1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Tiek novērsti bojājumi uz ceļiem

29 augusts 2017

Pagājušās nedēļas spēcīgās lietavas pabojāja Ciblas novada pašvaldības ceļus, radušies izskalojumi. Jau informējām, ka dažus ceļu posmus nācās slēgt satiksmei (Zvirgzdenes pagastā ceļš Z 8 Lauči – Biņova, Pušmucovas pagastā – ceļš P 16 Vornaiši – Šmati - Loči un P 15 Poļaki - Snotivļi – Latiši).

Mārīte Romanovska, Ciblas novada pašvaldības autoceļu uzraugs, par šī brīža situāciju: Pirmdien pašvaldības autoceļu brigāde strādāja ilgi, līdz tika novērsta avārijas situācija uz ceļa P-16 (tas bija noskalots, attēlā). Tagad zemnieki var tikt līdz saviem tīrumiem. Šodien, otrdien, brigāde strādā Zvirgzdenes pagastā, novēršot lielākos izskalojumus.

Cietuši ceļi Ciblas un Līdumnieku pagastā, kur tie appludināti no Ludzas upes ūdeņiem. Daļa no tiem ir valsts ceļi, daļa – pašvaldības. Ceļu posmi vēl ir applūduši. Tiklīdz ūdens noies, varēs uzsākt ceļu sakārtošanas un remonta darbus.

Lasit talak

Tiek apkopota informācija par postījumiem (papildināta)

25 augusts 2017

Ciblas novada pašvaldība apkopo informāciju par postījumiem, ko spēcīgās lietavas nodarījušas tās teritorijā esošajiem ceļiem un citai infrastruktūrai. Novada vadība un pagastu pārvaldes steidzami cenšas apzināt visus zaudējumus, jo pirmdien, 28. augustā, ziņas par zaudējumu apmēru jāiesniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ciblas novada pašvaldības vadība aicina uzņēmējus (zemnieku saimniecības, SIA un IU) līdz 28. augusta plkst. 12.00 apkopot un iesniegt pagastu pārvaldēs informāciju par visiem nokrišņu radītajiem postījumiem, kuri klasificējami kā neparedzētie gadījumi. Tas nepieciešams, lai grieztos VARAM finansējuma neparedzētiem gadījumiem saņemšanai (http://www.varam.gov.lv/lat/darbibas_veidi/pasv/neparedz_gad/).

Lasit talak

Uz laiku slēgti daži pašvaldības ceļi

25 augusts 2017

Ceturtdienas spēcīgās lietavas pabojāja Ciblas novada pašvaldības ceļus, radušies izskalojumi. Dažus ceļu posmus nācās slēgt satiksmei.

Uz laiku slēgti šādi pašvaldības ceļi: Zvirgzdenes pagastā ceļš Z 8 Lauči – Biņova, jo daļa no tā ir pārplūdusi – Rītupe izgāja no krastiem, Pušmucovas pagastā – ceļš P 16 Vornaiši – Šmati - Loči un P 15 Poļaki - Snotivļi - Latiši.

Mārīte Romanovska, Ciblas novada pašvaldības autoceļu uzraugs, par šī brīža situāciju: Pušmucovas pagastā daļa P-16 ceļa noskalota, P-15 ceļš slēgts, jo pārrauts dambis, bija ceļa P-4 (Vacumnieki – Steponi – Šaraki – Mežernieki) pārrāvums 2 vietās, tas jau likvidēts; Blontu pagastā ceļš B-3 (Blonti – Cibuļi - Žogorova) pārrauts, noskalots, to jau ber ciet; Zvirzgdenes pagastā ceļš Z-8 slēgts, tam vēl tek pāri ūdens; Ciblas pagastā ceļš C-23 (Berjozovka - Bārtuļi) appludināts, jo Ludzas upē cēlies līmenis, bet jau sāk kristies.
Prioritāri bojājumi tiks novērsti tur, kur iedzīvotāji netiek līdz mājām, tad pārējais. Un mazie izskalojumi un to sekas tiks novērsti vēlāk. Daudzās vietās uz pašvaldības ceļiem vēl tek ūdens, un tāpēc šobrīd darbus nevar veikt. Aicinām iedzīvotājus ziņot par izskalojumiem u.tml. problēmām. Un visus lūdzam būt iecietīgiem šajā situācijā!

SLĒGTI valsts autoceļi! AUTOBUSU REISOS iespējamas izmaiņas!

VSA „Latvijas Valsts ceļi” informē, ka sakarā ar plūdiem ir slēgta satiksme uz vairākiem valsts autoceļiem.

Informācija par applūdušajiem vai izskalotajiem autoceļiem - LVC Satiksmes informācijas centrā pa bezmaksas diennakts tālruni 80005555, informēt par kritisku situāciju var pa e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai LVC Twitter un Facebook kontos.

Lasit talak

Nikodema Rancāna konkurss izcyluokajim Latgolys regiona pedagogim

24 augusts 2017

Izsludynuots Nikodema Rancāna konkurss izcyluokajim Latgolys regiona školuotuojim.

N. Rancāna konkursa bolvu ir īdybynuojuse Latgalīšu kulturys bīdreiba (LKB), a konkursa reikuošonu atbolsta Kulturys ministreja Latvejis symtgadis programā, realizej Rēzeknis Tehnologeju akademeja (RTA) sadarbeibā ar LKB i Latgolys pošvaļdeibom.

Pyrmais konkursa nūslāgums nūtyka Rēzeknis Tehnologeju akademejā, ūtrais – Ludzys Tautys nomā.

Konkursam var pīteikt pedagogus četruos nominacejuos: 1) par latgalīšu volūdys, kulturys viesturis, nūvodvuiceibys populariziešonu i īvīsšonu vuiceibu voi studeju vidē, 2) par inovativu metodikys lītuojumu apvuiceibys procesā, 3) par myusdīneigu un rodūšu pīeju školānu dorba tykuma audzynuošonai un omotu apvuiceibai, 4) par veiksmeigu pedagoga debeju (na vairuok kai pedagogim ar 3 godu darba stažu). 

Aizpiļdeitys dasacejumu anketys ir gaideitys da 12. septembram ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ).

Anketys - nūlykumā.

Nūslāguma pasuokums nūtiks Viļānūs 24. septembrī.

Aicynojam suokt vuiceibu godu ar breineigu nūtykumu Viļānūs, sasateikūt N. Rancāna konkursa nūslāguma pasuokumā Viļānūs.

Vaira informacejis var meklēt RTA i LKB sātys lopuos konkursa nūlykumūs.

Ilga Šuplinska, konkursa koordinatore

Palīdzēsim ugunsgrēkā cietušajiem atgriezties normālā dzīvē!

22 augusts 2017

Labdarības fonds Biedrība “Pēc Ugunsgrēka” ir izveidots, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri ir cietuši ugunsgrēkā vai dabas katastrofā.

Šī fonda dibinātāji ir cilvēki, kuri tiešām zina, kas ir ugunsgrēks. Viens no labdarības fonda "Pēc ugunsgrēka" dibinātājiem ir ar 15 gadu ugunsdzēsēja darba pieredzi un zina, kādas ir ugunsgrēka sekas.

Fonda mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik grūti ir atgūties pēc tik briesmīga notikuma, kā ugunsgrēks. Labdarības fonds Biedrība "Pēc Ugunsgrēka" jau ir palīdzējis lielām ģimeņu skaitam visā Latvijā.

Lasit talak

SOCIĀLĀ DIENESTA INFORMĀCIJA par pabalstiem pirms mācību gada sākuma

08 augusts 2017

Vēl šajās dienās mūsu novada daudzbērnu ģimenes, kuras audzina 3 un vairāk bērnus, var pieteikties īpašam Ciblas novada pašvaldības pabalstam, kas no 16. augusta tiks izmaksāts par bērniem, kuri mācās vispārizglītojošās skolās no 1. klases līdz 12. klasei (ieskaitot).

Pabalsta apmērs – 50 EUR par katru bērnu. Pabalsts tiek piešķirts bez personas ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas uz pieprasītāja iesnieguma pamata vienu reizi gadā pirms mācību gada sākuma.

Lai saņemtu šo pašvaldības pabalstu, lūdzam ar iesniegumiem un bērnu dzimšanas apliecību kopijām griezties pie sociālajiem darbiniekiem pagastos.

Savukārt bērniem no ģimenēm, kam ir trūcīgās ģimenes statuss, caur Sarkano krustu ir sarūpētas skolas somas un mācību piederumi.

Arī tos var saņemt pie pagastu sociālajiem darbiniekiem.

Aicina piedalīties projektā „Latvijas dabas bagātības”

22 augusts 2017

Dāvis Landorfs, Pasaules Dabas Fonda (PDF) projektu vadītājs, raksta, lai aicinātu Ciblas novadu piedalīties projektā "Latvijas dabas bagātības". Projekta ietvaros Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti saplūst fotogrāfijā ar savām īpašajām vietām Latvijas dabā vai arī pastāstīt par to, ko viņiem nozīmē Latvijas dabas bagātības.

Priecāsimies, ja projektā aicināsiet piedalīties arī Ciblas novada iedzīvotājus, organizācijas un uzņēmumus. Projekta dalībniekiem ir jānofotografējas savā mīļākajā vietā Latvijas dabā, tajā nomaskējoties un ar to pēc iespējas labāk saplūstot. Fotogrāfiju piemērus var aplūkot projekta mājaslapā: http://www.dabasbagatibas.lv/

Lasit talak

“EversS” triumfē Latvijas mēroga konkursā

16 augusts 2017

Šovasar Ciblas TN deju kolektīvs "EversS" piedalījās 3. Latvijas Sieviešu deju kopu festivālā "Spīganu dejas ezera atspulgā", kurš norisinājās Gaigalovā. Festivāls notika divas dienas.

Pirmās dienas vakarā pēc 5 stundas gara kopmēģinājuma bija lielkoncerts, kuru vēl papildināja Bērzgales pagasta folkloras kopa un Rugāju pagasta dāmu vokālais ansamblis. Otrajā dienā bija sieviešu deju kopu radošais konkurss - koncerts "Nākat, sievas, sētiņā jautru danci uzdejot!"

Kopā festivālā piedalījās 10 deju kolektīvi no visas Latvijas: Jaunpiebalgas, Lielvārdes, Ķeguma, Lubānas, 4 kolektīvi no Madonas, Mazsalacas novadiem un protams "EversS". Radošo konkursu vērtēja neatkarīgā žūrija no Rīgas, kuras priekšgalā bija Latvijas Senioru federācijas locekle Ratko kundze. "EversS" konkursā startēja ar divām jaunrades dejām.

Lasit talak

Pašvaldības organizētajā vasaras nometnē bērni gūst veselības veicināšanai nepieciešamās zināšanas un iemaņas

10 augusts 2017

No 7. līdz 11. augustam Ciblā norisinājās novada pašvaldības rīkotā veselības veicināšanas nometne bērniem un jauniešiem. Tajā piedalījās 20 bērni (10 meitenes un 10 zēni) no Ciblas novada pagastiem vecumā no 9 līdz 13 gadiem.

Nometne tiek organizēta projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros.

Vasaras nometnes mērķis – jauniešu izpratnes veidošana par veselīgu dzīvesveidu, organizējot nodarbības par veselīgu uzturu, savstarpējām attiecībām un garīgo veselību; kā arī iesaistot fiziski aktīvās nodarbībās.

Lasit talak

Afiša

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo