1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

„Vinnijs Pūks un viņa draugi” – izstāde Ciblas bibliotēkā

Otrdiena, 24 janvāris 2017 15:40

PDF Drukāt E-pasts
Ciblas bibliotēkā no 16. līdz 30. janvārim ir skatāma Vinnija Pūka un viņa draugu mīksto rotaļlietu, kā arī citu atribūtu izstāde. Tā veidota, jo 18. janvārī iemīļotās bērnu grāmatas “Vinnijs Pūks un viņa draugi” autoram, angļu rakstniekam Alanam Aleksandram Milnam (1882-1956) aprit 135.
Ciblas pirmsskolas izglītības iestādes vecākās grupiņas bērni 19. janvārī bibliotēkā apmeklēja tematisko rīta stundu par Vinniju Pūku. Bērni iepazinās ar izstādi, parunāja par Vinniju Pūku un noskatījās multfilmu.
Vinnijs Pūks ir viens no pazīstamākajiem 20. gadsimta bērnu literatūras varoņiem. Grāmatas par viņu un viņa draugu piedzīvojumiem tulkotas teju visu pasaules tautu valodās.
Grāmatas par lācīti Pūku A. A. Milns rakstīja savam dēlam Kristoferam Robinam, iekļaujot puisēnu grāmatās kā vienu no galvenajiem personāžiem. Savu vārdu Vinnijs Pūks ieguva no Kristofera Robina plīšu rotaļu lācēna. Savukārt tas dabūja vārdu no Londonas zooparkā mītošās Amerikas melnās lācenes Vinipegas, saīsināti – Vinnijas. Bet vārdiņš Pūks (Pū) tika aizgūts no gulbja, kas piederēja kādam Milna paziņam.
Pūks ir pazīstamākais un iemīļotākais lācis pasaules literatūrā un viena no spožākajām zvaigznēm pasaules kinematogrāfā. Par Vinniju Pūku un draugiem radītas dažādas animācijas filmas, video un datorspēles, tāpat galda spēles, puzles un, protams, mīkstās rotaļlietas.
Paldies par atsaucību, veidojot izstādi: Intai Augustovai, Ilonai Bulavskai, Tamārai Ļagušņikai, Inetai Miklucānei, Renātei Mikaskinai, Evijai Karaševskai, Lilitai Šendo, Dzintrai Toporkovai, Elzai Abramānei, Maijai Manukinai, Lienei Siņicai, Ritai Kozlovskai.
Pie izstādes piederas arī slavenie Vinnija Pūka citāti jeb domugraudi par dzīvi, draudzību, mīlestību, laiku, draugiem, rūpēm, iniciatīvu, kopā būšanu u.c.
Arī izstādes nosaukums ir Vinnija Pūka pārdomas par sevi: „Tas, kas padara mani atšķirīgu no citiem, ir tas, kas padara mani par mani.”
Rita TRUKŠĀNE, Ciblas bibliotēkas vadītāja

Afiša

Aicinām novada vecākā gadagājuma iedzīvotājus uz atpūtas vakaru!

7. oktobrī plkst.14.00 Ciblas Tautas namā notiks atpūtas vakars Ciblas novada senioriem “Virši iezied atvasaru”.

Uz pasākumu pašvaldība aicina vecākā gadagājuma iedzīvotājus no visiem novada pagastiem. Pašdarbības kolektīvi sniegs koncertu. Būs iespēja satikt draugus un kopīgi atpūsties – padziedāt, padejot, ja būs vēlēšanās. Lai būtu omulīgāk, līdzi var ņemt „groziņu” (vakars noritēs pie galdiem).

Aicinām ikvienu, kurš vēlas piedalīties pasākumā, līdz 5. oktobrim pieteikties pie sava pagasta Tautas nama vadītāja vai pie Sociālā dienesta darbinieka. Būs nodrošināts transports no katra pagasta, lai ikviens seniors varētu ierasties uz pasākumu.

Atpūtas vakaru rīko Ciblas Tautas nama vadītāja sadarbībā ar Sociālā dienesta speciālistiem.

30.09.2017 11.00 Futbola diena 2017 (Felicianovas SK)

Nolikums

30.09.2017 17.00 Večerinka (Pušmucovas TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo