Biedrība "MUIŽEŅA"

Ceturtdiena, 29 novembris 2012 10:00

Biedrība "MUIŽEŅA"

MUIZENABiedrība MUIŽEŅA – Zvirgzdenes pagasts, vadītāja Marina Barkāne

Juridiskā adrese: „Lējas” -4, c.Lucmuiža,  Zvirgzdenes pagasts, Ciblas novads, LV-5752

Mob.26403122

Biedrība nodibināta un ierakstīta LR UR 2011. gada 24.februārī.

Biedrības darbības mērķis ir apvienot pagasta iedzīvotājus izglītībai, informācijai, dabas, ekonomikas, kultūrvides un sociālas vides apstākļu uzlabošanai un pasākumu organizēšanai, popularizējot ģimeniskumu un veselīgu dzīvesveidu.

Biedrības locekļi: Jolanta Prīdāne, Ludmila Barkāne, Nadežda Ivanova, Marina Barkāne.

I.

ELFLALADleader_logo_isoESfin  LRP

Biedrība MUIŽEŅA informē, ka 30.10.2012. gadā ir pabeigta projekta „Bērnu rotaļu laukuma izveide Lucmuižas ciematā” īstenošana. Projekts tika iesniegts Lauku atbalsta dienestā un ir saņemts lēmums par projekta atbalstu 2011. gadā, pretendējot uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Projekta kopējais finansējums sastādīja 6999.98 lati, attiecināmas izmaksa – 6299.98 lati, Ciblas novada līdzfinansējums – 700.00 lati.

Projekta īstenošanas laikā ir ierīkots mūsdienīgs rotaļu laukums kurš sastāv no 14 elementiem. Kā arī 6 mēnešus ir maksāta alga laukuma uzraugam.

Visas aktivitātes  kuras bija  saistītas ar zemes darbiem tika īstenotas pateicoties  Ciblas novada pašvaldībai. Tas bija: planēšana, smilts atvešana un līdzināšana. Tas deva iespēju visu projekta naudu ieguldīt rotaļu laukuma elementu iepirkumā.

II.

mes_pasi LRP

Ciblas novada biedrība MIUŽEŅA no 20.06.2012 līdz 31.10.2012 īstenoja projektu „Mūsu vēsture ir mūsu saknes un nākotne”, kuru finansiāli atbalstīja VAS „Hipotēku un zemes banka” Klientu klubs „Mēs paši”. Projekta mērķis  audzināt jaunatnē patriotismu un cieņu pret saviem vecākiem, Latvijas valsts vēsturi.
Projekta ietvaros tika no jauna uzcelta ķieģeļu siena 70-jos gados Lucmuižas ciematā  uzstādītam obeliskam  Zvirgzdenes pagasta  iedzīvotājiem, kritušiem Otrajā pasaules karā. Ka arī no jauna tika pasūtītas marmora plāksnes ar karavīru uzvārdiem.

Mazliet no vēstures. Runājot ar ciemata iedzīvotājiem atklājas ka obeliskam skici zīmēja Lucmuižas iedzīvotājs  Geronims Prokazovs.  Bet obeliska uzstādīšanas datumu neviens neatceras.

Pēc Ciblas novada pašvaldības pieprasījuma tika saņemta izziņa no Latvijas nacionāla arhīva ar sekojošo informāciju: „Latvijas dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības Ludzas rajona nodaļas 1975.gada Ludzas rajona vietējās nozīmes vēstures pieminekļu sarakstā ir reģistrēts – Obelisks Lielajā Tēvijas karā Padomju frontē kritušajiem Zvirgzdenes ciema padomes iedzīvotājiem Lucmuižā. Tā uzstādīšanas gads nav noradīts un citas ziņas nav pievienotas”.  Tā ka plāksnes ar uzvārdiem saglabājušies tikai daļēji, tika izlemts atjaunot tikai trīs plāksnes ar 38 uzvārdiem. Sameklējot obeliska veco foto un saliekot sadauzītas plāksnes gabaliņus secinājām ka uz tiem tā ka jābūt 56 uzvārdiem.

Var būt pie jums ir saglabājušies obeliska vecie foto uzņēmumi, vai jūs vārat pateikt ka arī jūsu radinieka vai kaimiņa uzvārds ir bijis iegravēts uz plāksnēm, vai vienkārši varat iedot padomu kur to informāciju var sameklēt, lūdzu dodiet ziņu Lucmuižas bibliotekārei Jolantai  mob.26132372 vai Marinai mob.26403122.

III.

ELFLALADleader_logo_isoESfin

LRP

Biedrība MUIŽEŅA informē, ka Blontu pagastā notiek projekta „Tērpu iegāde vokālajiem ansambļiem „Lāses” un „Lāsītes”” īstenošana. Projekts tika iesniegts Lauku atbalsta dienestā un tika saņemts lēmums par projekta atbalstu 2012. gadā, pretendējot uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Projekta plānotās attiecināmas izmaksas ir 2417.80 lati, no kuriem publiskais finansējums sastāda 2176.02 lati, Ciblas novada līdzfinansējums – 241.78 lati.  Projekta realizācijas laikā tiks iegādāti tērpi vokālajiem ansambļiem.

Projekta mērķis- radīt pamatu Zvirgzdenes un Blontu pagasta iedzīvotāju kopīgam projektam, kas pilnveidos un dažādos kultūras pasākumus, veicinās saturīga brīvā laika pavadīšanu, uzlabos darba vidi, kas savukārt veicinās kultūrvides saglabāšanu un popularizēšanu.

Projekta ietvaros tiks iegādāti tērpi vokālajiem ansambļiem „Lāses” un „Lāsītes”. Tērpu piegādi veic Ineta Isačenkova.

Aicinām novada vecākā gadagājuma iedzīvotājus uz atpūtas vakaru!

7. oktobrī plkst.14.00 Ciblas Tautas namā notiks atpūtas vakars Ciblas novada senioriem “Virši iezied atvasaru”.

Uz pasākumu pašvaldība aicina vecākā gadagājuma iedzīvotājus no visiem novada pagastiem. Pašdarbības kolektīvi sniegs koncertu. Būs iespēja satikt draugus un kopīgi atpūsties – padziedāt, padejot, ja būs vēlēšanās. Lai būtu omulīgāk, līdzi var ņemt „groziņu” (vakars noritēs pie galdiem).

Aicinām ikvienu, kurš vēlas piedalīties pasākumā, līdz 5. oktobrim pieteikties pie sava pagasta Tautas nama vadītāja vai pie Sociālā dienesta darbinieka. Būs nodrošināts transports no katra pagasta, lai ikviens seniors varētu ierasties uz pasākumu.

Atpūtas vakaru rīko Ciblas Tautas nama vadītāja sadarbībā ar Sociālā dienesta speciālistiem.

30.09.2017 11.00 Futbola diena 2017 (Felicianovas SK)

Nolikums

30.09.2017 17.00 Večerinka (Pušmucovas TN)