Pašvaldības organizētajā vasaras nometnē bērni gūst veselības veicināšanai nepieciešamās zināšanas un iemaņas

Ceturtdiena, 10 augusts 2017 12:23

No 7. līdz 11. augustam Ciblā norisinājās novada pašvaldības rīkotā veselības veicināšanas nometne bērniem un jauniešiem. Tajā piedalījās 20 bērni (10 meitenes un 10 zēni) no Ciblas novada pagastiem vecumā no 9 līdz 13 gadiem.

Nometne tiek organizēta projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros.

Vasaras nometnes mērķis – jauniešu izpratnes veidošana par veselīgu dzīvesveidu, organizējot nodarbības par veselīgu uzturu, savstarpējām attiecībām un garīgo veselību; kā arī iesaistot fiziski aktīvās nodarbībās.

Bērniem tika nodrošināti ēdināšana Ciblas vidusskolas ēdnīcā un naktsmītne skolas internātā. Dalība nometnē bija bez maksas. Diena nometnē sākās plkst. 7.30 ar rīta rosmi un noslēdzās plkst. 23.00.

Viens no uzdevumiem – palīdzēt jauniešiem veidot draudzīgas savstarpējās attiecības. Šajā nolūkā katru dienu tika organizētas dažādas aktivitātes un lekcijas un tematiskas aktivitātes. Piemēram, 8. augustā no rīta bija lekcija par veselīgu uzturu, bet vakarā – tematiskas nodarbības klasē un konkurss „Mana ēdienkarte”. 9. augustā – lekcija „Savstarpējās attiecības”, vakarā tika demonstrēta attiecīga filma un organizētas attiecīgas spēles. 10. augusts veltīts garīgajai veselībai.

Vēl viens nometnes uzdevums – popularizēt veselīgu, sportisku un sabiedrisku dzīvesveidu. Bērniem bija pieejami āra trenažieri, tika organizētas stafetes un minifutbola, volejbola, basketbola, florbola, šautriņu mešanas sacensības, pārgājiens.

Katra diena bija īpaša. Piemēram, otrdien viens no nometnes dalībniekiem svinēja savu dzimšanas dienu, viņa mamma bija sarūpējusi torti un sulu, ar ko tika cienāti visi nometnes dalībnieki. Savukārt trešdien nometnes ikdienu filmēja Latgales reģionālā TV, bērni labprāt iesaistījās sižeta veidošanā, gan demonstrējot savas prasmes, gan runājot TV kameras priekšā.

Ceturtdienas vakarā norisinājās „mēmais šovs” un „jauno aktieru skola”, kā arī noslēguma sadraudzības vakars pie ugunskura. Piektdien nometne noslēdzās ar praktiskās orientēšanās nodarbībām, nometnes teritorijas sakopšanu un fotografēšanos.

Nometni organizēja Biedrība ”Strauts”, to vadīja jaunsardzes instruktors Ivars Novožilovs. Projekta vadītāja – Ciblas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska.

Nākamie projekta pasākumi Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” plānoti jau septembrī. Aicinām sekot informācijai Ciblas novada pašvaldības mājaslapā un informatīvajā izdevumā "Ciblas Novada Ziņas".

Projekts “Veselības veicināšana Ciblas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/067) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).