1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

21. jūnijā – arī Ciblā skanēs „Gadsimta garākā līgodziesma”

Trešdiena, 13 jūnijs 2018 08:30

PDF Drukāt E-pasts

Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā), LR2 ēterā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies unikāls projekts – „Gadsimtā garākā Līgodziesma”, kas vienlaikus būs gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu senajām un spēcīgajām  dziedāšanas tradīcijām.

21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu novadu dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Ciblas novadā folkloras kopa „Ilža” līgodziesmu skandēs plkst. 8:45, kā arī Noslēguma koncertā Rīgā Doma laukumā plkst. 22:00.

Jau iepriekšējos divus gadus Saulgriežos LR2 ēterā dzirdējām „Ilžu”, kas dziedāja no pašas tālākās vietas Latvijas austrumu pierobežā.

Projekta gaita

„Gadsimta garākā līgodziesma” skanēs LR2 ēterā 21. jūnijā visas gada garākās dienas laikā, audiovizuāli tam varēs sekot līdzi interneta tiešraidē.

Ir sastādīts visu novadu grafiks: secība, kādā, vijoties cauri visai Latvijai, 2018. gada 21. jūnijā noritēs līgošana. Apzināti novadu kolektīvi – konkrēti kori vai folkloras kopas, kas iecerēti kā kodols, kuriem kopīgā novada līgošanā aicināts piepulcēties ikviens  interesents.

2018. gada 21. jūnijā LR2 ēterā, saullēktā, plkst. 4:29 kopā folkloras kopu „Stiprās sievas” (kurā dzied arī kultūras ministre Dace Melbārde, bet vadītāja ir Igeta Gaiķe) Rīgā, Doma laukumā, LR2 studijā sākas garākās līgodziesmas gaita. Turpinājumā, visas dienas garumā līgodziesma no austrumiem uz rietumiem vijas cauri visai Latvijai, ik pēc pusstundas uzkavēdamās katrā nākamajā novadā un 5 - 10 minūtes skanot LR2 ēterā. Vienlaikus interneta mājaslapā  www.lr2.lv ievietotajā kartē un sociālajos tīklos būs iespējams sekot līdzi virtuālajam līgodziesmas ceļam cauri visai Latvijai un daļai Eiropas un  vizuālajam attēlam. Saulrietā, plkst. 22:22 gadsimta garāka līgodziesma atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā.

Saulgriežu projekta ieskandināšanai no 28. maija līdz 20. jūnijam darbadienās, LR2 Rīta mūzikas programmas laikā pēc plkst. 10-tiem skanēs īpašs raidījumu cikls - „Ielīgošana”. Tajā LR2 ēterā sazināsimies un iepazīsimies muzikālajiem kolektīviem - koriem un folkloras kopām – „Gadsimta garākās  līgodziesmas” dalībniekiem, būs informācija par  to, cikos un kur (pilsētas laukums, estrāde, kultūras nams, utt.) 21. jūnijā tiks rīkota kopīgā dziedāšana LR2 ēterā un aicinājums pievienoties; kā arī latvisko tradīciju un rituālu izklāsts.

Afiša

29.05.2019 09.00 Izrāde "ELPOJIET DZIĻĀK" (Ciblas vidusskolā)

Kapusvētki 2019. gadā

01.06.2019 14.00 Ciblas vidusskolai 70

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo