Ceturtdiena, 10 maijs 2018 09:30

Kultūras ministrija aicina Latgales reģiona iedzīvotājus piedalīties sabiedriskajā apspriedē par Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas plāna 2019. – 2020.gadam projektu, kas notiks 2018.gada 25.maijā plkst. 11.00 Preoļu NVO centra telpās (Kooperatīva iela 6, Preiļi).

Vēlamies informēt, ka Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas īstenošanas plāns 2019.-2020.gadam (turpmāk – Plāns) ir izstrādāts, lai nodrošinātu turpinājumu Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnēs 2012.-2018.gadam noteikto mērķu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanai, kā arī nozares politikas nepārtrauktību un pēctecību.

Plāns ir uzskatāms par pārejas perioda plānu, lai jau nākamajā nozares politikas plānošanas ciklā (2021.-2027.gads) panāktu harmonizāciju ar Nacionālā attīstības plāna darbības termiņiem, saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 2.decembra noteikumiem „Attīstības plānošanas dokumentu izstrādes un ietekmes izvērtēšanas noteikumi”.

Plāna rīcības virzieni un noteiktie uzdevumi :

1. Rīcības virziens: Pilsoniskā sabiedrība un integrācija.

1.1. Izglītot sabiedrību par pilsoniskās līdzdalības iespējām.

1.2. Veicināt iedzīvotāju līdzdalību, nodrošinot ilgtspējīgus atbalsta mehānismus.

1.3. Veicināt iecietību un sociāli atstumto grupu iekļaušanos sabiedrībā.

1. Rīcības virziens: Nacionālā identitāte: valoda un kultūrtelpa.

2.1. Stiprināt latviešu valodas lietotprasmi.

2.2. Nostiprināt Latvijas kultūrtelpu kā sabiedrību saliedējošu pamatu.

2.3. Stiprināt piederības sajūtu Latvijai un vienotu vēsturisko vērtību apzināšanos.

2.4.Veidot kvalitatīvu, demokrātisku informācijas telpu un palielināt plašsaziņas līdzekļu lomu integrācijā un nacionālās identitātes stiprināšanā.

1. Rīcības virziens: Jauna integrācijas politikas pārvaldības un koordinācijas modeļa izveide.

3.1. Nodrošināt datos un pierādījumos balstītu integrācijas politikas plānošanu.

3.2. Nodrošināt inovatīvu integrācijas politikas plānošanas metožu izstrādi.

Ar dokumentu var iepazīties Kultūras ministrijas mājaslapā.

Savu dalību aicinām laikus pieteikt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu sūtot savu vārdu uzvārdu telefonu un pārstāvēto pašvaldību.

26.11.2018 14.00 Lekcija "Depresija" (Ciblas vidusskola)

15.11.2018 18.00 "Manas mājas ir mana laime" (Ciblas TN)

09.11.2018 11.00 Izstāde "SKAISTA MANA TĒVA SĒTA" (Pušmucovas TN)

28.11.2018 15.30 Brīvs no atkarībām (Pušmucovas pamatskolā)