Ieplānots ap 20 ceļa posmu remonts

Trešdiena, 03 jūnijs 2015 13:33

Gada sākumā, tiekoties ar novada iedzīvotājiem, izskanēja jautājumi par grants ceļu remontiem un arī par caurtekām, kas noteikti jāremontē, lai saglabātu ceļu kvalitāti. Maijā, kad laika apstākļi bija labvēlīgi, sākās darbi uz ceļiem. Par tiem stāsta novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte ROMANOVSKA, kas pilda arī Autoceļu uzrauga pienākumus.
Janvārī Ciblas novada pašvaldības domes sēdē tika apstiprināts gada budžets speciālajam fondam, no kura tiek finansēta ceļu uzturēšana. No valsts budžeta pašvaldības autoceļu fondā šogad tiks ieskaitīti 151 772 eur, jeb 12 647 eur mēnesī.

Gatavojot budžetu, tika nolemts, ka daļa naudas jeb 30 000 eur tiks tērēts pamatlīdzekļu iegādei. Jau ziemā tika nopirkts smilts kaisītājs, šobrīd notiek frontālā iekrāvēja iepirkšana. Frontālais iekrāvējs ir nepieciešams gan grants/ šķembu iekraušanai, gan dažādiem ikdienas darbiem.
Aprīlī noslēdzās arī grants - šķembu iepirkums. Šogad ir plānots iegādāties un uz ceļiem iestrādāt 4200 m3 materiāla, kas tiek iepirkts no uzņēmuma SIA „Minerālmateriālu serviss”. Maijā darbi uz ceļiem jau noris pilnā sparā, ir sākta materiāla piegāde. Aktīvi tie remontēts Zvirgzdenes pagasta autoceļš Z – 1 Lauči – Vasarāni – Lielie Litaunieki, kur plānots 2,8 km garumā pilnīgi atjaunot ceļa segumu. Kopumā šogad ir ieplānoti remontdarbi uz apmēram 20 ceļu posmiem, katrā pagastā tiks saremontēti 3 - 5 ceļi. Esam ar pagastu pārvaldniekiem un Komunālā dienesta speciālistiem apzinājuši arī problemātiskākās ceļu caurtekas. Šogad tiek plānots nomainīt 4 - 6 ceļu caurtekas. Te gan vēl nav zināmas izmaksas. Patlaban top iepirkuma dokumentācija šiem darbiem un tiks izsludināts iepirkums par 3 caurteku nomaiņu (2 Ciblas pagastā un 1 Blontu pagastā).
No autoceļa fonda tiek apmaksāta arī krūmu un koku izgriešana autoceļu nodalījuma joslā.
Skatīsimies, cik daudz naudas tiks iztērēts vasaras periodā ceļu seguma atjaunošanai un remontdarbiem, tad rudens pusē lemsim, vai varam iegādāties otru smilts kaisītāju.

Svecīšu vakari (Ciblas un Līdumnieku pagasta kapsētās)