Pieaugušo izglītības projekts aicina mācīties

Trešdiena, 11 oktobris 2017 10:45

Ludzas novada pašvaldība ir starp tām 64 Latvijas pašvaldībām, kurās ar šī gada 5. oktobri tika uzsākta pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īstenošana. Šī ES fondu projekta ietvaros ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju ar ES fondu un valsts līdzfinansējuma palīdzību. Pirmā pieteikšanās mācībām izsludināta četrās tautsaimniecības nozarēs, kurās pašlaik visvairāk trūkst kvalificētu darbinieku. Tās ir: būvniecība; IKT, elektronikas nozare; kokapstrāde; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Ja jūs esat strādājoša vai pašnodarbināta persona vecumā no 25 gadiem un vēlaties apgūt jaunu specialitāti, paaugstināt kvalifikāciju vai iegūt diplomu specialitātē, kurā jūs strādājat pašlaik, tad vispirms iepazīstieties ar projekta mācību piedāvājumiem vietnē  www.macibaspieaugusajiem.lv. Tur atradīsiet informāciju par mācību programmām un mācību iestādēm, kuras tās realizē, pieteikšanās kārtību, mācību organizāciju, kā arī programmas stundu skaitu un līdzmaksājuma apjomu.( Personai, kura vēlas mācīties, no projekta līdzekļiem tiek segti 90% programmas izmaksu, 10 % ir jāsedz pašam.)

Pirmajā pieteikšanās kārtā iedzīvotājiem pieejamas 770 izglītības programmas, kuras piedāvā 55 izglītības iestādes visā Latvijā. Mums tuvākās izglītības iestādes ir Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija, Malnavas koledža, Rēzeknes tehnikums, Daugavpils tehnikums un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Profesionālās tālākizglītības un neformālās izglītības programmas piedāvā arī SIA „MĀCĪBU CENTRS AUSTRUMI”( Rēzeknē), SIA „Latgales mācību centrs” ( Rēzeknē un Ludzā), biedrība „Four –E”( Rēzeknē), MC”Alfa”( Rēzeknē), SIA mācību centrs „Austrumvidzeme” (Rēzeknē un Ludzā), mācību centri „Buts” un „Fibra”, profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestāde „Mācību centrs plus”, kuri savas programmas arī  sola realizēt gan Rēzeknē , gan Ludzā .

Pieteikšanās notiek līdz 6. novembrim, klātienē iesniedzot dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē. ( Pieteikuma formu arī atradīsiet vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.) Ja strādājošais ir trūcīgais vai maznodrošināta persona, savam pieteikumam jāpievieno izziņa no pašvaldības sociālā dienesta, jo maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs pilnībā bez maksas, kā arī būs pieejama ceļa izdevumu līdz mācību iestādei kompensācija.

Mācības sāksies 2018. gada janvārī, un to ilgums var būt no dažiem mēnešiem līdz pat gadam vai pusotram, atkarībā no izvēlētās izglītības programmas.

Projekts ilgs līdz 2022. gada 31. decembrim un katru gadu (sākot no 2018. g.) tiek plānotas vairākas pieteikšanās kārtas, kurās būs piedāvātas citas nozares un mācību programmas. Katrs strādājošais projektā piedāvātās mācības varēs izmantot tikai vienu reizi, tāpēc aicinu izdarīt pārdomātu izvēli.

Lai saņemtu informatīvu konsultāciju par projektu, noskaidrotu savu atbilstību mērķauditorijai, piedāvātajām mācībām, pieejamo atbalstu, kā arī pieteikšanās kārtību, Ludzas novada pašvaldībā varat vērsties pie projekta koordinatores Ineses Romanovas ( Raiņa ielā 16,  214.kab., e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tel nr.29429537  )

Aicinu arī kaimiņu - Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu iedzīvotājus izmantot projekta sniegtās iespējas!

Projekta koordinatore Inese Romanova

Gadumijas balles Ciblas novadā