1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Vasarsvētkos – Sarkaņu draudzes svētki

Ceturtdiena, 10 maijs 2018 09:18

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 10 maijs 2018 09:26

PDF Drukāt E-pasts

Katoļu baznīcās 20.maijā tiks svinēti Svētā Gara nosūtīšanas svētki jeb Vasarsvētki. Tie ir Sarkaņu draudzes svētki, kad svētceļnieki saplūst no Ludzas, Ciblas, Mērdzenes, Kārsavas, Rēzeknes, Stoļerovas kaimiņu draudzēm un citām tuvākām un tālākām vietām.

Pašreiz dievnamā turpinās remonts. Draudzes prāvests Andris JONĀNS informē, ka šī iemesla dēļ svētki notiks Sarkaņu baznīcas dārzā. Svētku laikā būs divi dievkalpojumi:

Sestdien, 19. maijā plkst. 18.00 – Vasarsvētku vigilija, Svēto Misi vadīs V.E. bīskaps Jānis Bulis.

Svētdien, 20. maijā, plkst. 12.00 – Vasarsvētku Svētā Mise.

 

Sarkaņu draudzes baznīca ir ievērojama ar Jaunavas Marijas Brīnumdarītājas gleznu, kura ir gleznota uz koka un pārklāta ar sudraba ietērpu. Lai arī draudze ir neliela, tās darbība ir nerimstoša, baznīcā regulāri tiek svinētas Sv. Mises un to apmeklē svētceļnieki, kuri lūdzas pie Dievmātes svētgleznas. Tas, ka Dievmāte šeit uzklausa ļaužu lūgšanas, apliecina votas, kuras grezno svētgleznu un tur atrodas kā pateicība par izdziedināšanu.

Par Sarkaņu Dievmātes svētgleznu, kas atrodas baznīcā virs galvenā altāra, pastāv nostāsts, ka tajā vietā, kur tagad atrodas baznīca, senlaikos bijis vecs, liels ozols (iespējams, latviešu pagānisko rituālu svētozols) un tā zaros kādu rītu atrasta šī svētbilde. Tad apkārtējie ļaudis sākuši pie tās lūgties un uzcēluši baznīciņu. Pirmā Sarkaņos celtā baznīca bijusi no koka. Vēsturnieks G. Manteifels ir apgalvojis, ka koka baznīca Sarkaņos celta 17. gs. Pastāv uzskats, ka Dievmātes svētglezna ir radīta agrāk, 15. vai 16.gs. 1830. gadā uzsākta jauna dievnama celtniecība, taču tikai 1897. gadā bīskaps Albins Simons baznīcu konsekrēja. Tā ir atzīta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.

Prāvests Andris Jonāns atgādina, ka Sarkaņu baznīcā dievkalpojums ir katru svētdienu plkst. 12.00.

Afiša

Lekcijas "Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo