Sākusies ziemas uzņemšana Jauniešu garantijas bezmaksas mācībām

Otrdiena, 20 decembris 2016 08:50

Jauna profesija gada vai pusotra gada laikā? Kā to iegūt? Veido savas dzīves plānu ar Jauniešu garantiju! Ja esi 17 līdz 29 gadus vecs, izvēlies kādu no darba tirgū pieprasītām profesijām, piesakies profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā! Saņem stipendiju līdz 115 eiro mēnesī, apmaksātu dienesta viesnīcu un praksi pie darba devēja.
Izvēlies kādu no piedāvātajām profesijām un seko norādītajai saitei, kur atradīsi sīkāku informāciju par profesiju un kontaktus profesionālās izglītības iestādē, lai iesniegtu dokumentus.
Ņem vērā, ka pusotru gadu ilgajās profesijās uzņemšana turpinās līdz 2017. gada 6. janvārim un mācības sākas jau 9. janvārī, savukārt gadu ilgajās profesijās uzņemšanas rit līdz 17. februārim, lai 20. februārī sāktu mācības.
Papildu jautājumu gadījumā sazinieties ar Profesionālās izglītības projektu departamenta darbiniekiem, tālrunis: 67854770.
Ludzā un tuvākajos novados iespējams iegūt profesionālās kvalifikācijas vairākās nozarēs.
Ar vidusskolas izglītību (12. kl.)
jaunieši var apgūt šādas kvalifikācijas:
Būvniecībā
Apdares darbu tehniķis – mācības Ludzā organizē Daugavpils Būvniecības tehnikums.
Betonēšanas tehniķis – mācības Ludzā organizē Daugavpils Būvniecības tehnikums.
Lauksaimniecībā
Lauksaimniecība tehnikas mehāniķis – mācības Višķos organizē Malnavas koledža.
Lauku īpašumu apsaimniekotājs – mācības Višķos organizē Malnavas koledža.
Komerczinības un administrēšana
Finanšu darbinieks – Malnavas koledžā.
Mācību ilgums – 1,5 gadi.
Dokumentu iesniegšana – līdz 2017. gada 6. janvārim.
Ar pamatskolas izglītību (9. kl.)
jaunieši var apgūt šādas kvalifikācijas:
Būvniecībā
Inženierkomunikāciju montētājs – Daugavpils Būvniecības tehnikumā.
Mašīnzinības (auto)
Autoatslēdznieks – mācības Zilupē organizē Rēzeknes Tehnikums.
Lauksaimniecībā un dārzkopībā
Dārzkopis – Malnavas koledžā.
Komerczinības un administrēšana
Mazumtirdzniecības veikala pārdevējs – mācības Zilupē organizē Rēzeknes Tehnikums.
Mācību ilgums – 1 gads.
Dokumentu iesniegšana – līdz 2017. gada 17. februārim.
Plašāka informāciju Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē (interneta adrese: http://www.niid.lv/JGprofesijas)

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).