1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

DKC „Līdumnieki” saņem atbalstu kultūras projekta īstenošanai

Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 08:09

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 12 jūnijs 2017 09:32

PDF Drukāt E-pasts
Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki”, turpinot aktivitātes Ciblas novada kultūrvēsturiskās vides un kultūrmantojuma apzināšanā un saglabāšanā, piedalījās Latgales reģiona attīstības aģentūras izsludinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017” projektu konkursā.
 
Biedrība iesniedza projekta „Ludzas igauņu muzikālā folkloras mantojuma audiālā dokumentēšana” pieteikumu un tā īstenošanai saņēma atbalstu EUR 1000 apmērā (kopējais nepieciešamais finansējums šim projektam ir EUR 1798,80). Projekta uzdevums: dokumentēt liecības par specifisku, praktiski izzudušu Ciblas, Kārsavas un Ludzas novada kultūrvidi ietekmējušu etnisko grupu – igauņiem, konkrēti – ieskaņot Ludzas igauņu dziedātās dziesmas.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ciblas folkloras kopu „Ilža”, kas ir apņēmusies sagatavot un ieskaņot dziesmas divās versijās – autentiskā stilā oriģinālvalodā un mūsdienīgā versijā, izmantojot 21. gadsimtam atbilstošus mūzikas izteiksmes līdzekļus, kā arī dziesmu tekstu tulkojumu latgaliski.
Perspektīvā projektam plānots turpinājums – ieskaņotajam muzikālajam materiālam tiks veikta tehniskā pēcapstrāde ierakstu studijā un tas tiks sagatavots izdošanai CD formātā.
Biedrības „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” valdes priekšsēdētājs Igors Zabiļevskis

Afiša

Tiks ieskandināts "Ilžas" jaunais mūzikas albums

6. aprīlī plkst.15.00 Ciblas Tautas namā tiks ieskandināts Ciblas folkloras kopas „Ilža” jaunais mūzikas albums „Ludzas igauņu dziesmas”, kurā iekļautas 18 dziesmas.

Ludzas igauņu dziesmas ir unikāla un maz zināma Latgales bagātīgās folkloras daļa. Folkloras kopa „Ilža” ir izveidojusi dziesmu programmu, piešķirot jaunu skanējumu Ludzas igauņu muzikālajam mantojumam.

Plašāka informācija par albuma tapšanu -

http://www.ciblasnovads.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=2143:ilzzaigaunufolklora&catid=107:citi&Itemid=403

06.04.2019 13.00 "Satiec savu meistaru". (Ciblas TN)

06.04.2019 15.00 Folkloras kopas "ILŽA" mūzikas albūma ieskandināšana. (Ciblas TN)

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)

30.03.2019 19.00 "Ciblas novada uzņēmējs 2018" (Blontu TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo