1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas kauss aizceļo uz Gulbenes novadu

Trešdiena, 12 jūlijs 2017 09:35

PDF Drukāt E-pasts
Šī gada 9. jūlijā Ciblas novada svētkus noslēdza Latvijas mēroga zirgu rikšošanas sacensības “Ciblas kauss 2017”. Neskatoties uz nedēļu ilgām lietavām pirms sacensībām, pasākuma dienā vasarīgais laiks aplaimoja gan skatītājus, gan arī pašus sacensību dalībniekus.
Pavisam kopā bija ieradušies 11 braucēji no sešiem Latvijas novadiem (Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Garkalnes un Gulbenes) ar 18 rikšotāju šķirņu zirgiem. Distances garums bija 1830 metri, kur notika seši pamatbraucieni, katrā piedaloties pa trīs zirgiem.
Sacensību noslēgumā bija finālbrauciens (attēlā), kur par uzvaru cīnījās jau pieci rikšotāji. FOTO
Ciblas novadu sacensībās pārstāvēja Sandra Soikāne ar trīs zirgiem – Sarmats (Amerikas rikš. šķ.), Quizzical Kemp (Amerikas rikš. šķ.) un pašaudzēto Krievijas rikšotāju šķirnes ķēvīti Power Lady, kā arī Ilze Rudzīte ar Krievijas rikšotāju šķirnes ērzeli Tornado. Sandra ar Sarmatu savā braucienā izcīnīja 1. vietu, uzrādot laika rezultātu 2.46,12 min, bet ar abiem pārējiem zirgiem – 2. vietu. Ilze ar Tornado ierindojās 3. vietā.
Finālbraucienā abas braucējas neiekļuva, tāpēc vietējie iedzīvotāji, protams, juta līdzi Ludzas novada braucējai Ilonai Malahovai, kura ar savu Amerikas šķirnes ķēvi Salamandra iekļuva finālbraucienā, iegūstot 1. vietu savā pamatbraucienā, uzrādot laika rezultātu 2.29,31 min.
Konkurence bija patiesi nopietna. Finālbraucienā piedalījās divas braucējas no Gulbenes novada – Inese Berga ar Atonas un Līna Berga ar Taris Augustinu, viena braucēja no Ludzas novada – Ilona Malahova ar Salamandru, braucējs no Garkalnes novada – Andrejs Eisaks ar La Fer un Dagdas novada pārstāve – Tatjana Avdejonoka ar High Sanna. Kaut arī finālbrauciena pirmajā aplī vadībā mēģināja noturēties A. Eisaks, sieviešu kārtas braucējas viņam veiksmīgi mina uz papēžiem, un Ilona ar Salamandru jau drīz vien pārņēma vadību savos grožos. Līdz pat līkumam pirms finiša taisnei Ilona līderpozīcijas izdevās noturēt, tomēr uz finiša taisnes viņu apsteidza L. Berga ar zirgu Taris Augustinu, uzrādot laika rezultātu 2.29,31. Ilona ar Salamandru ierindojās godpilnajā 2. vietā (2.29,75 min). Šāda vien maza laika rezultāta atšķirība šķīra Ilonu no 1. vietas. Savukārt Līnas mamma Inese Berga ierindojās 3. vietā ar zirgu Atonas, uzrādot laika rezultātu: 2.30,34 min.
Sacensību organizatori pateicas visiem atbalstītājiem par sagādātajām balvām: Ciblas novada domei, SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, SIA “Ariols”, SIA “Solo & Co” un SIA “Lioveta”, kā arī paldies Jānim Kazinīkam par iespēju izmantot viņam piederošo zirgu stalli dalībnieku zirgu izmitināšanai.
Šogad Pušmucovā plānotas vēl vienas rikšotāju zirgu sacensības 16. septembrī “Latgales ceļojošā kausa izcīņa”. Uz tikšanos rudenī!
Inese Ruskule

Afiša

2.-3.06.2018 Brīdabas izrāžu festivāls "VEZUMS" (Ludza)

10.06.2018 10.00 Pludmales volejbols "Zeltiņi 2018"

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo