1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Satikām meistarus Līdumniekos

Otrdiena, 11 aprīlis 2017 16:45

PDF Drukāt E-pasts
1. aprīlī Līdumniekos norisinājās pasākums „Satiec savu meistaru! 2017”, ko organizēLatvijas Nacionālais kultūras centrs. Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” jau otro reizi iesaistījās šajā pasākumā. Par to vairāk stāsta Dagnija Sadovska, biedrības projektu asistente.
Mūsu biedrība Latvijas Nacionālajam kultūras centram piedāvāja programmu ar ļoti daudziem sava amata meistariem, bet oficiāli tik apstiprinātas četras aktivitātes: aušana (meistares Gunta Lavrinoviča, Anita Jarmoliča, Lidija Protasova), adīšana (Laila Jarmoliča), kalšana un pūšamo mūzikas instrumentu spēle. Tomēr iesaistījās arī citi biedrības aicināti meistari. Rezultātā programma izvērtās ļoti plaša.
Līdumniekos pasākumā „Satiec savu meistaru! 2017” vislielākā interese bija par aušanas prasmēm un vafeļu cepšanu, kā arī par dekoratīvo ziedu izgatavošanu. Mūsu pagasta izcilā konditore Ināra Miezīte demonstrēja saldo un sāļo vafeļu cepšanas prasmi, viņa neslēpa arī pašas izstrādātās receptes. Pirmo reizi uz pasākumu bijām uzaicinājuši Ciblas vidusskolas skolotāju un lielisko rokdarbnieci Ināru Evertovsku, kuras darinātie ziedi daudzus pārsteidza, tāpat iepriecināja viņas rokdarbu izstāde.
Pasākuma apmeklētāji varēja skatīt arī citas rokdarbnieces – Natālijas Arsenovičas cepuru un šaļļu izstādi.
Tāpat bija skatāma kalēju darbu izstāde un fotoizstāde „Ciblas novads 2016” ar daudzu vietējo fotomākslas cienītāju darbiem.
Meistaru dienu Līdumniekos apmeklēja vairāk kā 100 interesentu gan no Ciblas novada, gan no Kārsavas un Ludzas novada. Biedrība priecājas, ka tik daudzi interesējas par dažādiem amatiem, mūsu tautas mākslas un darba tradīcijām.
Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” šovasar iecerējis veikt remontu jauniegūtajās telpās un atvērt tur Saimnieču istabu. Tajā būs maizes krāsns un aušanas stelles. Plānojam rīkot Annas dienu. Kalendārā tā ir 26. Jūlijā (šogad iekrīt nedēļas vidū), bet vēl neesam precīzi izplānojuši, kurā datumā rīkosim saimnieču dienu Līdumniekos.

Afiša

Zaļumballe Kapukalna estrādē 22. jūlijā

Zalumballe 22072017-175

23.07.2017 15.00 Bērnības svētki (Blontu TN)

23-page 175

Piedāvā apgūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju.

DBT Ludza 175Profesionālās izglītības kompetences centrs "Daugavpils Būvniecības tehnikums" piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas viena gada laikā, nebraucot prom no mājām! PIKC DBT izglītības programmu īstenošanas vieta "Ludza" ,kas atrodas 1. Maija ielā 16 (Ludzas novada vakarskolas ēkā) aicina iegūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju. Mācības var apvienot ar maiņu darbu!
Vairāk informācijas:
Daugavpils Būvniecības mājas lapā www.dbt.lv
Zvanot.: 28745033 vai 65722368
Rakstot: anastasija.bartulane@inbox.lv vai vakarskola@ludza.lv

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo