad mums radās brīnišķīga ideja šo vietu izmantot kā bāzi - nometni tālākai Ludzas Lielā ezera austrumu piekrastes izpētei, šī krasta kultūrvēsturisko vietu Ķīšukalna – pilskalna un apmetnes, Šalupinku kalnāja un upes Ilža iztekas apsekošanai, iepazīšanai! FOTO

Lasit talak

Jevgeņijs Kivrāns tiek sveikts 90 gadu jubilejā

07 oktobris 2015

     7. oktobrī Zvirgzdenes pagasta iedzīvotājs Jevgeņijs Kivrāns atzīmēja savu 90. dzimšanas dienu. Apaļajā jubilejā viņu sveica ne vien radi un draugi, bet arī pārstāvji no Ciblas novada pašvaldības un Zemessardzes 32. kājnieku bataljona.
     Jevgeņijs Kivrāns ir zemessargs, viņš turpina dienestu Zemessardzes Veterānu apvienībā. Šo apvienību vada ZS virsseržants Antons Cauņa, kurš kopā ar 32. Kājnieku bataljona personālsastāva nodaļas speciālisti Valentīnu Kašu bija ieradies personīgi sveikt jubilāru.
J. Kivrānam tika pasniegts apbalvojums – Zemessardzes 32. kājnieku bataljona Krūšu zīme „Sorgoj Latviju”.

Lasit talak

Darbu sāk Valsts un pašvaldību vienotais KAC

01 oktobris 2015

No šodienas, 1. oktobra, Ciblas novada pašvaldībā darbu sāk Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs (KAC). Tas atrodas Blontos, domes ēkas 1. stāvā.
KAC izveidots ar mērķi, lai iedzīvotājiem vienā vietā būtu pieejama informācija par valsts iestāžu un Ciblas novada pašvaldības pakalpojumiem. Te būs iespēja arī samaksāt rēķinus, jo darbosies kase. Klientus apkalpo Inta Timoškina un Aina Borisovska.
Vienota klientu apkalpošanas centra izveidei no valsts budžeta piešķirta 10460 eiro liela mērķdotācija, tajā skaitā 8960 eiro dotācija, par ko tika iepirktas mēbeles un aprīkojums, kā arī datortehnika, tai skaitā – dators publiskai izmantošanai. Valsts mērķdotāciju piešķīrusi KAC uzturēšanas izmaksām un nodarbināto atlīdzībai līdz gada beigām.
KAC pakalpojumi trīs reizes nedēļā (otrdien, trešdien, ceturtdien) būs pieejami arī Ciblas pagasta pārvaldes telpās, kur iedzīvotājus apkalpos grāmatvede Inese Zvariča. Finansējums tam atvēlēts Ciblas novada pašvaldības budžetā.

Afiša

29.05.2019 09.00 Izrāde "ELPOJIET DZIĻĀK" (Ciblas vidusskolā)

Kapusvētki 2019. gadā

01.06.2019 14.00 Ciblas vidusskolai 70

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo