Latvijā un pasaulē simtgades zaļumballe
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Latvijā un pasaulē simtgades zaļumballe

Pirmdiena, 30 jūlijs 2018 08:41

PDF Drukāt E-pasts

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

11. augustā Zvirgzdenes muižas parka estrādē –

Latvijas valsts simtgades zaļumballe.

Plkst. 20.00 – A. Dančas skečs „Nabiušonys Putraimu cīmā” Salnavas amatierteātra izpildījumā.

Vēlāk – ugunskura iedegšana, cienāšanās ar zupu, 100 svecīšu iedegšana peldošajā aplī.

Plkst. 22:00 – lustēšanās kopā ar Vinsentu Kūkoju un grupu „Trikmiņs". Ieeja – bez maksas.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas  ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās  satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā jūsu kopienai.

Vairāk lasiet - https://lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-zalumballe/


Afiša

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo