1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novada pašvaldība

2018./2019. māc. gada karjeras pasākumu maratons noslēdzies

28 maijs 2019

Domājot par šajā mācību gadā paveikto, ir gandarījums, jo ir bijusi veiksmīga sadarbība ar projektā iesaistīto skolu administrāciju, skolotājiem, uzņēmējiem un izglītojamajiem. Saku lielu paldies Pušmucovas pamatskolai, Ciblas vidusskolai un Ludzas Mūzikas pamatskolai par izturību VIAA IKAD Karjeras atbalsta novērtēšanas vizītes laikā 26.11.2018. Novērtēšanas vizītes slēdziens visās skolās – KAA darbs tiek nodrošināts nepieciešamā apjomā un kvalitātē. Labā ziņa ir tā, ka šis atzinums skolām derēs akreditācijas laikā.

Pušmucovas p-skolas 2. – 5. klase 29.10.2018. iepazina profesiju daudzveidību Gorbunovas kundzes viesnīcā Ludzā. Skolēniem patika iemēģināt savu roku, bārmeņa, pavāra, administratora, oficianta un uzkopēja profesijās.

Lasit talak

Pirmsskolas izglītības iestādēs - izlaidumi

31 maijs 2019

Abās Ciblas novada pirmsskolas izglītības iestādēs 31. maijā notiek izlaidums. Blontu bērnudārzu absolvē 7 audzēkņi, Ciblas bērnudārzu – 10 audzēkņi.

BLONTU pirmsskolas izglītības iestāde no 3. jūnija, līdz 12. jūlijam nestrādās, jo darbiniekiem ir atvaļinājums. Šajā laikā tiks veikts arī remonts telpās. Iestādes vadītāja Gunta Stolere informē: – Bērnus dārziņā gaidām no 15. jūlija!

Visu jūniju strādās pirmsskolas izglītības iestāde CIBLĀ. Tā būs slēgta no 1. jūlija līdz 11. augustam. Iestādes vadītāja Anita Grahoļska informē, ka jaunus audzēkņus bērnudārzā gaidīs no 12. augusta.

Mācību gada noslēgums Ezersalas internātpamatskolā

31 maijs 2019

Pavisam nemanot pagājis mācību gads ar krāsaino rudeni, balto ziemu un zaļo pavasari. Nu ir pienācis arī pēdējais pavasara mēnesis – maijs. 2018./2019. mācību gads Ezersalas internātpamatskolā bija darbīgs. Skolēni mācību stundās apguva jaunas zināšanas un prasmes. Skolotāji kopā ar skolēniem piedalījās 43 skolas un ārpusskolas sporta un kultūras pasākumos. Visu pasākumu foto var aplūkot skolas mājas lapā www.ezersalasskola.lv.

Tomēr paši svarīgākie pasākumi vēl ir priekšā – mācību gada noslēguma pasākums 31. maijā, kad skolotāji, skolēni un vecāki pulcēsies skolā, lai atskatītos uz mācību gadā paveikto. Skolotāji un skolēni rādīs veiksmīgākos un interesantākos priekšnesumus no dažādiem skolas un ārpusskolas gada laikā notikušajiem pasākumiem, tiks apbalvoti čaklākie skolēni, kā arī vecāki, kuri veiksmīgi sadarbojušies ar skolotājiem. Mācību gada noslēgumā - protams, izlaidums. Tas notiks 4. jūnijā. Šogad 9.klasi absolvēs 3 izglītojamie, bet profesionālo pamatizglītību iegūs 5 izglītojamie.

Lasit talak

Ciblas novada skolu audzēkņiem būs iespēja strādāt vasaras brīvlaikā

06 maijs 2019

Arī šogad Ciblas novada pašvaldība organizē nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā jauniešiem, bet ir izstrādāti un domes sēdē apstiprināti jauni „Noteikumi nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību Ciblas novada izglītības iestādēs”.

Skolēnu nodarbinātības pasākuma koordinatora pienākumus pašvaldībā veic izpilddirektore Ināra Sprudzāne.

Pašvaldība minētos noteikumus ir izstrādājusi, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi.

Ciblas novada pašvaldība ir gatava finansēt

nodarbinātības pasākumu 2019. gada vasaras brīvlaikā tiem skolēniem vecumā no 16 līdz 19 gadiem,

kuri 2018./2019. mācību gadā ir mācījušies un turpina mācības Ciblas novada izglītības iestādē,

kuru deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Ciblas novadā.

Skolēniem būs iespēja strādāt no 2019. gada 17. jūnija līdz 16. augustam.

Pašvaldība aicina uzņēmumus un nevalstiskas organizācijas, kas darbojas Ciblas novadā, piedāvāt darba vietas skolēniem. Pieteikumi rakstiski jāiesniedz līdz š. g. 31. maijam (veidlapa - Nolikuma 2.pielikums).

Uzņēmēju saraksts pēc 31. maija tiks publicēti Ciblas novada pašvaldības mājaslapā.

Lasit talak

Klajā nāk "Ciblas Novada Ziņas" 8. numurs

28 maijs 2019

Šodien, 28. maijā, klajā nācis Ciblas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Ciblas Novada Ziņas” kārtējais numurs. Tajā lasiet:

*Ciblas novada pašvaldība turpina organizēt daudzveidīgus veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus, kas iedzīvotājiem pieejami bez maksas. Attīstības nodaļas vadītāja Svetlana Rimša informē par pasākumiem, kas šogad jau notikuši un vēl notiks;

* Noslēdzas mācību gads. Informējam par izlaidumiem visās Ciblas novada pašvaldības izglītības iestādēs;

* LAD – par atbalstu, kāds pieejams jaunajiem lauksaimniekiem un mazo saimniecību attīstībai;

Attachments:
Download this file (CNZ 08 - 19.pdf)CNZ 08 - 19.pdf

Lasit talak

DZĪVOJAM VESELĪGĀK CIBLAS NOVADĀ

27 maijs 2019

Ciblas novada pašvaldība, rūpējoties par savu iedzīvotāju labsajūtu, turpina organizēt daudzveidīgus veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus. Šīs aktivitātes ikvienam ir pieejamas bez maksas.

Kādi veselības sekmēšanas pasākumi notika šogad?

Pašā 2019. gada sākumā tika organizētas peldēšanas apmācības nodarbības Pušmucovas pamatskolas 2.–5. klašu audzēkņiem. Bērni attīstīja un pilnveidoja savas peldētprasmes Rēzeknes pilsētas Sporta pārvaldes peldbaseinā. Peldēšanas nodarbībās treneris Sergejs Kudrajvcevs mācīja gulēt uz ūdens, pareizi veikt kāju un roku kustības peldot, pareizi elpot un peldēt zem ūdens. Paldies skolotājām Ilonai Malakai un Tamārai Britikai, kas pavadīja un pieskatīja bērnus peldētapmācību nodarbību laikā.

Foto: lekcija vecākiem un pedagogiem par bērnu uzvedības problēmām

Februārī Ciblas vidusskolā, Blontu un Ciblas pirmsskolas izglītības iestādē notika lekcijas vecākiem un pedagogiem par bērnu vecumposmu īpatnībām un uzvedības problēmām. Dalībnieki nodarbību laikā saņēma praktiskus ieteikumus bērnu audzināšanā, dalījās pieredzē un kopā ar psiholoģi Kristīni Mežaraupi iztirzāja aktuālus jautājumus par bērnu un pieaugušo harmonisku savstarpējo attiecību veidošanu.
Pēc Pušmucovas pamatskolas pedagogu ierosinājuma maijā tika organizētas interaktīvas nodarbības pamatskolas vecuma bērniem par atkarību izraisošu vielu un procesu ietekmi uz veselību. Nodarbībās Ciblas vidusskolas un Pušmucovas pamatskolas audzēkņi guva atbildes uz jautājumiem: kā atkarības ietekmē cilvēka veselību, sociālo un finansiālo stāvokli, kāpēc kaitīgie ieradumi parādās cilvēka dzīvē, kas ir labas pašsajūtas pamats un kā to var panākt. Skolēni veica arī internetatkarības diagnosticēšanas testu.

Foto: interaktīva nodarbība bērniem par atkarībām

 

Ciblas novada seniori un mazkustīga darba veicēji devās ekskursijā ar fiziskām aktivitātēm. Šoreiz tika iepazīta Vidzemes puse. Ekskursijas dalībnieki devās izzinošā pastaigā pa Cēsu pilsētu, apmeklēja Minhauzena muzeju, izbaudīja jūras gaisa labvēlīgo ietekmi, kā arī veica dažādus vingrinājumus un nūjoja kopā ar fizioterapeiti Maritu Joņinu. Pasākumu papildināja sabiedrisko attiecību speciālistes Ērikas Bondarenko stāstījumi par Latgales un Vidzemes ievērojamām vietām un cilvēkiem.

Foto: nūjošana gar jūras krastu

 

 

Vingrošanas nodarbības

topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem

Jūnijā un jūlijā aicinām topošās māmiņas un jaunos vecākus uz vingrošanas nodarbībām, kuru laikā būs iespēja relaksēties un veltīt laiku gan sev, gan savam mazulim. Nodarbības notiks Pušmucovas Tautas namā dūlas Anitas Baltalksnes vadībā.

Vingrošana grūtniecēm notiks otrdienās – 4. jūnijā, 11. jūnijā, 18. jūnijā, 25. jūnijā un 2. jūlijā plkst. 10:00–10:40. Tās būs nevis fitnesa nodarbības, bet ķermeņa un prāta sagatavošana dzemdībām. Vingrošana pozitīvi ietekmē grūtnieču pašsajūtu un samazina muguras sāpes, varikozas vēnas, krampjus, aizcietējumus, kāju tūsku un sliktu dūšu.

Vingrošana jaunajiem vecākiem kopā ar mazuli notiks ceturtdienās – 6. jūnijā, 13. jūnijā, 20. jūnijā, 27. jūnijā un 4. jūlijā plkst. 10:00–10:40. Vingrošana kopā ar bērniem sniedz iespēju apvienot patīkamo ar lietderīgo – atgūt formu pēc dzemdībām, atjaunot un nostiprināt dziļo muskulatūru, kā arī pavadīt laiku kopā ar savu mazuli un uzzināt, kā viņu pareizi turēt, auklēt un vingrināt.

Uz vingrošanas nodarbībām var nākt vecāki ar mazuļiem, kas nav jaunāki par 3 mēnešiem. Līdzi jāņem dvielītis, sedziņa vai autiņš, ko paklāt mazulim, bet vecākiem jābūt sporta tērpā, kurā būs ērti kustēties.

 

Rūpējies par sevi un iesaisties bezmaksas veselības veicināšanas aktivitātēs!

Veselības veicināšanas pasākumi turpināsies līdz šā gada beigām. Būs nodarbības „Kā vairot labsajūtu un stiprināt pašapziņu”, kuros psihologa stāstījums un praktiskie uzdevumi palīdzēs veicināt pozitīvas pašapziņas un saskarsmes veidošanos, apzināties savus iekšējos resursus un stiprināt emocionālo veselību.

Noritēs pasākumu cikls „Veselīgs uzturs – veselības saglabāšanas garants” ar meistarklasēm un degustācijām. Uztura speciāliste, pārtikas tehnoloģe Dace Meija pastāstīs par uztura nozīmi veselības saglabāšanā. Pasākumos tiks runāts par to, kā veidot sabalansētu un veselīgu ikdienas maltīti līdzņemšanai, kā gudri, ekonomiski un veselīgi izvēlēties pārtiku, kā pagatavot veselīgus našķus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dabas veltēm virtuvē un mājas aptieciņā: pļavu un mežu augu, sakņu, pumpuru, mizu, garšaugu izmantošana ēdienu pagatavošanā un pašsajūtas uzlabošanā.

Šogad vēl notiks divas tematiskās Veselības dienas ar plašu pasākumu klāstu. Būs fiziskās aktivitātes dažāda gadagājuma dalībniekiem, informatīvās lekcijas un speciālistu eskspreskonsultācijas, kā arī iespēja veikt paškontroles mērījumus

Sirds un asinsvadu veselības (SAS) diena notiks 5. jūlijā Ciblā ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību SAS riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu.

Rudens mēnešos plānots rīkot Onkoloģijas slimību profilakses pasākumus, kā arī notiks seminārs par reproduktīvās veselības jautājumiem. Iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 gadiem, būs organizētas nūjošanas nodarbības.

Aktuālākā informācija pieejama Ciblas novada pašvaldības mājaslapā www.ciblasnovads.lv un pasākumu afišās pagastu pārvaldēs.

Svetlana Rimša,

Attīstības nodaļas vadītāja

Projekts „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” (Nr. 9.2.4.2./16/I/067) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Pašvaldība arī šogad atbalstīs jaunas biznesa idejas

24 maijs 2019

Ciblas novada pašvaldība arī 2019. gadā rīko Jauno uzņēmēju biznesa ideju konkursu, kurā iesniegtajiem projektiem tiks piešķirts pašvaldības līdzfinansējums.

Jauno uzņēmēju biznesa ideju konkursa ietvaros Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējums var tikt piešķirts Ciblas novadā reģistrēto mazo un vidējo komercsabiedrību (turpmāk - MVK) projektiem uzņēmējdarbības attīstībai un fizisko personu projektiem uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Kopējā projektu līdzfinansēšanas summa ir 3000 eiro, tie nāks no pašvaldības Attīstības nodaļas budžeta līdzekļiem. Atbalsts būs pieejams projektiem, kas Ciblas novadā tiks realizēti 2019. gada laikā.

Lasit talak

PAZIŅOJUMS par tirgus izpēti „Sirds un asinsvadu veselības diena”

22 maijs 2019

Ciblas novada pašvaldības veic tirgus izpēti Nr. CNP-2019/ESF-09 par Sirds un asinsvadu veselības dienas organizēšanu projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros

Piedāvājums iesniedzams līdz 2019.gada 30.maijam, plkst. 14:00. Pretendents nosūta ieskenētu un parakstītu piedāvājumu elektroniski uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai iesniedz piedāvājumu personīgi Ciblas novada pašvaldībā („Domes nams”, c. Blonti, Blontu pagastā, Ciblas novadā, LV-5706)

Kontaktpersona: Attīstības nodaļas vadītāja Svetlana Rimša, t. 65700844, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Ar tirgus izpētes Nr. CNP-2019/ESF-09 noteikumiem var iepazīties ŠEIT

Latvijā turpinās intensīva militāro mācību sezona

20 maijs 2019

Aizsardzības ministrija informē, ka līdz pat vēlam rudenim turpinās intensīva militāro vingrinājumu un mācību sezona.

No 13. maija līdz 25.maijam Latvijā norisinās starptautiskās militārās mācības “Summer Shield XVI”. Mācību laikā būs novērojam militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās ārpus Ādažu poligona, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi. Mācību “Summer Shield XVI” mērķis ir pilnveidot  vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, gaisa un sauszemes operāciju vadības procedūras un trenēt Kaujas atbalsta un Kaujas nodrošinājuma vienības, sadarbojoties ar kājnieku vienībām to uzdevumu izpildē.

Lasit talak

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo