1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ja kavēts NĪN maksājums, tiek rēķināta kavējuma nauda

Ceturtdiena, 12 aprīlis 2018 13:44

PDF Drukāt E-pasts

Ciblas novada pašvaldības budžetā samērā labi ienāk Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi. Kopš februāra, kad tika izsūtīti pirmie paziņojumi par aprēķināto NĪN, iemaksāti gandrīz 90 tūkstoši eiro.

NĪN termiņi šogad ir 3. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris.

Līdz 3. aprīlim bija iespējams iemaksāt visu NĪN summu, kas aprēķināta 2018. gadam vai ¼ jeb 1.ceturkšņa summu.

Nereti nodokļa maksātājs, kas norēķinās par NĪN pēc termiņa beigām, ir pārsteigts par to, ka radusies kavējuma nauda un parāds. Skaidrojums ir vienkāršs: NĪN administrēšanas programma automātiski rēķina kavējuma naudu par maksājumu, kas ienācis vēlāk kā 5 dienas pēc termiņa.

Maksājot NĪN, jānorāda maksājuma paziņojuma numurs vai konta nr. un īpašnieka dati. Šos nosacījumus īpaši svarīgi ievērot, ja maksājums tiek veikts par citai personai piederošu vai nomā esošu īpašumu.

Pašvaldība pāris reizes gadā saskaras ar situāciju, ka maksājums ir jāatgriež, jo nav iespējams identificēt, par ko ir maksāts – netiek norādīts nekāds raksturojošs lielums un persona, kas maksā nodokli nav reģistrēta kā īpašnieks.

Sekot līdzi nodokļiem var elektroniski, izmantojot latvija.lv e-pakalpojumus.

Informāciju par NĪN varat iegūt, zvanot Ciblas novada pagastu pārvaldēm vai pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājai Mārītei Romanovskai, kas administrē NĪN (tālr. 65707844).

Afiša

Lekcijas "Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo