1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Sacensības „Zelteņi 2017”

08 augusts 2017

Vairākus gadus pēc kārtas Ciblas novada jauniešu centrs „Impulss” vasarā rīko pludmales volejbola sacensības, kurā parasti piedalās 5 – 6 komandas. Arī šogad Ciblas peintbola laukumā sadarbībā ar IK „Lanas777” un biedrību „Strauts” tika rīkots pludmales volejbola turnīrs „Zeļteņi 2017”.

Smilšainajā volejbola laukumā tikās 5 komandas, t.sk. 4 no Ludzas. Katrā komandā – 3 spēlētāji: 2 puiši un meitene. Rezultātā I vietu izcīnīja „Ludza” (Jeļizaveta Puzāne, Nikolajs Ševeļs un Intars Dauksts), II – „Azarts” (Guntars Senkāns, Iļja Fiļimonovs un Anastasija Smaļņakova), III – „Aldons”(Jānis Augustovs, Imants Seņkāns un Uļjana Steimakova), IV – „Spāks” (Sandis Plenkovs, Kaspars Igovens un Maruta Guitāne), V – „Piļciņa” (Mārtiņš Laizāns, Iļja Maksimovs un Solvita Nalivaiko).

Lasit talak

Ciblas novada pensionāru ceļojums uz Zemgali

08 augusts 2017

29. jūnijā Ciblas novada seniori devās pašvaldības Sociālā dienesta organizētajā braucienā uz Zemgali.

Galvenais apskates objekts – Rundāles pils muzejs. Ekskursija pilī ilga divas stundas. Tikām iepazīstināti ar pils vēsturi, hercoga parādes apartamentiem, hercoga un hercogienes privātajiem apartamentiem. Parādes apartamentos apskatījām tematiskās izstādes: 18. gadsimta mode, Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta, fon Bēru dzimta Kurzemē, kurzemnieki 18. gs. portretos.

Lasit talak

Arī šovasar ciematos tiek remontēti daudzdzīvokļu māju jumti

08 augusts 2017

Ciblas ciematā ir kapitāli saremontēts daudzdzīvokļu mājas „Pumpuri” jumts (Skolas ielā 2, Ciblā).

Jau vairākus gadus Ciblas novada pašvaldība veiksmīgi sadarbojas ar SIA „HB Service” no Siguldas. Uzņēmuma strādnieki un darbu vadītāji strādā kvalitatīvi un ātri. Uzņēmuma pārstāvis Ronalds Zārds intervijā Latgales TV atzīmēja, ka Ciblas novada pašvaldība ļoti labi īsteno jumtu remontu, iepērkot remontam kvalitatīvus materiālus un izvēloties piemērotu tehnoloģisku risinājumu. Konkrēti – mājai „Pumpuri” jumta segums likts 2 kārtās (izmantots izkausējams bitumens no ruļļiem), kas nodrošina ilgmūžību un labu kvalitāti. SIA „HB Service” meistari ne vien uzklāja jau-nu jumtu, bet arī kapitāli saremontēja un nomainīja lūkas, ventilācijas iekārtas, notekas u.c..

Lasit talak

„Ilža” piedalījās vasaras saulgriežu svētkos Baltkrievijā

08 augusts 2017

Ciblas novada folkloras kopa „Ilža” 8. un 9. jūlijā piedalījās vērienīgos vasaras saulgriežu svētkos „Kupalje” Baltkrievijas Republikas Mogiļevas apgabala Aleksandrijā. Kupalje ir mūsu līgosvētku analogs, tikai tie notiek pēc pareizticīgo kalendāra - divas nedēļas vēlāk.

Šopavasar Latvijas Nacionālais kultūras centrs saņēma Mogiļevas apgabala izpildkomitejas aicinājumu Latvijas amatniekiem un folkloras grupai piedalīties saulgriežu svētkos „Aleksandrija pulcina draugus”. Un centrs piedāvāja „Ilžai” pārstāvēt Latviju starptautiskā līmenī, jo „Ilžas” saturiskais un mākslinieciskais sniegums ir tam atbilstošs (par to centra speciālisti pārliecinājās arī festivāla „Baltica” skatē šopavasar).

Lasit talak

Vasaras nometne Ciblā no 7. līdz 11. augustam

24 jūlijs 2017

Ciblas novada pašvaldība projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros organizē Vasaras nometni (diennakts) Ciblas novada Ciblā. Dalībnieki – novadā faktiski dzīvojošie bērni vecumā no 9 līdz 13 gadi. Nometnes maksimālais bērnu skaits – 20 personas.
Vasaras nometnes mērķis – jauniešu izpratnes veidošana par veselīgu dzīvesveidu, organizējot nodarbības par veselīgu uzturu, savstarpējām attiecībām un garīgo veselību; kā arī iesaistot fiziski aktīvās nodarbībās.
Nometnes ietvaros bērni tiks nodrošināti ar ēdināšanu (brokastis, pusdienas, vakariņas). Izguldīšana notiks internāta telpās, izmantojot līdzi paņemtos guļammaisus.
Pieteikšanās, zvanot pa tel. 65700844 – Mārīte Romanovska.

Lasit talak

Pārgājienā bērni iepazina dzimto pagastu

08 augusts 2017

20. jūlijā Blontu pagasta bibliotēkas lasītāji un lietotāji kopā ar saviem vecākiem devās pārgājienā pa novada skaistākām vietām. Pārgājienā piedalījās skolēni (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) un viņu vecāki, kopskaitā 25 dalībnieki.

Pārgājiens sākās Blontos pie domes ēkas, aptuvenais tā garums – 10 km.

Pa ceļu Blonti – Franapole devāmies uz piemājas saimniecību „Amatnieki” Zvirgzdenes pag. Miltukalnos, kur saimnieko Iveta un Ainārs Savicki. „Amatniekos” nodarbojas ar biškopību, kazkopību un aitkopību. Mājas saimniece pārgājiena dalībniekiem pastāstīja visu garo ceļu kā no aitas vilnas top siltās zeķītes, daudzi izmēģināja attīrīt aitas vilnu ar īpašu darbarīku. Atvadoties visi cienājās ar „Amatnieku” medusmaizītēm.

Lasit talak

Aktuālā informācija lauksaimniekiem

08 augusts 2017

Sakarā ar kultūraugu nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem, aizkavētu augu attīstību, nolemts: pagarināt līdz 15. septembrim (iepriekš 15. augusts) ilggadīgo zālāju nopļaušanas termiņu.Savukārt papuvju un ilggadīgo stādījumu kopšanas termiņš nav mainīts.

Bez tam ir papildināta Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība un precizēta sertifikātu izsniegšanas kārtība dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas speciālistiem.

Lasit talak

„Gorūzā” valdīja tikšanās prieks

18 jūlijs 2017

15. jūlijā Ciblas novada Zvirgzdenes muižas parka estrādē notika tradicionālie starpnovadu folkloras svētki “Gorūza”. Tajā piedalījās folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no bijušā Ludzas rajona novadiem.
Svētkus organizēja Zvirgzdenes pagasta pārvaldes vadītāja un folkloras kopa „Saime” vadītāja Valentīna Ruciņa.
Svētkiem bija dots skanīgs nosaukums „Dzīsmu trikmīņs”. Folkloras kolektīvi varēja brīvi izvēlēties tēmu savam priekšnesumam. FOTO

Lasit talak

Sporta vakars Ciblas novadā: volejbols un strītbols

20 jūlijs 2017

Rosinot Ciblas novada iedzīvotājus iesaistīties sportiskās aktivitātēs Ciblas novada svētku ietvaros Lucmuižas pludmalē, pašā ezera krastā notika “Svētku kauss pludmales volejbolā”.
Cīņā par kausu iesaistījās 5 komandas: “Pēdējā cerība” (Blonti), “Aizpūre” (Līdumnieki), “Zabalotje” (Līdumnieki), “Rodņa” (Zvirgzdene) un “Kaprači” (Pušmucova).
Pēc nolikuma, komandā varēja pieteikt 6 dalībniekus, bet laukumā spēlēja 4 dalībnieki: 1 sieviete un 3 vīrieši vai arī varēja spēlēt 1 veterāns (45+) un 3 vīrieši. Laukumā komandas tikās katra ar katru līdz divām uzvarām. FOTO

Lasit talak

Afiša

26. augustā – „Styprūs skriejīņs”

Arī šogad Ciblā notiks „Styrpūs skriejīņs”. Tas tradicionāli notiek peintbola laukumā, kas speciāli tiek iekārtots šo spēka un veiklības sacensību vajadzībām.

Skrējienu organizē Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” vadītājs.

Sacensības ir lielisks veids, kā veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. „Styrpūs skriejīņs” ir atraktīvas sacensības, kas ietver klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tomēr jau sacensību Nolikuma ievadā ir divi teikumi, kas potenciālajiem dalībniekiem liek padomāt par gaidāmo startu: „Veicot trasi, pastāv potenciāls risks gūt traumas! Nepārvērtējiet savas spējas un atcerieties, ka sacensību dalībnieki paši ir atbildīgi par savu rīcību un veselību, veicot trasi.”

26.08.2017 Bērtuļa diena. (Līdumniekos)

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo