Aicinājums meža īpašniekiem

Trešdiena, 05 decembris 2018 11:45

Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMIB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu realizē projektu "Meža īpašnieku izglītošana un iesaiste lēmumu pieņemšanā par meža apsaimniekošanu aizsargājamās dabas teritorijās". Viens no tā uzdevumiem ir noskaidrot meža īpašnieku viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.

Meža īpašnieki tiek aicināti izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu www.visidati.lv/aptauja/1394128456/ līdz š.g. 18.decembrim.

Sandra Bērziņa, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece vides aizsardzības jautājumos, skaidro: – Latvijā ir ap 135 000 privāto meža īpašnieku. Ienākumu gūšana no meža apsaimniekošanas uzlabo ne tikai meža īpašnieku labklājību, bet sabalansēta saimniekošana dod ieguldījumu arī pašvaldību budžetā. Daļa no meža īpašniekiem saskaras ar problēmām, kas saistītas gan ar procesu, kādā tiek izstrādāti dabas aizsardzības plāni, gan ar dažādiem ierobežojumiem īpašumu apsaimniekošanā. Lai palīdzētu risināt šīs problēmas un pārstāvētu meža īpašnieku viedokli, LMIB veic aptauju un aicina pašvaldības atbalstīt meža īpašnieku viedokļa noskaidrošanu par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Vietējo mežu īpašnieku atsaucība, var palīdzēt apzināt konkrētā pašvaldības teritorijā esošās problēmas un meža īpašnieku vēlmes.

Tiks ieskandināts "Ilžas" jaunais mūzikas albums

6. aprīlī plkst.15.00 Ciblas Tautas namā tiks ieskandināts Ciblas folkloras kopas „Ilža” jaunais mūzikas albums „Ludzas igauņu dziesmas”, kurā iekļautas 18 dziesmas.

Ludzas igauņu dziesmas ir unikāla un maz zināma Latgales bagātīgās folkloras daļa. Folkloras kopa „Ilža” ir izveidojusi dziesmu programmu, piešķirot jaunu skanējumu Ludzas igauņu muzikālajam mantojumam.

Plašāka informācija par albuma tapšanu -

06.04.2019 13.00 "Satiec savu meistaru". (Ciblas TN)

06.04.2019 15.00 Folkloras kopas "ILŽA" mūzikas albūma ieskandināšana. (Ciblas TN)

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)