Zvirgzdenes pagasts

Zvirgzdene, Zvirgzdenes pagasts, Ciblas novads, LV-5752
Pārvaldes vadītāja Valentīna Ruciņa

ATRAŠANĀS VIETA, PLATĪBA, IEDZĪVOTĀJI
Zvirgzdenes pagasts atrodas Latvijas austrumu daļā, Ciblas novadā. Tā teritorija aizņem 9886,2 ha lielu platību. Zvirgzdenes pagastā dzīvo 817 iedzīvotāju. Tas robežojas ar Ludzas pilsētu, Blontu, Ciblas un Pušmucovas pagastiem savā novadā, Cirmas un Isnaudas pagastiem Ludzas novadā, Bērzgales un Lendžu pagastiem Rēzeknes novadā, Mežvidu pagastu Kārsavas novadā.
Pagasta Centrs atrodas Zvirgzdenē, 5 km attālumā no Ludzas pilsētas un 11 km attālumā no Ciblas novada centra.

DABAS UN VĒSTURISKIE PIEMINEKĻI
Pagasta teritorijā ir septiņi ezeri. Lielākais no tiem ir Lielais Ludzas ezers, kas aizņem 856 ha lielu platību. Zvirgzdenes ezers ir otrs lielākais pagastā, tā platība ir 141 ha, tajā ir sešas salas.
Pagastā ir vairāki Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļi:
  • Kiutu, Vierņu un Cirmas senkapi;
  • Budjankas un Seļekovas apmetnes;
  • Ķīšu kalns (pilskalns ar apmetni);
Poguļankas  silā atrodas piemiņas akmens ebrejiem – fašisma genocīda upuriem. Greizajā kalnā piemiņas vieta sarkanā terora upuriem.

IEVĒROJAMI NOVADNIEKI
    • publicists, komponists – EUGEŅS KARŪDZNĪKS
    • latgaliešu literāts, politiķis un kultūras darbinieks –FRANCIS KEMPS
    • vēsturnieks, rakstnieks, sabiedriskais darbinieks – TADEUŠS PUISĀNS
    • dzejniece, prozaiķe, žurnāliste, skolotāja – JANĪNA TABŪNE
    • latviešu un brazīliešu filozofs, katoļu priesteris (jezuīts) STAŅISLAVS LADUSĀNS

Aicinām novada vecākā gadagājuma iedzīvotājus uz atpūtas vakaru!

7. oktobrī plkst.14.00 Ciblas Tautas namā notiks atpūtas vakars Ciblas novada senioriem “Virši iezied atvasaru”.

Uz pasākumu pašvaldība aicina vecākā gadagājuma iedzīvotājus no visiem novada pagastiem. Pašdarbības kolektīvi sniegs koncertu. Būs iespēja satikt draugus un kopīgi atpūsties – padziedāt, padejot, ja būs vēlēšanās. Lai būtu omulīgāk, līdzi var ņemt „groziņu” (vakars noritēs pie galdiem).

Aicinām ikvienu, kurš vēlas piedalīties pasākumā, līdz 5. oktobrim pieteikties pie sava pagasta Tautas nama vadītāja vai pie Sociālā dienesta darbinieka. Būs nodrošināts transports no katra pagasta, lai ikviens seniors varētu ierasties uz pasākumu.

Atpūtas vakaru rīko Ciblas Tautas nama vadītāja sadarbībā ar Sociālā dienesta speciālistiem.

30.09.2017 11.00 Futbola diena 2017 (Felicianovas SK)

Nolikums

30.09.2017 17.00 Večerinka (Pušmucovas TN)