Iedzīvotājiem pieejami jauni veselības nozares e-pakalpojumi

Ceturtdiena, 16 februāris 2017 10:48

No šā gada februāra papildus valsts E-veselības portālam www.eveseliba.gov.lv arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iedzīvotajiem ir pieejams daudzveidīgs veselības nozares e‑pakalpojumu klāsts, kas nodrošina iespēju ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju.
Iedzīvotājiem šobrīd ir pieejami trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi.
Piemēram, e-pakalpojums “Manas e-receptes” sniedz iespēju ikvienam apskatīt informāciju par visām viņam E-veselības sistēmā pieejamajām e-receptēm. Savukārt e-pakalpojums “Mani vizuālās diagnostikas dati” nodrošina iespēju apskatīt sev veikto vizuālās diagnostikas izmeklējumu attēlus un slēdzienus, kas ir ievadīti E-veselības sistēmā. Piemēram, rentgena, datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses u.c. izmeklējumu.
Svarīgi atzīmēt, ka e-pakalpojumos iedzīvotājiem ir pieejami dati, kas E-veselības sistēmā no ārstniecības iestāžu puses brīvprātīgi tiek ievadīti no 2016. gada septembra, savukārt visi vēsturiskie dati (iepriekš veiktie izmeklējumi, izrakstītās receptes u.c.) sistēmā netiks atspoguļoti. Tādējādi vairākos e-pakalpojumos informācija būs pieejama tikai ar laiku, ārstniecības iestādēm arvien aktīvāk darbojoties E-veselības sistēmā un pakāpeniski ievadot tajā pacientu medicīnisko informāciju.
Tāpat arī noteikts, ka līdz šā gada 1. jūlijam ārstiem savu pacientu medicīnas pamatdatu (alerģiju, aktuālo diagnožu, medicīnas ierīču u.c.) norādīšana E-veselības sistēmā ir brīvprātīga, taču pēc minētā datuma šīs informācijas ievadīšana E-veselības sistēmā noteikta kā obligāta.
Lai izmantotu e-pakalpojumus, nepieciešams autorizēties kādā no portāliem ar drošas piekļuves līdzekļiem – internetbankas piekļuves datiem, e-parakstu vai personas apliecību (eID). E-pakalpojumu informācija ir apskatāma arī par nepilngadīgajiem bērniem un aizbildnībā esošām personām.
Kopumā šobrīd tiek piedāvāti trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi – “Manas e-receptes”, “Saņemtās darbnespējas lapas”, “Pacienta medicīnas pamatdati”, “Pacienta saņemto medicīnas pakalpojumu rezultāti”, “Kas skatījies manus medicīnas datus”, “Saņemtie nosūtījumi” u.c. Ar visiem e-pakalpojumiem un informāciju par to sniegtajām iespējām var iepazīties E-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi” un Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārraudzītajā valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv sadaļā “E-pakalpojumi”.
Līdz februāra beigām iedzīvotājiem kļūs pieejami vēl trīs e-pakalpojumi – “Reģistrēties pie ģimenes ārsta”, “Saņemt e-konsultāciju no ģimenes ārsta” un “Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)”.
Informāciju sagatavoja:
Agnese Jasenoviča, Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Zaļumballe Kapukalna estrādē 22. jūlijā

Zalumballe 22072017-175

23.07.2017 15.00 Bērnības svētki (Blontu TN)

23-page 175

Piedāvā apgūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju.

DBT Ludza 175Profesionālās izglītības kompetences centrs "Daugavpils Būvniecības tehnikums" piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas viena gada laikā, nebraucot prom no mājām! PIKC DBT izglītības programmu īstenošanas vieta "Ludza" ,kas atrodas 1. Maija ielā 16 (Ludzas novada vakarskolas ēkā) aicina iegūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju. Mācības var apvienot ar maiņu darbu!
Vairāk informācijas:
Daugavpils Būvniecības mājas lapā www.dbt.lv