Blontos godināti novada uzņēmīgākie ļaudis un uzņēmumi

Trešdiena, 18 februāris 2015 09:43

14. februārī Blontu Tautas namā notika tradicionālais Ciblas novada pašvaldības domes organizētais sarīkojums „Ciblas novada uzņēmējs 2014”. Atpūtas vakarā tiks apbalvoti aizvadītā gada veiksmīgākie uzņēmēji, lauksaimnieki, mājražotāji.

Sižets par šo sarīkojumu skatāms trešdien, 18. februārī, Latgales reģionālās TV ziņu raidījumā (Re:TV plkst. 18.30).

Foto no pasākuma var skatīt Fotogalerijās.

Marina Barkāne, pašvaldības Lauku attīstības koordinatore, stāsta: – Šos svētkus rīkojām ar mērķi godināt aktīvākos un veiksmīgākos Ciblas novada uzņēmējus. Uzskatu, ka ikviens, kas dzīvo laukos un kopj savu kaut vai piemājas zemi, ir godināms cilvēks. Tāpēc, lai gan svētku oficiālajā nosaukumā ir vārds „uzņēmējs”, mēs to krietni paplašinām. Ik gadu ir vairākas nominācijas. Prieks, ka ir no kā izvēlēties – novadā ir gan graudkopji un lopkopji, gan mājražotāji, gan kokapstrādes un tūrisma nozares pārstāvji. Parasti tiek cildināts kāds lauksaimnieks (piemēram, šogad sveicām ražīgākā slaucamo govju ganāmpulka īpašnieku), lielākais darba devējs, nodokļu maksātājs un arī sadarbības partneris. Sarīkojumā ikreiz sveicam ar lauksaimniecību saistītus jubilārus. Šogad sarīkojumā savus klientus sveica "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs", arī banka Citadele.

Šie svētki, ko organizē un finansē pašvaldība, ir ļoti populāri. Veidojas arī tradīcijas. Piemēram, cilvēki aizraujas ar loteriju, kurā nu jau paši uzņēmēji un zemnieki piedāvā savas balvas, kas reizēm ir itin pikantas un raisa jautrību. Līksmību vairo arī citas atrakcijas, pašdarbnieku koncertnumuri un dejas līdz rīta gaismai.

Svētki tiek rīkoti vēl ziemā, lai pirms pavasara darbu sezonas un pirms lielā gavēņa visi var izpriecāties.

Pielikumā - Uzņēmēju ballē piešķirtās Nominācijas.

Svecīšu vakari (Ciblas un Līdumnieku pagasta kapsētās)