1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Biedrība “Rikšotāju braucēju sporta klubs “Pegazs”” iegādājas zirglietas rikšotājiem

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 05 jūnijs 2018 10:44

PDF Drukāt E-pasts
logo ZM LADCiblas novada gerbonis bez malam 1752016. gadā biedrība „Rikšotāju braucēju sporta klubs “Pegazs”” ar Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējumu startēja biedrības „Ludzas rajona partnerība” izsludinātajā konkursā un guva atbalstu ES programmas „Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai” projektu atlasē „Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam” apakšpasākumā „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē  „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”. Biedrība ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par projekta Nr. 16-01-AL34-A019.2201-000018 „Nepieciešamo zirglietu iegāde zirgu rikšošanas sacensību dalībai” apstiprināšanu un uzsākusi projekta realizāciju.
Projekta kopējā summa – 9531.08 eiro, ELFLA finansējums – 8577.97 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 953.11 eiro.
Projekta ievaros biedrība ir iegādājusies: zirglietas (rikšotāju zirga ādas aizjūga komplekti, paliktņi zem sedulkas, zirga ausu aizsargi skaņas iedarbības mazināšanai, kājsargi, sacensību divriči, treniņu divriči, riteņu komplekti u.c.) un braucēju ekipējumu rikšotāju zirgu sacensību dalībai (aizsargbrilles, ķiveres). Projekta mērķis ir sekmēt rikšotāju zirgu rezultātus sacensībās, saglabājot un pilnveidojot Latgalei raksturīgo seno tradīciju.
Iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu rikšotāju zirgu sacensībām, tiek nodrošināta veiksmīga un rezultatīva biedrības sportistu dalība Latvijas un starptautiskā mēroga zirgu rikšošanas sacensībās (Igaunijā un Lietuvā). Lai arī biedrība saglabā senu Latgales tradīciju, kas saistīta ar rikšotāju zirgiem, mūsdienās ir nepieciešams pilnvērtīgs un mūsdienām atbilstošs aprīkojums. Ar to būs iespējams nodrošināt konkurētspēju gan vietējā, gan arī starptautiskā līmenī. Līdz ar panākumiem un veiksmīgiem startiem šī sacensību veida popularitāte palielināsies un biedrībai būs iespēja piesaistīt jaunus sportistus.
Nepieciešamās rikšotāju zirglietas, braucēju ekipējuma daļas un divriči ir piegādāti. 2017. gada vasaras sezona rikšotāju zirgu sacensībām jau ir sākusies un daļa no iegādātajām precēm jau ir izmantota.
Inese Ruskule,
Biedrības “Rikšotāju braucēju sporta klubs “Pegazs”” valdes locekle

Afiša

26.11.2018 14.00 Lekcija "Depresija" (Ciblas vidusskola)

15.11.2018 18.00 "Manas mājas ir mana laime" (Ciblas TN)

09.11.2018 11.00 Izstāde "SKAISTA MANA TĒVA SĒTA" (Pušmucovas TN)

28.11.2018 15.30 Brīvs no atkarībām (Pušmucovas pamatskolā)

16.11.2018 19.00 Latvijai atmirdzēt zeltsaules staros! (Pušmucovas TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo