Pašvaldība atbalstīs divas jaunas biznesa idejas

Trešdiena, 27 jūnijs 2018 11:24

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 27 jūnijs 2018 12:06

Ciblas novada pašvaldība arī šogad rīko Jauno uzņēmēju biznesa ideju konkursu, piešķirot projektiem līdzfinansējums. Līdz noteiktajam termiņam tika iesniegti divi biznesa projekti.

Tie tika izvērtēti 19. jūnijā. Komisijā darbojās: deputāts Ēriks Astičs (komisijas priekšsēdētājs) un pašvaldības speciālisti: Mārīte Romanovska, Ināra Soprāne, Inta Vonoga un Inta Piraga.

Bija iesniegti 2 pietiekumi: Aldis Tihovskis – lāzera gravēšanas iekārtas iegāde suvenīru izgatavošanai, projekta kopsumma 3025 eiro; Aldis Beļavskis – pārvietojamās pirts iegāde un iznomāšana, projekta kopsumma 3000 eiro.Abi pretendenti prezentēja ideju, un komisija vienbalsīgi lēma abiem piešķirt finansējumu – 1500 eiro katram. Kopējā projektu līdzfinansēšanas summa – 3000 eiro.

Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” īpašnieks iecerējis iegādāties CO2 lāzera gravēšanas ierīci, ar kuru var gravēt uz dažādām nelielām virsmām. Ar šo iekārtu plānots attīstīt uzņēmuma IK „Lanas 777” pakalpojumus, ražojot suvenīrus, tajā skaitā – pēc pasūtījuma. Produkcija tiks realizēta tirdzniecības vietās Ciblas novadā un Ludzā. Prece tiks reklamēta sociālajos tīklos.

Aldis Beļavskis ir iecerējis iegādāties pārvietojamo pirti, kuras piekabe ir velkama. Pirts izmēri: garums – 2,5 m, diametrs – 2 m. Tā aprīkota ar pirtskrāsni (kurināma no ārpuses) un akmens krāvumu. Pirts sasilst stundas laikā, malkas patēriņš ir mazs. Telpa paredzēta 6 cilvēkiem. Šo pārvietojamo pirti paredzēts piegādāt klientam uz viņa norādīto adresi Ciblas un kaimiņu novados jebkurā gadalaikā. Pēc projekta iesniedzēja domām, šis pakalpojums varētu būt interesants tūristiem, kas pēdējo gadu laikā ir iecienījuši atpūtu laukos, kā arī novada iedzīvotājiem – kā laba izklaides iespēja. Šāds piedāvājums mūsu pusē nav redzēts. A. Beļavskis izpētījis līdzīgu piedāvājumu pierīgā, tur identiska pārvietojamas pirts pakalpojuma cenu amplitūda ir no 40 līdz 100 eiro diennaktī (atkarībā no sezonas un nedēļas dienas). Plānots šo pakalpojumu reklamēt sociālajos tīklos, medijos un uz stendiem. Pārvietojamo pirti biznesa projekta iesniedzējs plāno iegādāties šovasar.

26.11.2018 14.00 Lekcija "Depresija" (Ciblas vidusskola)

15.11.2018 18.00 "Manas mājas ir mana laime" (Ciblas TN)

09.11.2018 11.00 Izstāde "SKAISTA MANA TĒVA SĒTA" (Pušmucovas TN)

28.11.2018 15.30 Brīvs no atkarībām (Pušmucovas pamatskolā)