Blontos godināti novada uzņēmīgākie ļaudis un uzņēmumi

Trešdiena, 18 februāris 2015 09:43

14. februārī Blontu Tautas namā notika tradicionālais Ciblas novada pašvaldības domes organizētais sarīkojums „Ciblas novada uzņēmējs 2014”. Atpūtas vakarā tiks apbalvoti aizvadītā gada veiksmīgākie uzņēmēji, lauksaimnieki, mājražotāji.

Sižets par šo sarīkojumu skatāms trešdien, 18. februārī, Latgales reģionālās TV ziņu raidījumā (Re:TV plkst. 18.30).

Foto no pasākuma var skatīt Fotogalerijās.

Marina Barkāne, pašvaldības Lauku attīstības koordinatore, stāsta: – Šos svētkus rīkojām ar mērķi godināt aktīvākos un veiksmīgākos Ciblas novada uzņēmējus. Uzskatu, ka ikviens, kas dzīvo laukos un kopj savu kaut vai piemājas zemi, ir godināms cilvēks. Tāpēc, lai gan svētku oficiālajā nosaukumā ir vārds „uzņēmējs”, mēs to krietni paplašinām. Ik gadu ir vairākas nominācijas. Prieks, ka ir no kā izvēlēties – novadā ir gan graudkopji un lopkopji, gan mājražotāji, gan kokapstrādes un tūrisma nozares pārstāvji. Parasti tiek cildināts kāds lauksaimnieks (piemēram, šogad sveicām ražīgākā slaucamo govju ganāmpulka īpašnieku), lielākais darba devējs, nodokļu maksātājs un arī sadarbības partneris. Sarīkojumā ikreiz sveicam ar lauksaimniecību saistītus jubilārus. Šogad sarīkojumā savus klientus sveica "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs", arī banka Citadele.

Šie svētki, ko organizē un finansē pašvaldība, ir ļoti populāri. Veidojas arī tradīcijas. Piemēram, cilvēki aizraujas ar loteriju, kurā nu jau paši uzņēmēji un zemnieki piedāvā savas balvas, kas reizēm ir itin pikantas un raisa jautrību. Līksmību vairo arī citas atrakcijas, pašdarbnieku koncertnumuri un dejas līdz rīta gaismai.

Svētki tiek rīkoti vēl ziemā, lai pirms pavasara darbu sezonas un pirms lielā gavēņa visi var izpriecāties.

Pielikumā - Uzņēmēju ballē piešķirtās Nominācijas.

26. augustā – „Styprūs skriejīņs”

Arī šogad Ciblā notiks „Styrpūs skriejīņs”. Tas tradicionāli notiek peintbola laukumā, kas speciāli tiek iekārtots šo spēka un veiklības sacensību vajadzībām.

Skrējienu organizē Aldis Tihovskis kā IK „Lanas 777” vadītājs.

Sacensības ir lielisks veids, kā veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. „Styrpūs skriejīņs” ir atraktīvas sacensības, kas ietver klasiskā skriešanas krosa, dažādu veiklības un spēka disciplīnu elementus. Tomēr jau sacensību Nolikuma ievadā ir divi teikumi, kas potenciālajiem dalībniekiem liek padomāt par gaidāmo startu: „Veicot trasi, pastāv potenciāls risks gūt traumas! Nepārvērtējiet savas spējas un atcerieties, ka sacensību dalībnieki paši ir atbildīgi par savu rīcību un veselību, veicot trasi.”

26.08.2017 Bērtuļa diena. (Līdumniekos)