1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Pašvaldības organizētajā vasaras nometnē bērni gūst veselības veicināšanai nepieciešamās zināšanas un iemaņas

Ceturtdiena, 10 augusts 2017 12:23

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 18 augusts 2017 14:21

PDF Drukāt E-pasts

No 7. līdz 11. augustam Ciblā norisinājās novada pašvaldības rīkotā veselības veicināšanas nometne bērniem un jauniešiem. Tajā piedalījās 20 bērni (10 meitenes un 10 zēni) no Ciblas novada pagastiem vecumā no 9 līdz 13 gadiem.

Nometne tiek organizēta projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros.

Vasaras nometnes mērķis – jauniešu izpratnes veidošana par veselīgu dzīvesveidu, organizējot nodarbības par veselīgu uzturu, savstarpējām attiecībām un garīgo veselību; kā arī iesaistot fiziski aktīvās nodarbībās.

Bērniem tika nodrošināti ēdināšana Ciblas vidusskolas ēdnīcā un naktsmītne skolas internātā. Dalība nometnē bija bez maksas. Diena nometnē sākās plkst. 7.30 ar rīta rosmi un noslēdzās plkst. 23.00.

Viens no uzdevumiem – palīdzēt jauniešiem veidot draudzīgas savstarpējās attiecības. Šajā nolūkā katru dienu tika organizētas dažādas aktivitātes un lekcijas un tematiskas aktivitātes. Piemēram, 8. augustā no rīta bija lekcija par veselīgu uzturu, bet vakarā – tematiskas nodarbības klasē un konkurss „Mana ēdienkarte”. 9. augustā – lekcija „Savstarpējās attiecības”, vakarā tika demonstrēta attiecīga filma un organizētas attiecīgas spēles. 10. augusts veltīts garīgajai veselībai.

Vēl viens nometnes uzdevums – popularizēt veselīgu, sportisku un sabiedrisku dzīvesveidu. Bērniem bija pieejami āra trenažieri, tika organizētas stafetes un minifutbola, volejbola, basketbola, florbola, šautriņu mešanas sacensības, pārgājiens.

Katra diena bija īpaša. Piemēram, otrdien viens no nometnes dalībniekiem svinēja savu dzimšanas dienu, viņa mamma bija sarūpējusi torti un sulu, ar ko tika cienāti visi nometnes dalībnieki. Savukārt trešdien nometnes ikdienu filmēja Latgales reģionālā TV, bērni labprāt iesaistījās sižeta veidošanā, gan demonstrējot savas prasmes, gan runājot TV kameras priekšā.

Ceturtdienas vakarā norisinājās „mēmais šovs” un „jauno aktieru skola”, kā arī noslēguma sadraudzības vakars pie ugunskura. Piektdien nometne noslēdzās ar praktiskās orientēšanās nodarbībām, nometnes teritorijas sakopšanu un fotografēšanos.

Nometni organizēja Biedrība ”Strauts”, to vadīja jaunsardzes instruktors Ivars Novožilovs. Projekta vadītāja – Ciblas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska.

Nākamie projekta pasākumi Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” plānoti jau septembrī. Aicinām sekot informācijai Ciblas novada pašvaldības mājaslapā un informatīvajā izdevumā "Ciblas Novada Ziņas".


Projekts “Veselības veicināšana Ciblas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/067) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Afiša

21. aprīlī pl. 15.00 Pasākums "Atnāca Lieldienas" Ciblā

21. aprīlī pl. 19.00 Deju kopas "Kaprīzes" 5 gadu jubilejas koncerts. (Blontu TN)

11.05.2019 19.00 Komēdija "Ontans i saime". (Ciblas TN)

LIELDIENU DIEVKALPOJUMI

21. aprīlī pl. 16.00 Lieldienu svinēšana Pušmucovas TN.

27.04.2019 LIELĀ TALKA 2019

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo