Izcīnīti ceļojošie kausi

Piektdiena, 23 marts 2018 13:52

17. martā Pušmucovas pagastā notika rikšotāju zirgu sacensības. Par tām informē Rikšotāju braucēju sporta kluba „Pegazs” pārstāve Inese Ruskule: – Pavisam kopā notika 5 braucieni. Distance bija 1600 m. Skrejceļš bija labi sagatavots pirms sacensībām, taču pavasara applūdušās pļavas paveica savu misiju, un sabojāja vienu no pagriezieniem, līdz ar to braucējiem nācās pārvarēt tādu kā ūdens šķērsli. Dalībnieki bija ieradušies no Ciblas, Ludzas, Gulbenes, Krāslavas un Dagdas novada. Ciblas novada kausu izcīnīja Sandra Soikāne ar zirgu Victory Boy T.G., Latvijas Zirgaudzētāju biedrības kausus –  Iense Berga ar zirgu Atonas, Zemkopības ministra kausu –  Tatjana Avdejonoka ar zirgu High Sanna, Zirgam.lv kausu –  Nikolajs Galiļejevs ar zirgu Kaprālis un Latcosmetic kausu –  Josifs Mančinskis. Latgales ceļojošais kauss līdz ar labākā sacensību laika uzrādīšanu nonāca Tatjanas Avdejonokas rokās. Apsveicam visus uzvarētājus!

Paldies mīļš visiem atbalstītājiem: Ciblas novada pašvaldībai, Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai, zirgam.lv, Latcosmetics! Bez jums šis pasākums nebūtu sanācis tāds, kādu varējām baudīt. Paldies visiem traktortehnikas vadītājiem, kuri centās no sirds, lai skrejceļš būtu labi sagatavots. Paldies Klitončiku ģimenei par iespēju visiem interesentiem pajāt zirga un ponija mugurā, paldies par jaukajiem suņu priekšnesumiem, ko bija sagatavojuši suņu dresētāji no Rēzeknes.

Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis ir gandarīts, ka tiek turpinātas tradicionālās zirgu rikšošanas sacensības. Jāatzīst, ka šī gada 17. marta starti bija nedaudz apdraudēti, jo skrejceļš pie staļļiem pēc atkušņa bija ļoti ļoti pārplūdis, tad pāris dienas uznāca sals, skrejceļš bija ledus grambu klāts. Lai zirgi varētu iziet uz sacensībām, skrejceļu nācās stipri kārtot, laužot ledu. Lielu darbu ieguldīja pašvaldības komunālās saimniecības traktortehnikas vadītājs Ivans Dubina, kurš ar traktoru, kam pašvaldības darbnīcās bija izgatavota ledu skaldoša iekārta, planēja un slīpēja skrejceļa trasi. Ciblas novada pašvaldība ir pateicīga arī SIA „Ludzas Agroķīmija”, kas ar savu lieljaudas tehniku nāca palīgā šajā trases kārtošanas darbā. Arī sacensību laikā strādāja pašvaldības darbinieki, nodrošinot apskaņošanu no komunālā dienesta mašīnas (Pēteris Burbo) un ar Pušmucovas Tautas nama aparatūru (Inta Domarka).

J. Dombrovskis: – Paldies biedrībai „Pegazs” un visiem sacensību dalībniekiem par sagādātajiem prieka brīžiem! Paldies visiem, kas palīdzēja sarīkot zirgu rikšošanas svētkus! Tiksimies Ciblas novadā nākamajās sacensībās! Lai veiksmīga visiem jaunā sportiskā sezona!

Foto: J. Dombrovskis ceļojošo Ciblas novada kausu pasniedz S. Soikānei

Foto autors: Ritvars Pujāts

20.10.2018 19.00 Pašdarbnieku vakars (Ciblas TN)

20.10.2018 18.00 "Helovīns" (Pļena muižā)

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

VINGROŠANAS NODARBĪBAS GRŪTNIECĒM (Pušmucovas TN)