1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Šķirosim atkritumus! Darīsim to pareizi!

Piektdiena, 11 janvāris 2019 14:20

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 11 janvāris 2019 21:41

PDF Drukāt E-pasts

Ciblas novada pašvaldība no 2015. gada 1. marta ieviesa dalīto atkritumu šķirošanu, 7 apdzīvotās vietās izvietojot konteinerus plastmasas un stikla šķirošanai. Ciblas novada pašvaldībai aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem iecerei šķirot atkritumus. Centīsimies uzmanīgi un rūpīgi atšķirot plastmasu un stiklu no citiem atkritumiem. Un nemetīsim nešķirotos atkritumus konteineros, kas ir paredzēti plastmasai un stiklam!

Šķiroto atkritumu konteineros DRĪKST MEST

PLASTMASU: saplacinātas plastmasas (PET) dzērienu pudeles, plastmasas maisiņus, plēves u.c. tīru plastmasas iepakojumu. NEDRĪKST: rotaļlietas, eļļas pudeles, netīru iepakojumu ar ēdienu atliekām, vienreizējas lietošanas traukus, olu bretes.

STIKLU: stikla pudeles un burkas (bez metāla vāciņiem), logu stiklu, siltumnīcu stiklu. NEDRĪKST: dažādas stikla lauskas, keramikas izstrādājumus, spoguļstiklu, auto stiklu, netīru un krāsotu stiklu.

Ja atkritumu šķirošanas konteinerā tiek mesti sadzīves atkritumi, tad SIA “ALAAS”, izvedot atkritumus, iekasē maksu kā par sadzīves atkritumiem!

2018. gada 20. decembrī  Ciblas novada pašvaldības domes sēdē tika skatīts jautājums par sadzīves atkritumu savākšanas, pārvadāšanas, pārkraušanas, šķirošanas un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām maksas apstiprināšanu. Šāds pašvaldības lēmums nepieciešams, izpildot LR Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta prasības. Pamatojoties uz 2018. gada 29. novembrī notikušās SIA „ALAAS” ārkārtas dalībnieku sapulces lēmumu par vienotas maksas noteikšanu šīm atkritumu apsaimniekošanas darbībām Rēzeknes pilsētā un vairākos novados (t.sk. Ciblas nov.), Ciblas novada pašvaldības domes sēdē tika nolemts ar 2019. gada 1. februāri noteikt maksu par minētajām darbībām – 6,04 EUR/m³. Tā ir tikai viena daļa no kopējās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas. Otru daļu veido Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos. Līdz ar to SIA „ALLAS” noteiktā kopēja sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa no 2019. gada 1. februāra ir 13,00 EUR/m³ (bez PVN).

Afiša

Tiks ieskandināts "Ilžas" jaunais mūzikas albums

6. aprīlī plkst.15.00 Ciblas Tautas namā tiks ieskandināts Ciblas folkloras kopas „Ilža” jaunais mūzikas albums „Ludzas igauņu dziesmas”, kurā iekļautas 18 dziesmas.

Ludzas igauņu dziesmas ir unikāla un maz zināma Latgales bagātīgās folkloras daļa. Folkloras kopa „Ilža” ir izveidojusi dziesmu programmu, piešķirot jaunu skanējumu Ludzas igauņu muzikālajam mantojumam.

Plašāka informācija par albuma tapšanu -

http://www.ciblasnovads.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=2143:ilzzaigaunufolklora&catid=107:citi&Itemid=403

06.04.2019 13.00 "Satiec savu meistaru". (Ciblas TN)

06.04.2019 15.00 Folkloras kopas "ILŽA" mūzikas albūma ieskandināšana. (Ciblas TN)

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)

30.03.2019 19.00 "Ciblas novada uzņēmējs 2018" (Blontu TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo