Ciblas novads
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Reģionos darbu uzsākuši reemigrācijas koordinatori

20 marts 2018

Pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jaunai politikas iniciatīvai, 2018. gadā Latvijā ir uzsākts pilotprojekts "Reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai", kura īstenošanā iesaistīti visi plānošanas reģioni.

Projekta galvenā prioritāte būs ģimenes ar bērniem, kuras noteiktā brīdī ir izvēles priekšā – atgriezties “mājās” vai iesakņoties uz dzīvi ārvalstīs, līdz ar bērnu skolas gaitu sākšanos. Tāpat prioritāte būs arī jaunieši. Zināma atbalsta politika tiks sniegta arī iekšzemes reemigrantiem, kas mainījuši savu dzīvesvietu no viena plānošanas reģiona uz citu, taču plāno atgriezties sākotnējā dzīves vietā kā pastāvīgajā dzīves vietā. Tiesa, noteikti vairāki novadi, uz kuriem šī iniciatīva neattiecas, lielākoties Pierīgas teritorijās.

Lasit talak

Ugunsdrošības pasākumi – privātmājās un daudzdzīvokļu mājās

22 marts 2018

Marts jau otro gadu ir “Mājokļa Drošības Mēnesis 2018”, un šogad tā mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem daudzdzīvokļu ēkās un rīcībai ugunsnelaimes situācijā.

Veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka vairums iedzīvotāju savu mājokli vērtē kā drošu, taču ir ievērojami mazāk pārliecināti par ugunsdrošību. Pārliecinošs vairums aptaujāto daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju jeb 72% nav saņēmuši ugunsdrošības instrukciju ēkai, kurā tie dzīvo. Šo situāciju apstiprina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta

Lasit talak

Lieldienu svētki ietver vairākas dienas (LABOTS)

22 marts 2018

Šogad 1. aprīlī kristieši svin Lieldienas – Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētkus.

Pareizticīgie un vecticībnieki šos svētkus svinēs nedēļu vēlāk – 8. aprīlī.

Kristus Augšāmcelšanās svētki ietver vairākas dienas, pieminot visus galvenos Kristus ciešanu, nāves un Viņa uzvaras pār nāvi notikumus.

Lieldienu dievkalpojumi novada katoļu baznīcās

29. marts, Lielā Ceturtdiena, Pēdējo vakariņu sv.Mise: Eversmuižā - 18.00, Pušmucovā - 14.00, Stiglovā - 14.00, Ludzā - 18.00.

30. marts, Lielā Piektdiena, Kristus ciešanu dievkalpojums: Eversmuižā - 18.00, Pušmucovā - 13.00, Aizpūrē - 10.00, Ludzā - 15.00.

31. marts, Lieldienu nakts sv. Mise: Aizpūrē - 10.00, Eversmuižā - 15.00, Pušmucovā - 19.00, Stiglovā - 15.00, Ludzā - 19.00.

1. aprīlis, Kristus Augšāmcelšanās sv. Mise: Eversmuižā - 9.00, Pušmucovā - 12.00, Ludzā - 10.00, Sarkaņos - 8.00 (draudzes mājā, jo baznīcā remonts).

Lasit talak

Ciblas jaunieši no ziemas atvadījās slidojot

20 marts 2018

Šodien, 20. martā, Ciblas vidusskolas slidotavā notika novada jauniešu ātrslidošanas sacensības, ko organizēja Ciblas novada jauniešu centrs „IMPULSS” un Ciblas vidusskola. Skolas audzēkņi ātrslidošanas sacensībās piedalījās ar lielu prieku.

Sacensību dalībnieki tika dalīti divās grupās: 7. 9. klases audzēkņi, 10. – 12. kl. audzēkņi Atsevišķi starti bija zēniem un meitenēm. Kopumā uz ledus celiņa izgāja 13 Ciblas vidusskolas audzēkņi.

Slidas un citu inventāru sacensībām nodrošināja skola.

Ideja par šāda pasākuma rīkošanu Ciblas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālistam Aldim Tihovskim radās negaidīti – skatoties olimpisko šorttreku.

Lasit talak

Par veselības veicināšanas projektu Ciblas novadā

20 marts 2018

Ciblas novadā kopš 2017. gada jūlija norisinās dažādas aktivitātes projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros.

Projekts tiek finansēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem" 9.2.4.1. pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi"  ietvaros.

2017. gada sešos mēnešos īstenoti 6 veselības veicināšanas pasākumi. Bet no šī gada sākumā jau realizētas 4 aktivitātes.

Lasit talak

Pašvaldība cildina novada uzņēmējus un zemniekus

18 marts 2018

FOTO

17.martā notika tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle.

Tajā dažādās nominācijās tika godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki – lielākie nodokļu maksātāji un lielākie darba devēji SIA „Solo un partneri”, SIA „Riko Ri”, SIA „Blonti”, zemnieku saimniecības „Ezerlīči” un „Lapegles 2”, SIA „Dimants AR”, SIA „Staupine” un SIA „Wild”.

Lielākie darba devēji apbalvošanai izvirzīja vairākus savus darbiniekus, kas tika apbalvoti par ilggadēju darbu vienā uzņēmumā: Nadežda Klecko, Imants Krušanovs, Vilis Krušanovs un Ēriks Gagarins.

 

Lasit talak

Par traktortehnikas ikgadējo apskati

14 marts 2018

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei.

Par aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem var samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu.

2018. gada traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas Ciblas novadā:

Lasit talak

Ciblas novadā tiks demonstrētas filmas

06 marts 2018

Šomēnes arī Ciblas novadā skatītājiem būs iespēja noskatīties jaunās filmas no programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Blontu Tautas namā:Paradīze ‘89” – 23. martā plkst. 18.00, „Turpinājums” – 30. martā plkst. 18.00.

Ciblas Tautas namā:Paradīze ‘89” – 22. martā plkst. 18.00, „Turpinājums” – 27. martā plkst. 18.00.

Biļetes cena – 2 eiro.

Lasit talak

Sniegotie autoceļi siltā laikā var kļūt slideni

08 marts 2018

Gaisa temperatūrai Latvijā pakāpeniski paaugstinoties virs nulles, reģionālie un vietēji autoceļi, kuru uzturēšanas klase pieļauj piebraukta sniega kārtu (C un D uzturēšanas klase), dienas laikā kūstot, bet naktī piesalstot, var kļūt slideni. VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic autoceļu uzturēšanas klasei atbilstošus uzturēšanas darbus – satiksmei bīstamo posmu rievošanu,  kaisīšanu.

Par slideniem ceļu posmiem vai avārijas bedrēm uz valsts autoceļiem aicinām informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Pēc lielā sala pēdējās dienās laiks kļūst arvien siltāks un nedēļas nogalē daļā Latvijas tiek prognozēta metereoloģiskā pavasara iestāšanās. Gaisa temperatūrai arvien biežāk paaugstinoties virs nulles, kā arī saules iedarbībā uz sniegotajiem un sasalušajiem autoceļiem, kuru uzturēšanas klase pieļauj piebraukta sniega kārtu, var veidoties atkala un tie kļūs slideni.

Lasit talak

Afiša

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo