Ciblā iestādīts Latvijas simtgades ozols

Pirmdiena, 08 maijs 2017 04:31

alt
4. maijā notika akcija “Apskauj Latviju”, kuras laikā gar Latvijas robežu 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās tika stādīti 100 Latvijas simtgadei veltīti ozoli – Latvijas spēka un garīgā sardze.
Latvijas simtgades ozols mūsu pašvaldībā 4. maijā tika iestādīts Ciblā, pie Barikāžu laika piemiņas zīmes.
Svinīgajā pasākumā piedalījās Latvijas valsts simtgades biroja Reģionālo projektu vadītāja Jolanta Borīte un Radošās padomes pārstāve Madara Ūlande, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas, jaunsargi, bērnu folkloras kopa „Ilžeņa”, Ciblas novada domes un Ciblas pagasta padomes vadība, kā arī daudzi vietējie ļaudis un tālāki ciemiņi.
alt
Simtgades ozolu stādīja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Marija Kārkla (1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas Republikas Neatkarības deklarāciju) un Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis.
Jaunsargu organizācija apņēmās būt pašvaldības palīgs un uzraudzīt Latvijas simtgades ozolu.
Latvijā 4. maijā, sākot no pulksten 9.00, noteiktā laika secībā visas dienas laikā tika iestādīti 100 ozoli. Akcija tiek rīkota ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu, un ar to sāksies Latvijas valsts simtgades svinības.
Darbība uzsākta vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai izveidota skulpturāla grupa „Latvija saules zīmē”. Mums tuvākā zīme „Austras koks” atrodas Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā. Ozolu stādus nodrošināja VAS „Latvijas valsts meži”.
Fotogrāfijas - A.Tihovskis

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).