1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kristieši Simtgadi sagaidīs svētceļojumā apkārt Latvijai

Ceturtdiena, 03 maijs 2018 08:59

PDF Drukāt E-pasts

Jau šo svētdien, 6. maijā no Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilikas tiks uzsākts 100 dienu ilgs ekumēnisks svētceļojums apkārt Latvijai, kas tiek rīkots par godu Latvijas Valsts 100 gadu jubilejai. Svētceļojuma laikā plānots 100 dienās veikt kopumā apmēram 1886 km garu ceļu gar Latvijas robežu.

Posmā MĀRAS CEĻŠ (Aglona – Viļaka) iekļauts arī Ciblas novads:

15. maijā svētceļnieki plāno nosoļot no Zilupes līdz Krivandai Līdumnieku pagastā;

16. maijā – no Līdumniekiem līdz Blontiem;

17. maijā – no Blontiem līdz Kārsavai.

Svētceļojuma sākuma un noslēguma punkts ir Latvijas katoļu reliģiskais centrs – Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika. Taču svētceļnieku grupai var pievienoties jebkurā izvēlētā vietā, sākot no 6. maija līdz pat 13. augustam, kad Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem ik gadu pulcējas tūkstošiem kristiešu no visas Latvijas.

Ar izstrādāto maršrutu, ieplānotajām pieturvietām un veicamajiem attālumiem iepazīties iespējams vietnē www.svetcelojums100.lv, kur arī atrodama pieteikšanās veidlapa. Cita noderīga informācija svētceļojuma dalībniekiem un visiem citiem interesentiem, sekojot Simtgades svētceļojuma lapai vietnē Facebook.com.

Šī projekta iniciators Bebrenes, Grendzes un Eglaines Romas katoļu draudžu prāvests Arnis Maziļevskis uzsver projekta ekumēniskumu, aicinot ikvienu kristieti piedalīties, brīvi izvēloties veicamo ceļa posmu atbilstoši katra iespējām.

„Šī ir lieliska iespēja atcerēties to, kas ir mūsu valstiskuma pamatā,” saka projekta iniciators, priesteris Arnis Maziļevskis. „Līdzās mūsu valsts simboliem  - karogam un ģerbonim – ir svinīgā tautas lūgšana “Dievs, svētī Latviju”.  Šie Baumaņu Kārļa vārdi tiek izdziedāti un izteikti lūgšanā ikvienā Latvijai nozīmīgā notikumā. Kopīgi lūdzoties, mēs ticībā un paļāvībā varam cerēt, ka Latvija būs svētīta ar visu to, kas nepieciešams katra cilvēka cienīgai dzīvei.”

Pēc organizatoru sniegtās informācijas dalībnieku aktivitāte, iepriekš piesakoties, vērtējama kā ļoti laba, un dalībnieku skaits pieaug katru dienu. Uz šo brīdi pieteikušies arī vairāk nekā desmit dalībnieku, kuri plāno veikt pilnīgi visu 100 dienu maršrutu. Pieteikšanās turpināsies arī svētceļojuma norises laikā.

Informāciju sagatavoja: Vikija Ikauniece

Kontaktinformācija Pr. Arnis Maziļevskis 29397048; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Afiša

20.10.2018 19.00 Pašdarbnieku vakars (Ciblas TN)

20.10.2018 18.00 "Helovīns" (Pļena muižā)

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

VINGROŠANAS NODARBĪBAS GRŪTNIECĒM (Pušmucovas TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo