1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ekskursija uz Rīgu

Ceturtdiena, 12 oktobris 2017 13:26

PDF Drukāt E-pasts

Mēs, Pušmucovas pamatskolas 4. - 9. klašu skolēni, 3. oktobrī braucām mācību vizītē uz Rīgu, kur apmeklējām lidostu „Rīga”, Eiropas Savienības māju un Nacionālo bibliotēku.

Lidostā uzzinājām, kas jādara, pirms sēsties lidmašīnā, ko nedrīkst ņemt līdzi bagāžā, kā to nodot un saņemt, izgājām cauri drošības kontrolei. Ar lidostas autobusu mūs veda pa lidlauku, kur redzējām gan pasažieru, gan kravas lidmašīnas, kā tās nolaižas un paceļas debesīs. Mums paveicās redzēt, kā nolaižas militārā lidmašīna. Tas šajā lidostā notiekot reti. Noslēgumā gids mums uzdāvināja atslēgu piekariņu ar lidmašīnu, tas bija ļoti jauki.

 

Tad mēs devāmies uz Eiropas Savienības māju. Tur mūs laipni sagaidīja Dārta Ošeniece un Jolanta Bogustova, kuras iesaistīja mūs interaktīvās nodarbībās un interesanti pastāstīja par Eiropas Savienību, Eiropas parlamenta darbību, Latvijas vietu Eiropā un deputātiem, kas pārstāv Latviju parlamentā, par tā nozīmi mūsu valsts dzīvē. Mēs spēlējām lomu spēli: citi iejutās deputātu, citi – uzņēmēju, citi – tautas pārstāvju vietā un pieņēma lēmumu. Mēs sapratām, cik grūti ir atrast kompromisu un pieņemt labāko lēmumu. Noslēgumā katrs saņēma dāvanu: jaunākie skolēni - krāsojamo grāmatu, vecākie – informatīvo bukletu par Eiropas Savienību, bet aktīvākie – flash atmiņas.

Esam pateicīgi Eiropas Savienības mājas darbiniekiem par jauko uzņemšanu un par to, ka apmaksāja degvielas izdevumus šai ekskursijai.

Noslēgumā apmeklējām mūsu Gaismas pili – Latvijas Nacionālo bibliotēku. Mēs dalījāmies 2 grupās – jaunāko klašu un vecāko klašu skolēni. Abas grupas tika iepazīstinātas ar iespējām, ko sniedz bibliotēka, jo mūsdienās tā nav tikai grāmatu izsniegšanas vieta. Izrādās - grāmatas uz mājām netiek dotas, bet bibliotēkā tiek piedāvātas dažādas lasītavas. Mēs redzējām, ka tās daudzi izmanto. Jaunāko klašu skolēni vienā no lasītavām individuāli klausījās pasaku, ko paši varēja izvēlēties. Vecāko klašu skolēni varēja pārbaudīt savas fizikas zināšanas pie FIZMIX stenda. Redzējām arī slaveno Dainu skapi. Ļoti iespaidoja arī tas, ka daudzas sienas, arī lifta, ir no stikla. Tiem, kam bail no augstuma, tas ir īsts pārbaudījums, bet, ja pārvar bailes un tiek līdz 11. stāvam, tad skats uz Rīgu ir apbrīnojams un burvīgs.

Kaut gan mājās nokļuvām naktī un ļoti noguruši, bet bijām priecīgi par redzēto un piedzīvoto. Paldies mūsu novada pašvaldībai, kas nodrošināja ar transportu!

Skolēnu domas apkopoja skolotāja Aija Katkeviča

Foto – Aija Jonikāne

Afiša

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo