Zvirgzdenes tautas nams

Zvirgzdene, Zvirgzdenes pagasts, Ciblas novads, LV-5752

Tautas nama vadītāja: Valentīna Ruciņa

Tālr.: 65700834

Tautas nama ēka uzcelta 1949.gadā. 2011.gada vasarā tika veikts gan fasādes remonts, gan zāles kosmētiskais remonts. Tajā ir 60 skatītāju vietas. Tautas namā tiek organizēti mazāki pāsākumi, kā piemēram Ziemassvētku eglīte pirmsskolas vecuma bērniem, atpūtas pēcpusdiena pensionāriem, Lieldienu pasākums.

1998.gadā Zvirgzdenes  parkā tika uzcelta estrāde, kur notiek lielāki pasākumi-  Pilngadības svētki, Bērnības svētki, Līgo svētki, kā arī citi kultūras pasākumi. No 2000.gada Zvirgzdenes estrādē notiek viskuplāk apmeklētais kultūras pasākums - festivāls „Zvirgzdenes Ziņģe”, kurā piedalās tautā iecienīti mākslinieki.

Folkloras kopa

Zvirgzdenes_folkloras_kopa

Zvirgzdenes Tautas namā darbojas folkloras kopa un lauku kapela „Saime”. Līdz ar tautas nama uzcelšanu, 1949.gadā tika dibināts arī etnogrāfiskais ansamblis. No sākotnējā sastāva dalībniekiem pašlaik dzīva ir tikai Gertrūda Tulovska, kura ir etnogrāfiskā ansambļa dibināšanas lieciniece. Šobrīd folkloras kopā dzied četras paaudzes, kas dod cerību, ka tautas tradīcijas un dziesmas turpinās dzīvot.

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).