Ir apstiprināts Ludzas upes posma tīrīšanas projekts

Pirmdiena, 30 jūlijs 2018 00:00

Ir apstiprināts Ciblas novada pašvaldības projekts Nr. 1-08/76/2018 „Ludzas upes posma tīrīšana 6 kilometru garumā no Ciblas ciema Z daļas līdz Berjozovkai”, kas sagatavots Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) izsludinātajā konkursu pietiekumā budžeta apakšprogrammā „Vides aizsardzības projekti” aktivitātē „Publisko ūdeņu pārvaldība”.

Projekta īstenošanas laiks – līdz 2019. gada 30. aprīlim.

Projekta finansējums ir EUR 45 000,04, no kuriem 88,89 % jeb EUR 40 001,00 ir LVAFA finansējums un, 11,11 % jeb EUR 4999,04 ir pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta īstermiņa mērķis: attīrīt 6 km upes posma no sanesumiem, aizsprostiem, sagāztiem kokiem.

Projekta ilgtermiņa mērķis: tiks uzlabota upes caurplūdamība, tiks samazināta plūdu iespējamība, efektīvāk un laicīgāk varēs apsaimniekot lauksaimniecības zemes.

Projekta aktivitātes:

1. Kopā ar dabas ekspertu apsekot upi, lai dabas eksperts var sagatavot Atzinumu.
  2. Balstoties uz Atzinumu, precizēt darba apjomu tāmi un izsludināt iepirkumu par plānotajiem darbiem.
  3. Saņemt no VVD Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes Tehniskos noteikumus plānotajiem darbiem.
  4. Attīrīt Ludzas upes posmu 6 km garumā no atkritumiem, aizsprostiem, kritušiem kokiem, potenciāli bīstamiem kokiem.

Šobrīd tiek gatavots līgums ar Dabas ekspertu, kas veiks novērtējumu un atzinuma sagatavošanu.

Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska

29.09.2018 XV Tautas muzikantu saiets (Pušmucovas TN)

TOPOŠO VECĀKU SKOLA (Pušmucovas TN)

VINGROŠANAS NODARBĪBAS GRŪTNIECĒM (Pušmucovas TN)