1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Lūdzamies par Ciblas novadu un tā cilvēkiem

Trešdiena, 25 jūlijs 2018 10:21

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 26 jūlijs 2018 14:53

PDF Drukāt E-pasts

Svētdien, 15. jūlijā, Ciblas novada svētki tika atklāti ar Sv. Misi Eversmuižas draudzes baznīcā un tai sekojošu garīgās mūzikas koncertu.

Sv. Misi celebrēja prāvests Antons Justs. Uzrunājot tautu, viņš uzsvēra – tā ir liela Dieva žēlastība, ka esam kopā un lūdzamies. Viņš atcerējās, kā pirms dažām dienām vedis uz Ciblu kādu svešinieku, kurš ar lielu sajūsmu apbrīnojis novada skaistumu. Tas licis aizdomāties – kāpēc es neredzu to? Pārkarsis saulē? Noguris no ikdienas darbiem? Kāpēc mums nav laika vērot skaisto sev apkārt?

Prāvests uzvēra: „Svētku dienās jābūt šai iespējai atslēgties no darba un ieraudzīt dabu, cilvēkus un to, ko pats esi labu izdarījis. Ja ir vieta, kur esi ielicis sirdi un darbu, jūti gandarījumu, jo caur tevi nācis kas labs novadam. Šīs dienas Svēto Rakstu lasījumos Dievs saka: jākalpo Dievam un cilvēkiem, un jāsludina Labā Vēsts. Katram no mums jācenšas saredzēt labo un pilnveidoties, bet slikto pārveidot par labo. Esam aicināti nest ko labu šajā dzīvē. Sv. Ignācijs ir teicis: kad strādā, tad tā – it kā viss atkarīgs no tevis, kad lūdzies – it kā viss atkarīgs no Dieva.”

Uzrunas noslēgumā prāvests izteica domu, ka novads nav institūcija, bet reālu cilvēku kopums, un aicināja kopīgi lūgties.

Sv. Misē piedalījās draudzes koris. Tika izdziedātas vairākas skaistas katoļu lūgšanas.

Garīgo dziesmu koncertā dziedāja un muzicēja zvirgzdenietis Juris Ruciņš, Elīna Reinika un Svetlana Stukāne, Līdumnieku ansamblis (Valdis Naglis, Sanita, Sigita un Egita), Agnese un Daiga Abramānes.

Afiša

30.10.2018 14.00 Marija Zvaigznīte (Ciblas bibliotēkā)

16.11.2018 19.00 Latvijai atmirdzēt zeltsaules staros! (Pušmucovas TN)

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo