1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

304. Ludzas jaunsargu vienības jaunsargu kandidātu svinīgais solījums

Pirmdiena, 25 janvāris 2016 09:43

PDF Drukāt E-pasts
Ludzas pilsētas ģimnāzijai un Ludzas jaunsargu vienībai nu jau daudzu gadu garumā katrs janvāris iezīmējas ne tikai ar mūsu valsts vēsturiskiem atceres pasākumiem, bet arī ar to, ka Barikāžu atceres pasākumā izskan jaunsargu svinīgie solījumi.
Un ļoti pozitīvi ir tas, ka arī šī gada janvāris nebija izņēmums –21. janvārī, Barikāžu jubilejas gadskārtā, jaunsargu apmācību laukumā Ludzā, Stroda ielā 12, pulcējas daudzi cilvēki. Tie atnāca apsveikt jaunos jaunsargus, novēlēt viņiem panākumus Jaunsardzes kustībā, kurā apvienojušies tie LR pilsoņi, kam rūp mūsu Dzimtenes labklājība, tās attīstība, kas ciena un atceras mūsu valsts vēsturi, tās nozīmīgākos datus.
Kopumā 304. Ludzas jaunsargu vienību papildināja 19 jauni jaunsargi – dažādu vecumu skolēni no vairākām mācību iestādēm: Ludzas pilsētas ģimnāzijas (LPĢ), Ludzas 2. vidusskolas, Ciblas vidusskolas un Ludzas novada vakarskolas. FOTO
Svinīgo solījumu pieņēma Jaunsardzes un informācijas centra, Jaunsardzes departamenta, 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis. Svinīgu, sirsnīgu runu un labākos novēlējumus jauniešiem veltīja LPĢ direktore Dzidra Dukšta. Pasākumā piedalījās arī NBS pārstāvji – Zemessardzes 32. KB zemessargi.
Turpinājumā pie īstas jaunsargu izveidotas barikādes un pie ugunskura Juris Lelis un Jānis Mikažāns, kas piedalījušies Barikāžu notikumos Rīgā 1991. gada janvārī, kavējās atmiņās, stāstīja skolniekiem un visiem klātesošiem par skarbajiem, aizraujošiem to laiku notikumiem Ludzā, Rīgā un visā Baltijā. Ne katrs vēstures stundu mācību materiāls var sniegt tādu izsmeļošu un saprotami pieejamu informāciju, kā pašu tā laika aculiecinieku pārdzīvotais, redzētais. Par to viņiem liels paldies!
Paldies Dz. Dukštai par ilggadēju atbalstu pasākuma organizēšanā. Paldies zemessargam Aldim Tihovskim par jaunsargu nogādāšanu uz pasākumu. Paldies VAMOIC darbiniecei Lūcijai Pontāgai par palīdzību pasākuma vietas sagatavošanā.
Lai pasākuma dalībniekus neskartu ziemas aukstums, tika organizēta silta tēja, visi varēja nobaudīt garšīgu kliņģeri.
Informē Jaunsargu instruktors Ivars Novožilovs

Afiša

04.05.2018 22.00 Inga un Normunds (Pušmucovas TN)

04.05.2018 19.00 koncerts "Šūpulī ierakstīts mūžs"

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo