24 Pušmucovas pamatskolas audzēkņi iestājās Jaunsardzē

Ceturtdiena, 05 maijs 2016 09:38

3. maijā Pušmucovā svinīgā pasākumā Jaunsardzes rindās tika uzņemti 33 jaunieši, tajā skaitā 24 Pušmucovas pamatskolas un 1 Ciblas vidusskolas audzēknis, pārējie – ludzānieši.
Pušmucovā jaunsargu vienība izveidojusies šī mācību gada laikā. Reizi nedēļā uz skolu brauca Jaunsardzes instruktors Ivars Novožilovs. Viņš ir ļoti gandarīts par gada laikā paveikto, jo pušmucovieši aktīvi piedalījušies nodarbībās un gandrīz visi, kas rudenī tās uzsāka, 3. maijā iestājās 304. Ludzas jaunsargu vienībā.
Jaunieši saņēma jaunsarga apliecību. To pasniedza JIC Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis un 304. Ludzas jaunsargu vienības instruktors Ivars Novožilovs.
J. Lelis uzrunā uzsvēra Jaunsardzes lomu pilsoniskajā audzināšanā:
– Caur dažādām aktivitātēm (pārgājieniem, talkām, apmācībām, ekskursijām) liekam jaunajiem cilvēkiem iedomāties ne vien par sevi, bet arī par saviem tuvākajiem, par savu ciemu, par novadu un valsti. Mēģinām audzināt patriotus. To nav iespējams izdarīt pēc komandas vai pēc kāda viena pasākuma. Patriotisms nāk no ģimenes. Mēs mēģinām iekļauties. Šie jaunieši izaugs lieli un stāvēs pie vadības stūres, būs pedagogi vai karavīri. Nav visiem jābūt kareivjiem. Svarīgi, lai cilvēks ir lojāls, lai izprot procesus valstī, lai atrod darbu, kas aizrauj pašu un dod labumu sabiedrībai. Jaunieši, tūlīt jūs izteiksies svinīgā solījuma vārdus. Padomājiet par tiem! Tas ir viens no pirmajiem solījumiem, ko dodat sev, saviem biedriem un valstij!
Un Pušmucovas Tautas namā izskanēja: „Es, (katrs nosauca savu vārdu), Latvijas Republikas jaunsargs svinīgi apsolos nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai manas dzimtās zemes un Latvijas tautas labā. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus.”
Jaunsargiem gara spēku, veiksmi visās lietās, sekmes mācībās un sabiedriskajā dzīvē savā uzrunā novēlēja arī Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis. No pašvaldības katram jaunsargam tika pasniegta neliela dāvana – pildspalva.
Jaunsargus sveica arī Pušmucovas skolas direktore Alla Ločmele. Viņa pasniedza Pateicības rakstu instruktoram Ivaram Novožilovam. Skola ir pateicīga Jaunsardzei par iesaistīšanos jauniešu audzināšanā un augstu vērtē tās ieguldījumu. Jaunsargus ar skanīgu dziesmu no skatuves sveica pedagoģes Ināras Dovgiallo vadītais vokālais ansamblis.
Lai jums, mūsu skolu jaunieši, izdodas katru dienu dzīvot, paturot sirdī jaunsargu devīzi “Augsim Latvijai!”

26. augustā – „Styprūs skriejīņs”

Arī šogad Ciblā notiks „Styrpūs skriejīņs”. Tas tradicionāli notiek peintbola laukumā, kas speciāli tiek iekārtots šo spēka un veiklības sacensību vajadzībām.

Skrējienu organizē Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” vadītājs.

Sacensības ir lielisks veids, kā veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. „Styrpūs skriejīņs” ir atraktīvas sacensības, kas ietver klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tomēr jau sacensību Nolikuma ievadā ir divi teikumi, kas potenciālajiem dalībniekiem liek padomāt par gaidāmo startu: „Veicot trasi, pastāv potenciāls risks gūt traumas! Nepārvērtējiet savas spējas un atcerieties, ka sacensību dalībnieki paši ir atbildīgi par savu rīcību un veselību, veicot trasi.”

26.08.2017 Bērtuļa diena. (Līdumniekos)