Blontu bērnudārza siltināšanas projekts ir noslēdzies

Trešdiena, 16 jūlijs 2014 13:09

KPFI logo

Blontu bērnudārza siltināšanas projekts ir noslēdzies

Ciblas novada pašvaldības Blontu pirmsskolas izglītības iestādē ir noslēdzies vērienīgs projekts - „Oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, uzlabojot Ciblas novada pašvaldības Blontu pirmsskolas izglītības iestādes ēkas energoefektivitāti”. Projekta numurs ir KPFI-15.2/73.

Projekta īstenošanas rezultātā dārziņš ir ieguvis skaistu apveidu – tā ārpuse atgādina Ciblas novada ģerboni ar zilo krāsu un dzeltenajām purenēm. Un galvenais – dārziņš ir nosiltināts – gan sienas, gan jumts, kas ļaus samazināt energoresursu patēriņu un ietekmi uz vidi. Renovācijas darbus veica SIA „Latgalija”. Visā dārziņa tika nomainīti radiatori, kopumā 66 radiatori, tika izbūvēta rekuperācijas jeb ventilācijas sistēma, un tika veikti ārsienu un jumta siltināšanas darbi.

Darbi tika veikti ļoti īsā laika periodā, nepilnos divos mēnešos un jau jūlija mēnesī bērnudārzu apmeklē bērni.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 137970,61 EUR. Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējuma daļa ir 70% no attiecināmajām izmaksām- 96579,43 EUR.

Projekta īstenošanas rezultātā ir jāsasniedz oglekļa dioksīda samazinājuma rādītājs vismaz 41126,03 kgCO2/gadā, kā arī oglekļa dioksīda emisijas samazinājuma rādītāja attiecība pret KPFI finansējumu projektam vismaz 0,85 kg CO2/ EUR. Piecu gadu periodā tiks veikts monitorings un noteikts sasniegtā oglekļa dioksīda samazinājums.

Projekts tika īstenots, pateicoties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” 3.kārtai

Attīstības nodaļas vadītāja

Mārīte Romanovska

Aicinām novada vecākā gadagājuma iedzīvotājus uz atpūtas vakaru!

7. oktobrī plkst.14.00 Ciblas Tautas namā notiks atpūtas vakars Ciblas novada senioriem “Virši iezied atvasaru”.

Uz pasākumu pašvaldība aicina vecākā gadagājuma iedzīvotājus no visiem novada pagastiem. Pašdarbības kolektīvi sniegs koncertu. Būs iespēja satikt draugus un kopīgi atpūsties – padziedāt, padejot, ja būs vēlēšanās. Lai būtu omulīgāk, līdzi var ņemt „groziņu” (vakars noritēs pie galdiem).

Aicinām ikvienu, kurš vēlas piedalīties pasākumā, līdz 5. oktobrim pieteikties pie sava pagasta Tautas nama vadītāja vai pie Sociālā dienesta darbinieka. Būs nodrošināts transports no katra pagasta, lai ikviens seniors varētu ierasties uz pasākumu.

Atpūtas vakaru rīko Ciblas Tautas nama vadītāja sadarbībā ar Sociālā dienesta speciālistiem.

30.09.2017 11.00 Futbola diena 2017 (Felicianovas SK)

Nolikums

30.09.2017 17.00 Večerinka (Pušmucovas TN)