1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Meža dienās kopts Kurjanovas dabas parks

Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 12:38

PDF Drukāt E-pasts
Ciblas biedrība „Strauts” jau vairākus gadus sadarbojas ar Valsts meža dienestu (VMD), rīkojot kopīgas talkas Meža dienas ietvaros. Par pasākumu, kas norisinājās šonedēļ, stāsta biedrības „Strauts” vadītājs Aldis Tihovskis:
– 12. aprīlī vienpadsmit „Strauta” dalībnieki un pārdesmit Mērdzenes pamatskolas skolēni darbojās Kurjanovas ezera krastā, sakopjot dabas parka teritoriju, kopā ar VMD Austrumlatgales virsmežniecības Kārsavas nodaļas vecāko mežzini Svetlanu Gabranovu un citiem mežziņiem, kā arī Ludzas nodaļas vecāko mežzini Igoru Žurzdinu.
Mežziņi ar zāģiem un krūmgriežiem grieza zarus un kokus, bērni un jaunieši vāca tos ugunskura vietā sadedzināšanai. Mežzines Svetlana Gabranova un Inese Silicka uz uguns vārīja gardu zivju zupu. Maltīti talciniekiem nodrošināja VMD.
Mežinieki talkas noslēgumā sniedz interesantas ziņas par Kurjanovas dabas parku un citiem tuvējiem dabas objektiem. Daudziem bija interesanti uzzināt, ka Kurjanovas ezers ir viens no tīrākajiem Baltijā, ka tajā ir liels īpaši aizsargājamo biotopu un augu skaits. Piemēram, Kurjanovas ezerā vienīgajā Latvijā vienviet konstatētas divas ļoti retas najādu sugas.
VMD darbinieki talciniekiem organizēja arī vairākus izzinošus konkursus par meža un dabas tēmu. Skolēni aktīvi iesaistījās un nopelnīja nelielas balvas, kā arī eglīšu stādus. Biedrība „Strauts” dalībnieki šos stādiņus nolēmuši stādīt pie Ciblas vidusskolas.

Afiša

26. augustā – „Styprūs skriejīņs”

Arī šogad Ciblā notiks „Styrpūs skriejīņs”. Tas tradicionāli notiek peintbola laukumā, kas speciāli tiek iekārtots šo spēka un veiklības sacensību vajadzībām.

Skrējienu organizē Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” vadītājs.

Sacensības ir lielisks veids, kā veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. „Styrpūs skriejīņs” ir atraktīvas sacensības, kas ietver klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tomēr jau sacensību Nolikuma ievadā ir divi teikumi, kas potenciālajiem dalībniekiem liek padomāt par gaidāmo startu: „Veicot trasi, pastāv potenciāls risks gūt traumas! Nepārvērtējiet savas spējas un atcerieties, ka sacensību dalībnieki paši ir atbildīgi par savu rīcību un veselību, veicot trasi.”

26.08.2017 Bērtuļa diena. (Līdumniekos)

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo