Tautas tērpi – deviņiem novada amatierkolektīviem

Ceturtdiena, 09 novembris 2017 08:50

Ciblas novada pašvaldība veiksmīgi īstenojusi LEADER projektu Nr. 16-01-AL34-A019.2201-000002 „Tērpu iegāde Ciblas novada amatierkolektīviem”.

Šī projekta attiecināmās izmaksas ir 38430,58 eiro. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums – 34587,50 eiro apmērā, pašvaldības līdzfinansējums 10 % jeb 3843,08 eiro.

Projekta ietvaros tika pagatavoti tērpu komplekti deviņiem novada amatierkolektīviem: Zvirgzdenes kapelai, folkloras kopai „Saime”, etnogrāfiskajam ansamblim „Olūti”, jauniešu deju kolektīvam „Māra”, sieviešu deju kopai „Kaprīzes”, deju kopai „EversS”, bērnu deju kolektīvam „Kamolītis”, Blontu folkloras kopai „Madara”, Pušmucovas bērnu deju kolektīvam.

Kopējais vienību skaits ir mērāms simtos, kolektīviem pašūti svārki, blūzes, vestes, priekšauti, bikses, darinātas kurpes, cakotas zeķes un villaines, kā arī saktas un vainadziņi, cepures un nadzenes.

Tērpus izgatavoja SIA „Musturi”.

Ciblas novada pašvaldība š.g. 12. oktobrī iesniedza maksājuma pieprasījumu Lauku atbalsta dienestam. LAD izvērtē visus iesniegtos projekta dokumentus, pārbauda visu tērpu esamību un tad akceptē Maksājuma pieprasījumu, un ieskaita pašvaldības kontā līdzfinansējumu.

Sagatavoja Ērika Bondarenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

20.10.2018 19.00 Pašdarbnieku vakars (Ciblas TN)

20.10.2018 18.00 "Helovīns" (Pļena muižā)

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

VINGROŠANAS NODARBĪBAS GRŪTNIECĒM (Pušmucovas TN)