PROTI un DARI

Piektdiena, 14 oktobris 2016 13:32

lv id eu logo ansamblis esf rgb 0Ciblas novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru īstenos Eiropas Sociālā fonda projektu «PROTI un DARI». Tas norisināsies programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa «Attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos «Jauniešu garantija» ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā» ietvaros.

Projekta mērķis ir motivēt un aktivizēt jauniešus, kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, kā arī veicināt viņu iesaisti izglītībā, t.sk. aroda apguvē, iniciatīvas «Jauniešu garantija» pasākumos, ko īsteno NVA un Valsts izglītības attīstības aģentūra, un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Realizējot projektu, plānots sniegt atbalstu jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās, nestrādā vai neapgūst arodu un nav reģistrēti NVA kā darba meklētāji.

Pašvaldība un tās stratēģiskie partneri projektā veiks šādas aktivitātes:

Mērķa grupas jauniešu sasniegšanas un uzrunāšanas aktivitātes, kā arī informēšanas pasākumus, iesaistot pašvaldības stratēģiskos partnerus;

Mērķa grupas jauniešu profilēšanu un individuālo pasākumu programmu izstrādi;

Mērķa grupas jauniešu motivēšanu, aktivizēšanu un atbalsta sniegšanu saskaņā ar individuālo pasākumu programmu, kas izstrādāta, balstoties uz profilēšanas rezultātiem, lai sekmētu šo jauniešu iesaisti izglītībā, t.sk. aroda apguvē pie amata meistara, NVA īstenotajos pasākumos iniciatīvas «Jauniešu garantija» ietvaros, nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Individuāla programma

Sadarbībā ar katru jaunieti, apzinot viņa prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus, tiks izstrādāta individuāla pasākumu programma personības attīstībai un iesaistei sabiedrībā un darba dzīvē. Individuālais darbs ar jaunieti par projekta līdzekļiem tiks nodrošināts deviņu mēnešu ilgā laika periodā. Tas ietvers:

• regulāru individuālu mentora atbalstu (vismaz 20 stundu mēnesī),
  • neformālās un ikdienas mācīšanās aktivitātes,
  • speciālistu konsultācijas,
  • dalību pasākumos (nometnēs, semināros, sporta aktivitātēs, kultūras pasākumos),
  • brīvprātīgā darba aktivitātes, iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,
  • ekskursijas uz uzņēmumiem vai īslaicīgu praksi uzņēmumā (aktivitātes profesijas specifikas iepazīšanai, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara),
  • iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs u. c.

Projekta īstenošanas laiks – līdz 2018. gada decembrim.

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās