1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Pušmucovā tiks ierīkots bērnu rotaļu laukums

15 novembris 2016

 
Maijā biedrība „Ludzas rajona partnerība” izsludināja LEADER projektu iesniegumu konkursu pēc Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam noteikumiem. Ciblas novada pašvaldība izstrādāja divus projektus, ko atbalstīja dome. Tie tika iesniegti konkursam. Projektus vērtēja Ludzas rajona partnerība un Lauku atbalsta dienests (LAD).
Ciblas novada pašvaldība 2016. gada 7. novembrī ir saņēmusi LAD Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes lēmumu par projekta apstiprināšanu. Pašvaldības izstrādātais projekts Bērnu rotaļu laukuma izveide Pušmucovas ciemā” ir atbalstīts.

Lasit talak

Suņu īpašniekiem jāievēro noteikumi

15 novembris 2016

Visos novada ciematos iedzīvotāji jūt apdraudējumu no suņiem, kurus to īpašnieki palaiž savā vaļā. Sakarā ar to Ciblas novada pašvaldība atgādina: suņu īpašnieku pienākums ir turēt suni telpās vai piesietu ārpus telpām, vai norobežotā teritorijā ārpus telpām. Viensētās (ne pilsētās un ciemos) suni var turēt ārpus telpām nepiesietu, ja tiek nodrošināts, ka tas neapdraud cilvēkus un dzīvniekus.
Suņa īpašniekam ir tiesības kopā ar suni atrasties ārpus mājas teritorijas, ja dzīvnieks netraucē sabiedrību un nerada draudus cilvēka drošībai, veselībai un dzīvībai, nerada draudus citu dzīvnieku drošībai, veselībai un dzīvībai.

Lasit talak

„Tēvzemes nedēļa” Ciblas vidusskolā

10 novembris 2016

Šajā nedēļā visi Ciblas vidusskolas audzēkņi (1.-12. kl.) gatavo zīmējumus un plakātus „Mans apsveikums Latvijai”.
11. novembrī plkst. 9.00 – Lāčplēša dienas pasākums (patriotiskā dzeja, dziesmas, veltītas Latvijas brīvības cīnītājiem).
14. novembrī plkst.12.35 – 13.15 – erudītu konkurss „Iepazīsti Latviju” (7. – 9. kl.).
15. novembrī plkst. 10.00 – Tikšanās ar 32. zemessardzes bataljona zemessargiem.
16. novembrī plkst. 12.35 – 13.15 – erudītu konkurss „Mana Latvija” (10. - 12. kl.);
                    plkst. 13.20 – 14.05 – erudītu konkurss „Mana Latvija”(1. - 4. kl.).
17. novembrī plkst. 13.30 – koncerts, veltīts Latvijas 98.dzimšanas dienai „Mēs varam līdzās būt” (saistībā ar projektu „Starpkultūru dialogs”).
11. novembrī un 17.novembrī uz pasākumiem tiek aicināti skolēnu vecāki, Ciblas pagasta un novada iedzīvotāji!
Informē Sarmīte Leščinska, skolas direktore

Rudens Ezersalas internātpamatskolā

08 novembris 2016

Ātriem soļiem pa rudenīgi raibo lapu taciņu ir aizsteidzies rudens. Pirmais mācību gada mēnesis gan skolotājiem, gan skolēniem paiet ļoti ātri. Skolotājiem, pirmkārt, ir jāiepazīst jaunatnākušie skolēni, otrkārt, jāsakārto visa dokumentācija - tematiskie plāni mācību priekšmetos, klašu žurnāli, MK plāni u. c. Savukārt skolēni pēc trim atpūtā pavadītajiem vasaras mēnešiem atkal mācās sēdēt skolas solā un apgūt jaunas zināšanas, kā arī iepazīst jaunos klasesbiedrus.

Lasit talak

Izstāde „Lido, pasta balodīt!” Pušmucovas pamatskolā

08 novembris 2016

Pasaules pasta dienai par godu Pušmucovas pamatskolas skolēni un skolotāji aktīvi iesaistījās izstādes veidošanā. Tā bija skatāma no 12. oktobra līdz 4. novembrim.
Pasaules pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, 9. oktobrī, jau 47. reizi atzīmēja Pasaules pasta dienu. Šajā datumā tālajā 1874. gadā dibināta Pasaules pasta savienība, kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne ir Šveices galvaspilsētā Bernē.

Lasit talak

Tuvojas NĪN nomaksas termiņš

25 oktobris 2016

15. novembris ir termiņš, līdz kuram jānomaksā Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), ja tas nav izdarīts agrāk. Nodokli par zemi un mājokli aprēķina par gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos (31. marts, 16. maijs, 15. augusts un 15. novembris). Ļoti svarīgi ir maksājumus veikt savlaicīgi. Ja samaksas termiņi ir nokavēti, tad atbilstoši likumam par termiņa kavējumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 % par katru nokavēto dienu.Nokavējuma nauda tiek aprēķināta automātiski – to veic datorprogramma. Lai izvairītos no papildus summām, nodoklis jāmaksā savlaicīgi. Ja tas ir nomaksāts kaut kad decembrī par visu gadu – tas jau ir stipri par vēlu, nokavējuma naudas rēķināšana sākusies jau ar pirmo nokavēto maksāšanas termiņu.

Lasit talak

Pušmucovā uzstādīta jauna “Tele2” 4G interneta bāzes stacija

08 novembris 2016

Ciblas novada pašvaldība saņēma informāciju no mobilo sakaru operatora “Tele2” par to, ka Ciblas novada Pušmucovā ir uzbūvēta jauna ceturtās paaudzes jeb 4G mobilā interneta bāzes stacija, kas nodrošina zibenīgu “Tele2” mobilo internetu un ātru tā savienojumu.
– Ciblas novada Līdumnieku un Ciblas pagasta iedzīvotāji jau aktīvi lieto zibenīgo “Tele2” 4G tīklu, pieaugot “Tele2” mobilā interneta klientu skaitam un patēriņam. Priecājos, ka esam paplašinājuši 4G tīklu Ciblas novadā, – saka “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Lasit talak

Sanāksmēs domes vadība noskaidro iedzīvotāju ierosinājumus pirms nākamā gada budžeta sastādīšanas

01 novembris 2016

1. novembrī Līdumniekos un Ciblā uz tikšanos ar Ciblas novada pašvaldības vadību pulcējās cilvēki. Plašākas tikšanās ar iedzīvotājiem domes vadība rīko vismaz reizi vai divas gadā. Šonedēļ tikšanos galvenais mērķis – noskaidrot iedzīvotāju vajadzības pirms tiek uzsākts pašvaldības nākamā gada budžeta sastādīšanas process.
Ļoti veiksmīga šai ziņā bija saruna Līdumniekos, jo iedzīvotāji vērsa domes vadības uzmanību uz vairākiem svarīgiem jautājumiem, ko, iespējams, izdosies atrisināt un kas turklāt neprasīs lielus finansiālus ieguldījumus.

Lasit talak

Izglītojošā mini seriālā skaidro pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipus

01 novembris 2016

Latvijā 1 iedzīvotājs gada laikā saražo vidēji 304 kg atkritumu, no kuriem apmēram 40% ir pārstrādei piemērots izlietotais iepakojums. La arī vairāk nekā puse* Latvijas iedzīvotāju ir iesaistījušies atkritumu šķirošanā, tomēr otrreizējo izejvielu savākšanas uzņēmumu pieredze liecina, ka iedzīvotāji atkritumus šķiro nepietiekami rūpīgi un nepārzina, ko drīkst un ko nedrīkst mest dalītās vākšanas konteineros šķirotajiem atkritumiem.
Sekmējot atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstību valstī un sniedzot atbildes uz tipiskākajiem iedzīvotāju jautājumiem par pareizu atkritumu šķirošanu, “Zaļā josta” izstrādāja mini seriālu “Kā pareizi šķirot atkritumus? Plastmasa | Papīrs | Stikls.” Tajā trīs sērijās tiek uzskatāmi parādīts, kāda veida atkritumi ir izmetami dalītās vākšanas konteineros plastmasai, papīram un stiklam, un kādi atkritumi tur nedrīkst nonākt. Seriāls skatāms “Zaļā josta” Youtube kanālā un mājaslapā www.zalajosta.lv/video.

Lasit talak

Afiša

6. maijā Kurjanovas ezerā - "OSOKA-2017"

osoka 2017 175

4. maijā Ciblā - Baltā galdauta svētki

afisa 4.maijs cibla 175

7. maijā Pušmucovas TN - "PYLNS DŽENTELMEŅA KOMPLEKTS"

afisha Pusmucova 175

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs