Ciblas novads
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Var pieteikt kandidātus iecirkņu komisiju veidošanai

31 jūlijs 2018

Ciblas novada vēlēšanu komisijas paziņojums

Lai nodrošinātu 13. Saeimas vēlēšanas, Ciblas novada vēlēšanu komisija paziņo, ka atbilstīgi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumam

1) reģistrētās politiskās partijas vai to apvienības,

2) ne mazāk kā desmit vēlētāju apvienība,

3) Ciblas novada vēlēšanu komisijas locekļi

var pieteikt kandidātus iecirkņu komisiju veidošanai līdz 2018. gada 24. augustam.

Lasit talak

Latvijā un pasaulē simtgades zaļumballe

30 jūlijs 2018

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

11. augustā Zvirgzdenes muižas parka estrādē –

Latvijas valsts simtgades zaļumballe.

Plkst. 20.00 – A. Dančas skečs „Nabiušonys Putraimu cīmā” Salnavas amatierteātra izpildījumā.

Vēlāk – ugunskura iedegšana, cienāšanās ar zupu, 100 svecīšu iedegšana peldošajā aplī.

Plkst. 22:00 – lustēšanās kopā ar Vinsentu Kūkoju un grupu „Trikmiņs". Ieeja – bez maksas.

Lasit talak

Lielais pavasara sausums atzīts par valsts mēroga dabas katastrofu

07 augusts 2018

Ministru prezidenta Māra Kučinska sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē 26. jūnijā tika izvērtēta situācija lauksaimniecības sektorā saistībā ar piedzīvoto ilgstošo sausumu.

Sēdes laikā tika uzklausīta zemkopības ministra Jāņa Dūklava sniegtā informācija saistībā ar ilgstošā sausuma radītajiem zaudējumiem. Izvērtējot saņemto informāciju, tika nolemts atzīt, ka pavasara ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā ir definējamas kā valsts mēroga dabas katastrofa.

Lasit talak

Pieminam kritušos cīnītājus

06 augusts 2018

16. jūlijs ir datums, kurā ik gadu Līdumnieku pagastā pulcējas ļaudis, lai pieminētu 1944. gada jūlijā Mozuļu kaujā kritušos leģionārus. Mozuļu kaujas atceres pasākumu organizē biedrības „Daugavas vanagi Latvijā” Rēzeknes nodaļa.

Sākumā pie baltā krusta nostājās goda sardze – Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Krivandas robežapsardzības nodaļas robežsargi. Tika iznests sarkanbaltsarkanais karogs. Aizlūdzot par kritušo karavīru dvēselēm, tika noskaitīta katoļu lūgšana „Kunga eņģelis”.

Lasit talak

Blontos notika vērtīgs LLKC rīkots seminārs

02 augusts 2018

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Ludzas nodaļa šī gada 1. augustā Blontu Tautas namā organizēja informatīvo semināru “Kopējās lauksaimniecības politikas attīstība pēc 2020. gada, uzsvaru liekot uz mazām un vidējām saimniecībām. Lauku attīstības programmas (LAP) aktualitātes 2018. gadā”.

LLKC Ludzas nodaļas pārstāvis Agris Trukšāns notikušo semināru uzskata par ļoti vērtīgu, jo daudzie klātesošie varēja no viskompetentākajiem avotiem gūt apstiprinājumu tam, ka arī nākamajā plānošana periodā zemnieku saimniecības varēs pretendēt uz subsīdijām un citu atbalstu. Perspektīvu iezīmēja Zemkopības ministrijas (ZM) un Lauku atbalsta dienesta (LAD) amatpersonas: ZM Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa, LAD direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Seminārā par LLKC aktualitātēm informēja LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Lasit talak

SKAISTS IR CIBLAS NOVADS!

25 jūlijs 2018

Ik gadu Ciblas novada pašvaldība rīko konkursu, meklējot sakoptāko sētu un māju. Un ik gadu atrod pa pērlei – kādai senču būvētai mājai, kura glabā savu siltumu paaudžu paaudzēm, un pa kādai mūsdienās būvētam namam, kurš ir tikpat dinamisks kā XXI gadsimts.

Skaists ir mūsu novads. Un ļoti daudzveidīgas ir viensētas un ciematu mājas, kurās dzīvo Ciblas novada ļaudis. Katram, veidojot savu māju skaistu, ir sava izpratne par skaisto un sava rocība. Ir pagrūti nosaukt to vissakoptāko, jo katra konkursā skatītā māja ir skaista! FOTO

Lasit talak

Izskanējuši Ciblas novada svētki

25 jūlijs 2018

Ciblas novada svētku laikā notika vairāki koncerti un svinīgi sarīkojumi.

Svētdien, 15. jūlijā, Zvirgzdenes muižas parka estrādē notika Bērnības svētki. Tie Ciblas novadā šogad tika rīkoti tiem, kas dzimuši 2014. gadā. Uz svētku pasākumu bija uzaicināti 25 bērni un viņu ģimenes no visiem novada pagastiem. Bērnības svētki ir tradicionāls pasākums, ko labprāt apmeklē plašāks ģimenei tuvu cilvēku loks – vecvecāki, krustvecāki un draugi. Arī šogad sveicēju bija ļoti daudz. Laika apstākļi bija lieliski. Zvirgzdenes muižas parks – ideāla vieta plašākam brīvdabas pasākumam.

Lasit talak

Lūdzamies par Ciblas novadu un tā cilvēkiem

25 jūlijs 2018

Svētdien, 15. jūlijā, Ciblas novada svētki tika atklāti ar Sv. Misi Eversmuižas draudzes baznīcā un tai sekojošu garīgās mūzikas koncertu.

Sv. Misi celebrēja prāvests Antons Justs. Uzrunājot tautu, viņš uzsvēra – tā ir liela Dieva žēlastība, ka esam kopā un lūdzamies. Viņš atcerējās, kā pirms dažām dienām vedis uz Ciblu kādu svešinieku, kurš ar lielu sajūsmu apbrīnojis novada skaistumu. Tas licis aizdomāties – kāpēc es neredzu to? Pārkarsis saulē? Noguris no ikdienas darbiem? Kāpēc mums nav laika vērot skaisto sev apkārt?

Lasit talak

Ciblas novada svētkiem par godu

25 jūlijs 2018

Jau vairākus gadus pēc kārtas Ciblas novadu svētku ietvaros interesentu pulks dodas uz Pušmucovas skrejceļu, lai vērotu Latvijas mēroga rikšotāju zirgu sacensības. Šogad termometra stabiņš paaugstinājās virs 30 grādu atzīmes, taču sports ir sports, un zirgi tam bija gatavi.

Pavisam kopā bija ieradušies dalībnieki no sešiem Latvijas novadiem: Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Gulbenes un Viļakas. Līdz ar to skatītāji varēja vērot septiņus spraigus braucienus, kur katrā no tiem piedalījās 2- 5 zirgi. Šoreiz sacensībās bija ieradušies gan Krievijas, gan Amerikas, gan arī Francijas rikšotāju šķirņu zirgi. Pašam jaunākajam zirgam bija tikai 2 gadiņi, bet vecākajam jau 15 gadi. Sacensībās piedalījās arī jauna dalībniece Rudīte Zelča no Viļakas novada, kura mērojās spēkiem šajā sporta veidā pirmo reizi.

Lasit talak

Afiša

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo