1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Rikšotāji zelta rudenī

Piektdiena, 27 oktobris 2017 09:49

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 27 oktobris 2017 19:43

PDF Drukāt E-pasts

Ar rudenīgu salnu pārvītajā 21.oktobra pēcpusdienā Krāslavas novada Robežnieku pagastā notika ilgi gaidītās rikšotāju zirgu sacensības, kurās piedalījās dalībnieki no 6 Latvijas novadiem (Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Gulbenes un Rēzeknes). Ilgi gaidītas tās bija tāpēc, ka sacensību organizatori nevarēja atbilstoši sagatavot skrejceļu ilgstošo lietavu dēļ. Spēcīgais lietus šogad ietekmēja  ne tikai ražas novākšanu, bet daudziem braucējiem un rikšotāju sacensību organizatoriem lika aizdomāties par kvalitatīvu skrejceļu izveidi, lai varētu sacensības rīkot pat nelabvēlīgos laika apstākļos. Tieši tāpēc arī Pušmucovā šogad rudenī nevaram vērot ikgadējo “Latgales kausa izcīņu”, jo puse no skrejceļa ir zem ūdens.

Taču mūsu novadnieces – Sandra Soikāne un Ilze Rudzīte, kā arī Ludzas novada braucēja Ilona Malahova spēja sarežģītajos laika apstākļos labi sagatavot savus zirgus.

Sacensību skatītāji varēja vērot Robežnieku skrejceļā deviņus spraigus braucienos. Sakarā ar to, ka skrejceļš bija dubļains un pasmags, tad rezultāti nebija tie labākie. Ātrākais laiks  1600 m distancē bija 2.16,50 min. Sandra un  Ilona sacensībās startēja ar diviem zirgiem, savukārt Ilze piedalījās ar savu loloto Krievijas rikšotāju šķirnes kastrātu Tornado, ar kuru braucienā izcīnīja 4.vietu. Daudzu Ciblas novada skatītāju simpātija Ilona piedalījās ar abām savām Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvītēm – Stellu un Salamandru. Diemžēl Salamandrai todien nebija īsti labs garastāvoklis un nebija īstā cīņas spara, jo visu notiekošo uztvēra diezgan mazsvarīgi. Jā, diemžēl arī zirgiem tā ir. Līdz ar to Ilona ar Salamandru ierindojās savā braucienā tikai trešajā vietā. Savukārt  Stella parādīja sevi no labākās puses, jo neskatoties uz to, ka konkurents visu laiku mina uz papēžiem, spēja finiša pēdējos metros saglabāt savas līderpozīcijas un ieguva 1.vietu braucienā .

Pats lielākais pārbaudījums Robežnieku trasē bija Sandrai, jo viņa pirmo reizi piedalījās ar nesen iegādātajiem Amerikas rikšotāju šķirnes zirgiem Jam Star O (8 gadi) un Victory Boy T.G. (6 gadi) no Norvēģijas. Abi zirgi ir cītīgi startējuši Norvēģijas hipodromos, kur laika rezultāti ir daudz augstāki nekā Latvijā. Taču Skandināvijas valstīs hipodroma zirgu karjera šajā vecumā parasti arī beidzās, jo nāk jauni konkurenti, kuru ir ļoti daudz. Taču Latvijā prasības nav tik augstas un arī līmenis šajā sporta veidā ir daudz zemāks, līdz ar to šāda vecuma zirgi ir konkurētspējīgi. Treniņu laikā Sandra bija jau paspējusi aprast ar zirgiem, tomēr līdz pēdējai minūtei pirms starta valdīja neziņa – ko tad zirgi spēj parādīt uz skrejceļa, vai ir stabili un nepāries lēkšos. Pirmie distances metri Sandrai bija pārbaudījums, taču jau sākoties otrajam aplim zirgi saprata, ka tās ir sacensības un jādara viss kā ierasts- rikšot arvien ātrāk. Ar abiem zirgiem Sandra pamatbraucienos ierindojās pirmajās vietās, un ar zirgu Jam Star O kvalificējās arī Krāslavas kausa finālbraucienam.

Finālbraucienā (skat. fotoattēlā) piedalījās trīs braucējas (Dagdas, Ciblas un Gulbenes nov.). Pirmajā distances aplī Sandra bija pārliecinošā vadībā, tomēr finiša taisnē viņa neriskēja un nelaida zirgu uz “visu banku”, tādējādi ļaujot uzvarēt savai sāncensei no Gulbenes novada – Inesei Bergai ar zirgu Atonas. S.Soikāne ar zirgu Jam Star O ierindojās godpilnajā otrajā vietā.

Ciblas un Ludzas novada braucējas uzskata sacensības par veiksmīgām, jo mājās tika pārvesti visu iespējamo vietu kaisi – trīs pirmās vietas, viena – otrā, viena – trešā un viena – ceturtā.  Kādam veiksme vairāk stāvēja blakus, kādam – paveiksies citreiz labāk, bet visi noturējās godam līdz beigām. Iespējams, ka tās  šogad bija pēdējās sacensības. Vēl  tiek plānotas rikšotāju sacensības Dagdas novadā, uz ZS “ Čadi” skrejceļa 9.decembrī. Bet tas vēl ir uz lielas jautājuma zīmes, jo nezinām – vai būs piemēroti laika apstākļi. Apsveicam meitenes ar godam noslēgto sezonu un lai veicas arī turpmāk!

Teksts un foto: Inese Ruskule

Afiša

28.12.2018 11.00 Ziemassvētku eglīte Blontu pagasta pirmskolas bērniem

21.12.2018 15.00 Ziemassvētku eglīte Pušmucovas pagasta pirmskolas bērniem

25.12.2018 21.00 Ziemassvētku balle (Pušmucovas TN)

30.12.2018 20.00 Gada noslēguma balle (Blontu TN)

27.12.2016 11.00 florbola turnīrs (SK Felicianovā)

Tradicionāli decembra nogalē tiek rīkots Ciblas novada atklātais florbola turnīrs. Šogad tas ar nosaukumu „Jaungada kauss 2018” notiks 27. decembrī pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Aicinātas pieteikties komandas, kurās ir līdz 7 spēlētājiem. Starp tiem var būt 2 otrās līgas sportisti.

Pielikumā – turnīra Nolikums ar Pieteikuma anketu, kuru jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: aldons777@inbox.lv

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo