1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ezersalieši Rēzeknē iepazina kultūras mantojumu

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 15 novembris 2018 08:43

PDF Drukāt E-pasts

Pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ezersalas internātpamatskolas skolēni apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju Rēzeknē un aktīvi līdzdarbojās muzejpedagoģijas nodarbībās „Kā top maize?”. Muzejpedagoģijas nodarbības iesākās ar video mācību materiāla „Nu gryuda leidz maizis klaipam” skatīšanos latgaliešu valodā.Video filmiņā skolēni varēja redzēt maizes tapšanas ceļu senatnē un mūsdienās – graudu sēju, labības novākšanu, kulšanu, graudu malšanu, maizes cepšanas tradīcijas Latgalē u.c. Pedagoga vadībā notika improvizēta maizes tapšanas procesa izspēle.

Muzeja pagrabstāvā tika apskatīti senie darba rīki – sētuve, sirpis, sprigulis, rokas dzirnavas u.c. Pēc izzinošās daļas visi skolēni, skolotāji, nodarbību vadītāja sēdās pie lielā saimes galda, kur puskrēslā tika nodziedāta kopīga dziesma un baudīta muzeja laipno darbinieču sarūpētā zāļu tēja ar maizi un medu.

Muzejpedagoģes vadībā tika apskatīta arī Latgales keramikas ekspozīcija „Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums”. Tā ir lielākā keramikas ekspozīcija Latvijā un pasaulē, kas vizuāli bagātīgi atspoguļo podnieka amata attīstību vēsturiskajā aspektā no pirmsākumiem – neolīta laikmeta – līdz mūsdienu Latgales keramikas meistaru darbiem.

Papildus tika izmantota iespēja apskatīt Rēzeknē  Latgales vēstniecību GORS, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs,” pieminekli „Vienoti Latvijai” jeb „Latgales Māra.

Skolēniem ļoti patika  izzinošā ekskursija, un bija prieks par kopā pavadīto laiku.

Direktora vietniece Sanita Reinika

Afiša

10.12.2018 Brīvs no atkarībām (Ciblas vidusskolā)

27.12.2016 11.00 florbola turnīrs (SK Felicianovā)

Tradicionāli decembra nogalē tiek rīkots Ciblas novada atklātais florbola turnīrs. Šogad tas ar nosaukumu „Jaungada kauss 2018” notiks 27. decembrī pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Aicinātas pieteikties komandas, kurās ir līdz 7 spēlētājiem. Starp tiem var būt 2 otrās līgas sportisti.

Pielikumā – turnīra Nolikums ar Pieteikuma anketu, kuru jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: aldons777@inbox.lv

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo