1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Meža dienās kopts Kurjanovas dabas parks

Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 12:38

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 21 aprīlis 2016 08:19

PDF Drukāt E-pasts
Ciblas biedrība „Strauts” jau vairākus gadus sadarbojas ar Valsts meža dienestu (VMD), rīkojot kopīgas talkas Meža dienas ietvaros. Par pasākumu, kas norisinājās šonedēļ, stāsta biedrības „Strauts” vadītājs Aldis Tihovskis:
– 12. aprīlī vienpadsmit „Strauta” dalībnieki un pārdesmit Mērdzenes pamatskolas skolēni darbojās Kurjanovas ezera krastā, sakopjot dabas parka teritoriju, kopā ar VMD Austrumlatgales virsmežniecības Kārsavas nodaļas vecāko mežzini Svetlanu Gabranovu un citiem mežziņiem, kā arī Ludzas nodaļas vecāko mežzini Igoru Žurzdinu.
Mežziņi ar zāģiem un krūmgriežiem grieza zarus un kokus, bērni un jaunieši vāca tos ugunskura vietā sadedzināšanai. Mežzines Svetlana Gabranova un Inese Silicka uz uguns vārīja gardu zivju zupu. Maltīti talciniekiem nodrošināja VMD.
Mežinieki talkas noslēgumā sniedz interesantas ziņas par Kurjanovas dabas parku un citiem tuvējiem dabas objektiem. Daudziem bija interesanti uzzināt, ka Kurjanovas ezers ir viens no tīrākajiem Baltijā, ka tajā ir liels īpaši aizsargājamo biotopu un augu skaits. Piemēram, Kurjanovas ezerā vienīgajā Latvijā vienviet konstatētas divas ļoti retas najādu sugas.
VMD darbinieki talciniekiem organizēja arī vairākus izzinošus konkursus par meža un dabas tēmu. Skolēni aktīvi iesaistījās un nopelnīja nelielas balvas, kā arī eglīšu stādus. Biedrība „Strauts” dalībnieki šos stādiņus nolēmuši stādīt pie Ciblas vidusskolas.

Afiša

17.02.2019 11.00 Ziemas prieki lieliem un maziem. (Felicianovas SK)

Lekcijas "Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo