1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Nolemts sākt NĪN parādu piedziņu

31 oktobris 2017

Ciblas novada pašvaldības domes sēdē, kas notika š.g. 25. oktobrī tika skatīts jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nokavēto maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā. Tika nolemts attiecībā pret 35 parādniekiem sākt piedziņu.

Parādnieku skaits ir lielāks, bet šie 35 nav nekādā veidā reaģējuši uz pašvaldības aicinājumiem maksāt nodokli un nemaksā NĪN. Ir cilvēki, kas pēc maksājuma paziņojuma saņemšanas vēršas pašvaldībai, lai precizētu jeb apstrīdētu summu (ja tā, pēc viņu domām, aprēķināta nepareizi). Ir cilvēki, kas reaģē uz brīdinājumu un vienojas ar pašvaldību par maksāšanas grafiku.

Pašvaldība administrē NĪN, šī nodokļa administrēšanas datu bāzē redzami visi NĪN maksātāji un to darbības, veicot nodokļa nomaksu. Datu bāzē tiek uzrādīti visi parādi.

Lasit talak

Kļūsti par brīvprātīgo Valsts probācijas dienestā!

17 oktobris 2017

Sabiedrības drošība ir svarīga mums visiem. Tas ir kas tāds, pēc kā mēs tiecamies, un veidi, kā to nodrošināt, ir dažādi. Pasaulē arvien izplatītāks kļūst “taisnīguma atjaunošanas” (Restorative Justice) princips un viens no šī principa stūrakmeņiem ir sabiedrības iesaistīšana. Sabiedrība ir līdzatbildīga par drošību – likumpārkāpums nav viena indivīda problēma, tas attiecas uz mums visiem.

Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālā struktūrvienība aicina pieteikties brīvprātīgos darbā ar probācijas klientiem: brīvprātīgais izlīguma starpnieks; brīvprātīgais līdzgaitnieks.

Lasit talak

Rikšotāji zelta rudenī

27 oktobris 2017

Ar rudenīgu salnu pārvītajā 21.oktobra pēcpusdienā Krāslavas novada Robežnieku pagastā notika ilgi gaidītās rikšotāju zirgu sacensības, kurās piedalījās dalībnieki no 6 Latvijas novadiem (Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Gulbenes un Rēzeknes). Ilgi gaidītas tās bija tāpēc, ka sacensību organizatori nevarēja atbilstoši sagatavot skrejceļu ilgstošo lietavu dēļ. Spēcīgais lietus šogad ietekmēja  ne tikai ražas novākšanu, bet daudziem braucējiem un rikšotāju sacensību organizatoriem lika aizdomāties par kvalitatīvu skrejceļu izveidi, lai varētu sacensības rīkot pat nelabvēlīgos laika apstākļos. Tieši tāpēc arī Pušmucovā šogad rudenī nevaram vērot ikgadējo “Latgales kausa izcīņu”, jo puse no skrejceļa ir zem ūdens.

Taču mūsu novadnieces – Sandra Soikāne un Ilze Rudzīte, kā arī Ludzas novada braucēja Ilona Malahova spēja sarežģītajos laika apstākļos labi sagatavot savus zirgus.

Lasit talak

Folkloras kopa „Ilžeņa” realizējusi ES finansētu projektu

24 oktobris 2017

Veiksmīgi noslēdzies ES finansētais projekts “Tautas tērpu un mūzikas instrumentu iegāde folkloras kopas “Ilžeņa” dalībniekiem.

2016. gadā biedrība „ILŽEŅA” startēja biedrības „Ludzas rajona partnerība” izsludinātajā konkursā un guva atbalstu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku atīstībai programmas (ELFLA) „Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam” apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Biedrības “ILŽEŅA” projekta iesniegums Nr.16-01-AL34-A019.2201-000022 “Tautas tērpu un mūzikas instrumentu iegāde folkloras kopas “Ilžeņa” dalībniekiem” tika apstiprināts 28.11.2016. Kopējās projekta izmaksas sastādīja EUR 13 943.10, no kuriem publiskais finansējums (ELFLA) EUR 12 548.79 un EUR 1 394.31 Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir nodrošināt folkloras kopas "Ilžeņa" kolektīvu ar tautas tērpiem un mūzikas instrumentiem, tādējādi veicinot bērnu un jauniešu iesaisti mūsdienu kultūras procesos un latviešu tautas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Lasit talak

LAD uzsācis platību maksājumu izmaksu

17 oktobris 2017

Lauku atbalsta dienests no vakardienas, 16.oktobra, ir uzsācis izmaksāt Vienotā platības maksājuma un maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, avansus. Bioloģisko maksājumu avansus dienests sāks izmaksāt no 1.novembra.

Avansa maksājumi šogad lielāks skaits klientu saņems ātrāk. Dienests plāno, ka līdz oktobra beigām tos saņems aptuveni 75 procenti lauksaimnieku (2016.gadā tie bija 63 procenti). Kopumā oktobrī tiks izmaksāta 65 miljoni eiro liela atbalsta summa.

Organizējam Skeču parādi Blontos

06 oktobris 2017

Ciblas novada Blontu Tautas nams arī šoruden rīko tradicionālo Skeču parādi, uz kuru tiek aicināti amatierteātri no Ciblas novada un citiem novadiem.

Starpnovadu amatierteātru skeču parāde

“Vai Tu neaizmirsi, kas ir smaids?”

notiks 4. novembrī plkst. 19.00 Blontu TN.

Pieteikties vēlams līdz 27. oktobrim, sūtot pieteikuma anketas uz uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Blontu TN amatierteātra vadītājai Vilhelmīnei Orlovskai vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Plašāka informācija – pa tālruni 28710494.

No valsts budžeta pilnībā tiks segti pašvaldības infrastruktūrai lietavās nodarītie postījumi

12 oktobris 2017

11. oktobrī Baltinavā notika Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes sēde, kurā piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, Finanšu ministrijas pārstāvji un citas augstas amatpersonas.

Sēdē tika apspriesti reģionam būtiski jautājumi, galveno akcentu liekot uz plūdu seku likvidēšanas pasākumiem Latgalē. Pašvaldību vadītāji tika informēti, ka valdība 2017. gada 10. oktobra Ministru kabineta sēdē piešķīra  2 919 399 eiro pašvaldībām, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar augusta lietavās un plūdos radīto zaudējumu novēršanu. Turklāt atbalsts piešķirt 100% apmērā – saskaņā ar novadu iesniegtajiem pieprasījumiem - tāmēm plūdu radīto postījumu segšanai.

Tādejādi Ciblas novada pašvaldībai no valsts budžeta programmās „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tiks pārskaitīti 91 880 eiro, kas tiks izlietoti, lai segtu izdevumus, kas pašvaldības infrastruktūrai nodarīti minētajās lietavās un plūdos.

Lasit talak

Ciblas novada futbolisti aktīvi spēlē turnīros Rēzeknē

13 oktobris 2017

Pirmo reizi Rēzeknē Eiropas Sporta nedēļas ietvaros bija organizēts "Rēzekne OPEN nakts turnīrs". Tas sākās 29. septembrī plkst. 19.00 un noslēdzās 30. septembrī plkst. 2.00.. Spēles notika Rēzeknes Sporta pārvaldes stadionā dabīgā zālāja laukumā, kas bija mākslīgi apgaismots.

Turnīrā piedalījās 8 komandas no Ludzas, Ciblas, Zilupes, Rēzeknes novada, kā arī Latgales lielākajām pilsētām Rēzeknes un Daugavpils.

Ciblas novada komandas sastāvs: Edijs Budrevičs, Endijs Romanovs, Raivis Kozlovskis, Māris Jermaks, Kristaps Tereško, Mārtiņš Pavlovs, Egils Jegorovs, Artūrs Nikolajevs, Edgars Brilis, Mārtiņš Laizāns, kā arī Aldis Tihovskis.

Lasit talak

Ekskursija uz Rīgu

12 oktobris 2017

Mēs, Pušmucovas pamatskolas 4. - 9. klašu skolēni, 3. oktobrī braucām mācību vizītē uz Rīgu, kur apmeklējām lidostu „Rīga”, Eiropas Savienības māju un Nacionālo bibliotēku.

Lidostā uzzinājām, kas jādara, pirms sēsties lidmašīnā, ko nedrīkst ņemt līdzi bagāžā, kā to nodot un saņemt, izgājām cauri drošības kontrolei. Ar lidostas autobusu mūs veda pa lidlauku, kur redzējām gan pasažieru, gan kravas lidmašīnas, kā tās nolaižas un paceļas debesīs. Mums paveicās redzēt, kā nolaižas militārā lidmašīna. Tas šajā lidostā notiekot reti. Noslēgumā gids mums uzdāvināja atslēgu piekariņu ar lidmašīnu, tas bija ļoti jauki.

Lasit talak

Afiša

04.05.2018 19.00 koncerts "Šūpulī ierakstīts mūžs"

23.04.2018 16.00 Lekcija par reproduktīvās sistēmas veselību. (Pušmucovas TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo