1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

DKC „Līdumnieki” saņem atbalstu kultūras projekta īstenošanai

Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 08:09

PDF Drukāt E-pasts
Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki”, turpinot aktivitātes Ciblas novada kultūrvēsturiskās vides un kultūrmantojuma apzināšanā un saglabāšanā, piedalījās Latgales reģiona attīstības aģentūras izsludinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017” projektu konkursā.
 
Biedrība iesniedza projekta „Ludzas igauņu muzikālā folkloras mantojuma audiālā dokumentēšana” pieteikumu un tā īstenošanai saņēma atbalstu EUR 1000 apmērā (kopējais nepieciešamais finansējums šim projektam ir EUR 1798,80). Projekta uzdevums: dokumentēt liecības par specifisku, praktiski izzudušu Ciblas, Kārsavas un Ludzas novada kultūrvidi ietekmējušu etnisko grupu – igauņiem, konkrēti – ieskaņot Ludzas igauņu dziedātās dziesmas.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ciblas folkloras kopu „Ilža”, kas ir apņēmusies sagatavot un ieskaņot dziesmas divās versijās – autentiskā stilā oriģinālvalodā un mūsdienīgā versijā, izmantojot 21. gadsimtam atbilstošus mūzikas izteiksmes līdzekļus, kā arī dziesmu tekstu tulkojumu latgaliski.
Perspektīvā projektam plānots turpinājums – ieskaņotajam muzikālajam materiālam tiks veikta tehniskā pēcapstrāde ierakstu studijā un tas tiks sagatavots izdošanai CD formātā.
Biedrības „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” valdes priekšsēdētājs Igors Zabiļevskis

Afiša

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo