1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novada svētkiem par godu

Trešdiena, 25 jūlijs 2018 10:32

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 25 jūlijs 2018 10:36

PDF Drukāt E-pasts

Jau vairākus gadus pēc kārtas Ciblas novadu svētku ietvaros interesentu pulks dodas uz Pušmucovas skrejceļu, lai vērotu Latvijas mēroga rikšotāju zirgu sacensības. Šogad termometra stabiņš paaugstinājās virs 30 grādu atzīmes, taču sports ir sports, un zirgi tam bija gatavi.

Pavisam kopā bija ieradušies dalībnieki no sešiem Latvijas novadiem: Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Gulbenes un Viļakas. Līdz ar to skatītāji varēja vērot septiņus spraigus braucienus, kur katrā no tiem piedalījās 2- 5 zirgi. Šoreiz sacensībās bija ieradušies gan Krievijas, gan Amerikas, gan arī Francijas rikšotāju šķirņu zirgi. Pašam jaunākajam zirgam bija tikai 2 gadiņi, bet vecākajam jau 15 gadi. Sacensībās piedalījās arī jauna dalībniece Rudīte Zelča no Viļakas novada, kura mērojās spēkiem šajā sporta veidā pirmo reizi.

“Šodien skrejceļa pamats ir izcils, salīdzinot ar ziemas sacensībām. Tāpēc visiem novēlu parādīt savas vislabākais spējas un lai uzvar stiprākais!“ - tādu novēlējumu sacensību atklāšanas laikā teica Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis. To teikdams, viņš noteikti vēl nezināja, ka Ciblas novada rikšotāju braucēja Sandra Soikāne todien uzrādīs vislabākos rezultātus un beidzot Ciblas novada kauss paliks “mājās”.

Jau pirmais sacensību brauciens izrādījās visspraigākais un ar ātrākajiem laika rezultātiem, kur piedalījās S. Soikāne ar zirgu Jam Star O, Ilona Malahova (Ludzas novads) ar zirgu Salamandra un Tatjana Avdejonoka (Dagdas novads) ar zirgu High Sanna. Spēcīgākā izrādījās Sandra, uzrādot sacensību ātrāko laiku – 2.06 min (1600 m distancē), otrā palika Ilona un trešā Tatjana. Visas meitenes cīnījās par uzvaru līdz beigām, un tikai pēdējie finiša metri izšķīra uzvaru. Otrajā un trešajā braucienā noskaidrojās jau nākamie finālisti un tie bija Nikolajs Galiļejevs (Dagdas novads) ar zirgu David Star un Inese Berga (Gulbenes novads) ar zirgu Taris Augustinu. Sandra Soikāne arī ar savu otro zirgu Victory Bou T.G. trešajā braucienā uzrādīja labāko rezultātu, taču finālbraucienā viņa nolēma startēt ar Jam Star O.  Lielākajai daļai no skatītājiem bija liels pārsteigums par labi sagatavoto N. Galiļejeva divus gadus veco Amerikas rikšotāju šķirnes ērzeli Karali, kurš varen pārliecinoši turējās blakus jau pieredzējušam sacensību zirgam un pat guva uzvaru. Pārliecinošu uzvaru savā braucienā guva arī Ludzas novada braucēja Ilona Malahova ar zirgu Stella, bet pēdējā pamatbraucienā uzvaru guva 15 gadus vecais Amerikas šķirnes rikšotāju kastrāts Business Traveler Krāslavas novada braucējas Jekaterinas Mančinskas vadībā.

Pēc pamatbraucieniem notika pats svarīgākais – Ciblas novada kausa izcīņas finālbrauciens, kurā piedalījās pieci braucēji – S. Soikāne, I. Malahova, T. Avdejonoka, N. Galiļejevs un I. Berga. Sākoties finālam, braucēji savā starpā sāka cīnīties par līderpozīcijām. Grūti bija izsekot, kurš ir pirmais, jo tas visu laiku mainījās. Pie pirmā distances apļa beigām vadībā izvirzījās Sandra ar zirgu Jam Star O. Vietējie ļaudis uz mirkli, šķiet, pat apklusa un pie sevis nodomāja – vai tiešām Sandra noturēs šo pozīciju līdz beigām. Pirms finiša taisnes Sandra vēl vairāk izvirzījās vadībā, un panākt viņu tā arī nevienam neizdevās, kaut arī bija jāveic par 200 m garāka distance nekā pamatbraucienos (1830m). II vietā ierindojās N. Galiļejevs, III – I.Berga, IV – T. Avdejonoka un V – I. Malahova.

Kā tad jutās sacensību uzvarētāja? “Protams, liels prieks un ir ļoti patīkami uzvarēt mājās. Pirms šīs dienas startiem domāju, ka nevarēšu to izdarīt, jo biju pārāk daudz uztraukusies par visām sacensībām. Izejot uz iesildi, acīs sāka skriet asaras, bet tad es saņēmos, un mēs to ar zirgiem paveicām. Paldies visiem, kuri ieradās šajā pasākumā. Paldies Ciblas novada pašvaldībai par neatsacīto atbalstu gan sacensību organizēšanai, gan arī mūsu dalībai citās sacensībās. Var teikt, ka tās ir pirmās sacensības, kurās mēs pēc gandrīz gadu ilga darba esam sastrādājušies ar zirgiem, kas ievesti no Norvēģijas. Tas ir ļoti grūts ikdienas darbs, tāpēc ir prieks, ka šīs pūles kādreiz arī atmaksājas,” atzīst Sandra Soikāne pēc uzvaras Ciblas novada kausa izcīņā.

Diemžēl šoreiz sacensībās nevarēja piedalīties vēl viena Ciblas novada braucēja Ilze Rudzīte ar zirgu Uppsala D’Isop, jo zirgs pirms sacensībām apslima. Bet Ilze laipni piekrita pavizināt jāšus bērnus sacensību laikā uz sava uzticamā darba zirga Sultana. Ilzei palīdzēja šo prieku radīt arī kolēģe no Rēzeknes novada Irēna, kura bērnus vizināja uz ponijķēvītes Brendas. Rinda uz iespēju pavizināties zirga vai ponija mugurā nemitējās visu sacensību laikā.

Kas gan būtu sacensības, ja nebūtu atbalstītāju. Tāpēc lielu paldies organizatori saka: Ciblas novada pašvaldībai, Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai, Jānim Kazinīkam, AS „Lytagra”, „Latgolys šmakovkai”, SIA „Latgales dārzeņu loģistikai”, „Evassa HKM”, SIA „Ariols” un SIA „Lioveta”. Lielu paldies jāsaka arī sacensību apmeklētājiem un visiem interesentiem, kuri pacietīgi karstajā dienā uzturēja patieso sacensību garu.

Jau šonedēļ S. Soikāne un I. Malahova dosies uz rikšotāju zirgu sacensībām Lietuvā – Utenas hipodromā. Tad mazliet varēs atvilkt elpu, un jāsāk būs gatavoties 18. augustā notiekošajam Krāslavas kausam Robežnieku pagastā, bet 15. septembrī ir plānots piedalīties Beķeru kausā, kas norisināsies Gulbenes novada Lizuma pagastā. Ja laika apstākļi nepievils un nebūs tādas rudens lietavas kā pagājušajā gadā, tad organizatori plāno arī sarīkot treniņsacensības uz Pušmucovas skrejceļa septembra beigās vai oktobra sākumā, kad būs padarīti visi lauku darbi. Uz tikšanos nākamajā reizē!

__________________________________________________________________

Teksts: Inese Ruskule

Foto: Edmunds Kadakovskis

Afiša

17.02.2019 11.00 Ziemas prieki lieliem un maziem. (Felicianovas SK)

Lekcijas "Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo