1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Norišu komēdija “Kinoteātris” raisa dažādas pārdomas

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 15 novembris 2018 08:42

PDF Drukāt E-pasts

2018. gada 3. novembrī Ciblas vidusskolas 8.-12. klašu skolēni, pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” iespējām, apmeklēja Rēzeknes teātri „Joriks”, kur noskatījās Annijas Beikeres ikdienišķo norišu komēdiju „Kinoteātris”. Komēdija ļāva ielūkoties milzīga, bet aizvien mazāk apmeklēta Masačusetas kinoteātra aizkulisēs. Lugas darbība notika nozīmīgu pārmaiņu brīdī, kad kinostudijā veco filmu projektoru vietā tiek ieviestas digitālās iekārtas. Komēdijas varoņi, saņemot minimālo algu, veica ikdienišķu darbu, lai saglabātu kinoteātri, kurā atrodas viens no pēdējiem milimetru projektoriem. Šķietami nenozīmīgās sarunās par kinoaktieriem, tīrīšanas līdzekļiem, nedēļas nogales plāniem atklājas trauslais, dziļais un patiesais. Starp tukšajām solu rindām izrādes varoņi smējās, raudāja, dejoja un sapņoja par lielajām pārmaiņām viņu dzīvēs. Varoņi mēģināja tuvoties viens otram un mācījās pieņemt sevi un savu vietu reālajā pasaulē. Neparasti bija tas, kas mēs, skatītāji, izrādes laikā sēdējām uz skatuves, bet aktieri darbojās zālē.

Skolēnu pārdomas pēc izrādes:

Sandris: – Es nekad nebiju apmeklējis teātri. Es domāju, ka tur būs ļoti skumīgi, bet, kad sākās izrāde, es sapratu, ka būs jautri. Esmu priecīgs, ka es apmeklēju šo izrādi. Man gribētos vēl kādu reizi aizbraukt uz teātri, jo mani pārsteidza aktieru spēle un entuziasms.

 

Diāna: – Man patika izrāde. Plusi tādi, ka viss bija mūsdienīgi un mūsu vecumam atbilstoši. Bija vārdi un izteicieni, ko lietojam mēs mūsu ikdienas dzīvē. Bija interesanti!

Veronika: – Bija normāli, bet lielā sajūsmā par izrādi neesmu.

Linards: – Viedoklis par izrādi – viduvēja.  Dažas ainas izspruka no konteksta, nedaudz neloģiska kārtība, bet daži momenti izrādījās interesanti.

Žanis: – Izrāde man patika. Sižets stipri neaizrāva, bet aktieru spēle bija laba.

Viktorija: –  Izrāde nepatika, jo, manuprāt, vajadzēja piedomāt pie leksikas, taču aktieru tēlojums bija labs, tas man patika.

Tomass: – Bija kaut kā dīvaini no skatuves skatīties uz zālē notiekošo.

Ināra Evertovska, Ciblas vidusskolas pedagoģe

Afiša

10.12.2018 Brīvs no atkarībām (Ciblas vidusskolā)

27.12.2016 11.00 florbola turnīrs (SK Felicianovā)

Tradicionāli decembra nogalē tiek rīkots Ciblas novada atklātais florbola turnīrs. Šogad tas ar nosaukumu „Jaungada kauss 2018” notiks 27. decembrī pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Aicinātas pieteikties komandas, kurās ir līdz 7 spēlētājiem. Starp tiem var būt 2 otrās līgas sportisti.

Pielikumā – turnīra Nolikums ar Pieteikuma anketu, kuru jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: aldons777@inbox.lv

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo