1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

DKC „Līdumnieki” saņem atbalstu kultūras projekta īstenošanai

Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 08:09

PDF Drukāt E-pasts
Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki”, turpinot aktivitātes Ciblas novada kultūrvēsturiskās vides un kultūrmantojuma apzināšanā un saglabāšanā, piedalījās Latgales reģiona attīstības aģentūras izsludinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017” projektu konkursā.
 
Biedrība iesniedza projekta „Ludzas igauņu muzikālā folkloras mantojuma audiālā dokumentēšana” pieteikumu un tā īstenošanai saņēma atbalstu EUR 1000 apmērā (kopējais nepieciešamais finansējums šim projektam ir EUR 1798,80). Projekta uzdevums: dokumentēt liecības par specifisku, praktiski izzudušu Ciblas, Kārsavas un Ludzas novada kultūrvidi ietekmējušu etnisko grupu – igauņiem, konkrēti – ieskaņot Ludzas igauņu dziedātās dziesmas.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ciblas folkloras kopu „Ilža”, kas ir apņēmusies sagatavot un ieskaņot dziesmas divās versijās – autentiskā stilā oriģinālvalodā un mūsdienīgā versijā, izmantojot 21. gadsimtam atbilstošus mūzikas izteiksmes līdzekļus, kā arī dziesmu tekstu tulkojumu latgaliski.
Perspektīvā projektam plānots turpinājums – ieskaņotajam muzikālajam materiālam tiks veikta tehniskā pēcapstrāde ierakstu studijā un tas tiks sagatavots izdošanai CD formātā.
Biedrības „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” valdes priekšsēdētājs Igors Zabiļevskis

Afiša

26. augustā – „Styprūs skriejīņs”

Arī šogad Ciblā notiks „Styrpūs skriejīņs”. Tas tradicionāli notiek peintbola laukumā, kas speciāli tiek iekārtots šo spēka un veiklības sacensību vajadzībām.

Skrējienu organizē Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” vadītājs.

Sacensības ir lielisks veids, kā veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. „Styrpūs skriejīņs” ir atraktīvas sacensības, kas ietver klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tomēr jau sacensību Nolikuma ievadā ir divi teikumi, kas potenciālajiem dalībniekiem liek padomāt par gaidāmo startu: „Veicot trasi, pastāv potenciāls risks gūt traumas! Nepārvērtējiet savas spējas un atcerieties, ka sacensību dalībnieki paši ir atbildīgi par savu rīcību un veselību, veicot trasi.”

26.08.2017 Bērtuļa diena. (Līdumniekos)

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo